CHP’nin 98’inci Kuruluş Yılı Isparta’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
  • Gazete32
  • Isparta
  • CHP’nin 98’inci Kuruluş Yılı Isparta’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

CHP’nin 98’inci Kuruluş Yılı Isparta’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

ABONE OL
Eylül 10, 2021 06:50
CHP’nin 98’inci Kuruluş Yılı Isparta’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 9 Eylül 1923’te kurulan CHP’nin 98’inci kuruluş yılı Isparta’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında bir tören düzenlendi. Düzenlenen törene CHP İl Başkanı Yalım Halıcı başta olmak üzere tüm CHP teşkilatları katıldı. 

Törende ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu. Ardından CHP İl Başkanı Yalım Halıcı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Çelenk sunma töreni sonrası CHP Merkez İlçe Başkanı Erdal İnceayan açıklamalarda bulundu. 98 yıldır aydınlık Türkiye’nin savunucusu olduklarını belirten, Başkan İnceayan, “CHP halkımızı kucaklamıştır, kucaklamaya devam edecektir” dedi. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona çok sayıda partili katıldı. 

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, CHP’nin kurulduğu günden bugüne Atatürk devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin ve emeğin savunucusu olduğunu belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti bugün sıradan bir Ortadoğu ülkesi değilse bu CHP sayesindedir” dedi. Konuşmanın ardından CHP’nin 98. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kesilen pasta ile devam etti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0