Bağlantıda Kalın

Isparta

CHP’li Dinçtürk: “Sandıklarımıza Sahip Çıkın…”

Yayınlanma

,

CHP Isparta Milletvekili Adayı Eczacı İsa Önder Dinçtürk, genel seçime sayılı günler kala seçmen ve görevlilere uyarılarda bulundu. Seçim gününde, her türlü ihtimalin göz önünde tutulması gerektiğini vurgulayan Dinçtürk, “Hangi partiden olursa olsun, seçmenlerimiz ve görevlilerimiz dikkatli olsunlar. Sahada kazandığımız seçimi, bilgisayar oyunlarıyla kaybetmeyelim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Milletvekili Adayı Eczacı İsa Önder Dinçtürk, 7 Haziran Genel Seçimleri’ne az bir süre kala seçmen ve görevlilere uyarılarda bulundu.

Yaklaşık 6 aydır devam eden siyasi süreci özetleyen Dinçtürk, “Bu seçim sıradan bir seçim değil, Cumhuriyetin var olma yada yok olmasının tercihidir. Bu kez, artık zamanı geldi. Cumhuriyet Halk Partisi 65 yıl sonra küllerimizden yeniden doğarak iktidara yürüyeceğiz” diye konuştu.

Reklam

CHP Milletvekili İsa Önder Dinçtürk, “2014 Aralık ayından bu yana, Ispartamızı adım adım dolaşmaya gayret gösterdik. Ancak, göremediğimiz yurttaşımız, ulaşamadığımız vatandaşımız olduysa bu yoğun tempoda bizleri mazur görsünler ve haklarını helal etsinler. Ulaşamadığımız her bölgemizi 8 Haziran’dan sonraki iktidarımızda ziyaret edeceğiz” dedi.

DİNÇTÜRK’TEN, ‘KARA POLİTİKALARA KANMAYIN’ ÇAĞRISI…

Ak Parti’nin Isparta ve Türkiye’de kara politikalar uyguladığını savunan CHP Milletvekili Adayı Dinçtürk, halkın bu politikalara itimat etmeyeceğinden emin olduğunu kaydetti.

Reklam

‘Ülkede, milletin AKP’ye 4 dakika daha dayanma gücü kalmamış’ diyen CHP’li Dinçtürk, “Halkımız hem sosyal alanlarda hem de ekonomik anlamda AKP zihniyeti tarafından korkutuluyor. Elimize ulaşan son bilgilere göre, köylerde ve kırsal alanlarda ödenen yardım paralarının kesileceği, CHP iktidarı ile başörtüsü yasağı konulacağı gibi komik kara politikalar ürettiklerini duyuyoruz. Halkımızın bu tür kandırmacalara inanmayacağından eminiz. Ancak, bizler yine de kafası karışık seçmenlerimize bu politikaların yalan ve iftiralardan ibaret olduğunu tekrar hatırlatma gereği duyuyoruz. Halkımız, bizim açıkladığımız politikalar dışında hiçbir söyleme itibar etmesinler, zaten bizim güvencemiz de diğer partilerde olmayan şekilde seçim bildirgemiz ve noterden tasdikli taahhütnamemizdir” ifadelerini kullandı.

“EMEKLİ VE TAŞERON REFAHA KAVUŞACAK”

Seçim sürecinde ilk olarak CHP’nin emekliye iki ikramiye ve maaşlarda asgari tutarı 1500 TL olarak açıkladığına dikkat çeken Dinçtürk, “Herkesin bildiği gibi 2015 genel seçimleri için CHP olarak çok iyi bir bildirge hazırladık. Bu kez dersimize iyi çalıştık ve ödevimizi en iyi şekilde yaptık. Bilindiği gibi bu bildirge içersinde özellikle, emekliye ramazan ve kurban bayramlarında birer maaş ikramiye taahhüdümüz var. Bunun yanı sıra yine en düşük emekli maaşının 1500 TL olacağı sözünü veriyoruz. Çalışanlarımızın en önemli sorunu ise taşeronluk… Buna da yine CHP olarak hem kalıcı bir çözüm üretmeyi hedefledik, hem de maaş konusunda asgari tutarın 1400 TL olacağını açıkladık. Bütün bunların sonucu olarak, ülkede taşeronluğa son vereceğiz. Tüm çalışanlarımız devlet çatısı altında birleştirilecek ve ülkedeki ekonomik uçuruma son verilecek” dedi.

Reklam

“ÇİFTÇİ RAHAT BİR NEFES ALACAK”

Ülkede bazı işletmeler ve firmalara mazotun ucuz verildiğini, ancak çiftçilerin pahalı mazot dolayısıyla zor günler geçirdiğini anlatan Dinçtürk, “Seçim sürecimizin başladığı 24 Aralık tarihinden bu yana köy köy – kasaba kasaba geziyoruz. Ve gezdiğimiz her yerde, üreticilerimiz, çiftçilerimiz ve hayvancılarımız isyan ediyor. Hepsi AKP’nin malum zihniyetine ateş püskürüyorlar. Bizler de gittiğimiz her yerde bu kötü gidişata ‘DUR’ diyeceğimizi anlattık ve hala daha anlatmaya devam ediyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi milletimizin asıl efendileri olan köylülerimize, mazotu 1,5 TL’ye vereceğimizi taahhüt ediyor, onları yaşadıkları bu sıkıntı ve zorluklardan kurtaracağımızı söylüyoruz. Üreticimiz, çiftçimiz, hayvancımız ve köylümüz, artık rahat olsun… Herkes için CHP var, toplumun her kesimi için biz varız” diye konuştu.

“ÖĞRENCİ, ÜCRETSİZ EĞİTİM HAKKI KAZANACAK”

Reklam

CHP iktidarı ile üniversitelerde parasız eğitimin uygulamaya konulacağını belirten Dinçtürk, “Artık Türkiye’de herkesin okuyabilmesi ve eğitim düzeyinin artırılması için parasız bir eğitim sistemi devreye girecek. Birinci öğretim, ikinci öğretim veya açık öğretim olmak üzere, eğitime aç olan tüm yurttaşlarımız bu ihtiyaçlarını parasız eğitimle sağlayacaklar. Öğrencilerimiz rahat olsunlar, güzel günler çok yakında… CHP iktidarı ile özgür ve eğitimli bir Türkiye geliyor” ifadelerine yer verdi.

“İKTİDAR YAPTIKLARIYLA – YAPAMADIKLARIYLA,  MUHALEFET DE YAPACAKLARIYLA ANILIR…”

Bugüne dek kimseye karşı hiçbir partiyi kötülemediklerini, anacak ülke ortağı olarak yapılanların yanlış olduğunu savunduklarına dikkat çeken Dinçtürk, “Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin birer mensubu olarak siyasi sürecin başlangıcından bu yana hiçbir kimse için kötü bir söz söylemedik, söyleyemeyeceğiz de… Bizim tek derdimiz ülkenin kurtuluşu ve refahıdır. Derdimiz, sağcı yada solcu olmak değil, milletçi olmaktır. İşte bütün bunlarla birlikte biz, son 3 dönemdir ülkedeki bu kötü gidişatı yalnızca tek bir cümleyle özetleyebiliyoruz. İktidar yaptıklarıyla – yapamadıklarıyla, muhalefet de yapacaklarıyla anılır…” şeklinde konuştu.

Reklam

“BİZ KONUŞACAĞIZ, ONLAR SUSACAK…”

Ak Parti’nin ‘Onlar konuşur, Ak Parti Yapar’ sloganına da gönderme yapan Dinçtürk, “Onların kendilerinin de söylediği gibi, bizler her zaman doğrunun ve dürüstün yanında olduk ve bunların yapılabilmesi için konuştuk. Malum zihniyetin söylediği gibi biz her zaman doğruyu – dürüstü konuştuk, ama onlar çalmaya – çırpmaya devam etti. Ancak, buna bir ‘Dur’ deme zamanı geldi. Artık biz konuşacağız, onlar susacak” dedi.

“YAŞANACAK BİR TÜRKİYE YARATILACAK”

Reklam

CHP’nin, halka ‘Yaşanacak Bir Türkiye’ vaat ettiğini vurgulayan Dinçtürk, “7 Haziran Genel Seçimleri için bilindiği gibi vakit geldi, çattı. Halkımızın en iyi karar ve cevabı sandıkta vereceğini iyi biliyoruz. Ancak hala daha kandırılmayla, korkutulmayla karşı karşıya olan yurttaşlarımızı da uyarıyoruz. Halkımız bu seçimin, ülke geleceği için bir dönüm noktası olduğunu iyi kavrasınlar. Onların sağduyulu davranmalarını istiyor, bekliyor ve ümit ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Yaşanacak bir Isparta ve Yaşanacak Bir Türkiye vaat ediyoruz. Sorunları olan değil, sorunları çözülen bir memleket yaratılacağını iletiyoruz” dedi.

“SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN”

Genel Seçim öncesinde, halktan yana kuşkularının bulunmadığını, ancak daha önceki seçimlerde de olduğu gibi bir sandık kaygılarının bulunduğunu aktaran Dinçtürk, “Bizim halkımızın iradesinden yana hiçbir şüphemiz yok. Ancak, çalma politikasında master yapan bu malum zihniyetin, sandıktaki iradelerin kaderiyle oynayacağından kuşkuluyuz… Bunun için yalnızca CHP olarak değil, malum zihniyet dışındaki tüm parti mesubu veya sivil yurttaşlarımızı göreve davet ediyor, ‘Sandıklarımıza sahip çıkmalıyız’ diyorum. Seçim günü meydana gelebilecek birçok olasılıktan ve ihtimalden söz ediliyor. Elektrikler kesilebilir veya daha fazla kara projeler üretilebilir. Halkımız, elektrik kesintileri meydana gelmesi durumunda sandıklara kapansın ve sahip çıksınlar, gerekirse sandıkların üzerlerine otursunlar. Bütün bunlarla beraber, sandık görevlilerimiz sayımı yapılan oyların kağıda dökümlerini kontrol etsin ve seçim kurullarına teslimine kadar, sisteme kaydına kadar takibini yapsınlar. Sahada kazandığımızı bilgisayar oyunlarıyla kaybetmeyelim, bu zulmün devam etmesine engel olalım. Bu seçimlerde yalnızca CHP değil, hepimiz kazanalım, ülkemiz kazansın…” diyerek sözlerini tamamladı.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Ak Parti Isparta milletvekillerinin girişimleri sonuç verdi

Yayınlanma

,

Yazar:

Ak Parti milletvekilleri Mehmet Uğur GÖKGÖZ ve Osman ZABUN un girişimleri sonucu Karayolları şehir içi geçiş ağında bulunup BSK yapılmayan tek yer olan Şarkikaraağaç ilçesinin Çiçekpınar geçişi BSK kaplamaya dönüştürülüyor.

Karayolları genel müdürlüğü ile Isparta il özel idaresinin aralarında yaptığı bir protokolle malzemelerinin karayolları tarafından temin edileceği, uygulama işlemlerinin Isparta il özel idaresince gerçekleştirileceği modelle, BSK ile kaplanmamış bulunan tek şehir içi geçiş olan Şarkikaraağaç Çiçekpınar şehir geçişi de BSK sıcak asfaltla kaplanmış olacak.

Ak Parti Isparta milletvekilleri sürece katkı sunan Ulaştırma bakanına, Karayolları genel müdürüne, Karayolları Bölge müdürüne ve Isparta şube şefine ve ayrıca uygulama işini üstlenmekle projenin hayata geçmesine önemli katkı sunan Isparta valisi başta olmak üzere Özel idare Genel sekreterine ve tüm emeği geçen çalışanlarına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Vekil Halıcı: Eğitim sistemi içler acısı halde

Yayınlanma

,

Yazar:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Milletvekili H. Yalım Halıcı, TBMM kürsüsünden yaptığı açıklamada KYK’da kalan öğrencilerin sesi oldu. Üniversite öğrencilerin çok zor bir şekilde hayatlarını idame ettirdiklerini belirten Yalım Halıcı:” Eğitim ve gençlik konusu Türkiye’nin en temel ve en öncelikli meselesidir. Eğitimden tasarruf olmaz, olmamalı”dedi.

Vekil Halıcı, bugün TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısıyla eğitimle ilgili sorunları, KYK yurtlarında yaşanan skandalları ve Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi olan uyuşturucu konuları hakkında konuştu. Gençleri ve Türkiye’yi ilgilendiren tüm meselelerin takipçisi olmaya ve çözüm önerileri sunmaya devam edeceğini belirten Yalım Halıcı konuşmasında şunları söyledi: “Eğitim ve gençlik konusu Türkiye’nin en temel ve en öncelikli meselesidir. Türkiye’nin gelecekte nasıl olacağı ve dünyada alacağı rol tamamen bu iki hususla ilgilidir.  Öncelikle; Anayasa’da eğitimin nasıl olacağı; ‘Eğitim ve öğretim, Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş, bilim ve eğitim esaslarına göre, devletin gözetim ve denetimi altında yapılır’ şeklinde hüküm altına alınmıştır.

“SİSTEMİ SÜREKLİ DEĞİŞTİREREK DENEME YANILMA YÖNETİMİ UYGULUYORLAR”

Reklam

2012 yılında Millî Eğitim Bakanlığı, 5 artı 3 şeklinde uygulanan 8 yıllık kesintisiz eğitimi 4 artı 4 artı 4 şeklinde 12 yıllık zorunlu ama kesintili hale getirmiştir. Öğrencilerin dört yıl olan ilkokul öğreniminden sonra, başka ortaokul ve liseye devam edebilecekleri bir sistem devreye sokulmuştur. Bu deneme yanılma anlayışı sonucunda öğrencilerimiz, zaten kötü olan eğitim sistemi içerisinde tam bir açmaza itilmiş ve özellikle kız çocuklarımız devlet okullarından uzaklaştırılarak tarikat vakıf ve okullarına itilmiştir.

“EĞİTİMİN OLMAZSA OLMAZI LAİKLİKTİR”

Eğitim müfredatına bilim dışı müdahalelerle, felsefe-bilim derslerinin azaltılmıştır. Bugün dünyanın her yerinde bilimsel bir gerçeklik olarak kabul edilen ve okutulan Evrim Teorisi’nin biyoloji ders kitaplarından maalesef çıkarılmıştır. Eğitimde laiklik, olmazsa olmaz kabul edilmelidir. Dünyanın en iyi okullarına, üniversitelerine bakın. Hepsi çağdaş ve Laik anlayışı takip ederek buna ulaştı. Bizim gençlerimizin yüzde 60’ı yurt dışında okumak istiyor. Çünkü çağdaş eğitim anlayışının uzağında olan bu yaklaşımlar neticesinde Türkiye, eğitim ve öğrenci başarı sıralamalarında son sıralarda yer aldı. PISA, UNICEF raporlarında sıralamalarda ise son sıraya kadar düştü.

Reklam

“AKP’NİN MÜLAKAT ANLAYIŞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ”

Her yıl müfredat değişiyor. Öğrenciler deneme yanılma tahtasına döndürüldü. Bu anlayışla, plansızlık ve liyakatsizlikle Cumhuriyet tarihinin en başarısız eğitim dönemini yaşıyoruz. Eğitimde yandaşlık aranır mı? Lütfen bunu önce aklınıza sonra vicdanınıza sorun. Cumhurbaşkanı, seçim öncesinde mülakat ucubesine son vereceğiz demedi mi? Milli Eğitim Bakanı ‘mülakat yapacağız’ diyor. Siz başarılı ve yetkin öğretmenlerimizden neden korkuyorsunuz? AKP iktidarının mülakat anlayışını hepimiz biliyoruz.

“OKULLARDA ÖĞRETMEN YOK ACİLEN 100. YILIMIZDA 100 BİN ATAMA YAPILMALI”

Reklam

Cumhuriyetin 100. Yılında, 100 bin öğretmen ataması yapılmalı’ dedik. Biz iktidara gelseydik bunu kesinlikle gerçekleştirecektik. Her şeyden tasarruf edilir ama eğitimden asla edilemez. Buradan sizlerin aracılığıyla iktidara sesleniyorum; Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 bin öğretmen atamasını yapın. Başta matematik, İngilizce, coğrafya, tarih olmak üzere çok hayati branşların öğretmenleri atama bekliyor. Bu atamalar hemen yapılmalıdır. Atamalar konusunda başka bir önemli konu başlığı var: Rehber Öğretmenler. Eski Bakan Mahmut Özer ‘100 öğrenci olan her okula bir rehber öğretmen atayacağız’ demişti. Şimdi ise Sayın Bakan Yusuf Tekin bundan vazgeçti. Böyle tutarsızlık olmaz. Ayrıca bakın; deprem yaşadık, krizlerle boğuşuyoruz, etrafımızda savaş var. Yoksulluğun getirdiği çöküş en başta çocuklarımızı olumsuz şekilde etkiledi. 2 bin 500’e yakın okulda rehber öğretmen yok. Tam da çocuklarımızın rehber öğretmene ihtiyacı olduğu bu dönemde rehber öğretmenlerimizin ataması hemen yapılmalı.

“YEMEKLERDEN SALYANGOZ, CAM HER ŞEY ÇIKIYOR”

Yurtlarda yemekler kurtlu, ekmekler küflü, yatakhaneler hapishane gibi. İktidarın bunları düzeltmesini geçtik, gençlerin canını dahi koruyamıyorlar. Her gün bir yurtta başka bir skandal yaşanıyor. Bunun sorumlusu hiç kuşkusuz iktidardır. Bazı örnekler vermek istiyorum: Eskişehir Hızır Bey Yurdu: yemeğin içinden dikenli tel çıktı. Kırklareli Evladı Fatihan Yurdu: Öğrencilere küflenmiş ekmek verildi. Isparta Mihri Hatun Kız öğrenci Yurdu: yemeğin içinden eldiven ve kurt çıktı. İstanbul Beşiktaş Yurdu: Yemeğin içinden yine kurt çıktı. Tekirdağ Yurdu: Yemeğin içinden poşet çıktı. Van Süleyman Şah Yurdu: Yemeğin içinden saç telleri çıkıyor burada da. Sakarya Yurdu: Yemeğin içinden kurt çıktı. Ankara Beytepe Yurdu: Yemeğin içinden böcek çıktı. Antalya Akdeniz Murat Paşa Yurdu: Yemeğin içinden taş çıktı. Ve liste bu şekilde uzayıp gidiyor. Salyangoz çıkan da var, cam çıkan da var.

Reklam

“KYK DEĞİL KURTLU YURTLAR KURUMU”

Biz, KYK’nın açılımını ‘kredi yurtlar kurumu’ olarak biliyorduk. Ama meğer gerçekte bu Kurtlu Yurtlar Kurumu imiş. Eskiden öğrenciler üniversiteyi kazanınca birbirlerine ‘yurt çıktı mı’ diye sorarlardı. Şimdi soru değişti, artık öğrenciler birbirine ‘sizin yurttan bugün ne çıktı?’ diye soruyorlar. Franz Kafka’nın ‘Dönüşüm’ündeki karakter Gregor Samsa, odada kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulmuştu; AKP sayesinde yurtta kalan bütün öğrenciler ise odada yanlarında dev böceklerle uyanmış halde buluyor kendilerini. Biz her yurtta hızlı ve ücretsiz ağ bağlantısı olsun diyoruz ama yurtlarda örümcek ağları çıkıyor. Memleketi öyle yoksullaştırdılar; milleti öyle çaresiz bıraktılar ki klasik Rus edebiyatında anlatılan derin fakirlik bizde gerçek oldu. Kürsülerde, televizyonlarda vatan millet edebiyatını kimseye kaptırmayanlar; iş vatan çocuklarına geldiğinde onlara sadece fakirlik edebiyatını bırakıyorlar. Bu elimdeki fotoğraf AKP’nin Ankara’daki bir KYK yurdundan. 8 kişilik hapishane hücresi gibi. Özel alan yok, çalışma masası, tuvalet falan hiçbir şey yok. Bir de bu fotoğrafa bakın. Bu görüntüdeki oda İsveç’te sıradan bir hapishane. Tek kişilik oda, hijyenik bir alan ve çalışma masası bile var. Aradaki fark maalesef bu. Lafta ‘dünya lideriyiz’ ama ‘bizi kıskanıyor’ dediğiniz Avrupa’da mahkumlara verilen odaya bakın; bir de geleceğimiz olan üniversite öğrencilerine verilen hapishane gibi yurtlara bakın. Onların mahkumlarına verdiği değer kadar bile burada öğrenciye değer verilmiyor”

“CİNAYETLER BEN GELİYORUM DEMİŞ AMA KİMSE İLGİLENMEMİŞ”

Reklam

Bütün bunlara rağmen Bakan Osman Aşkın Bak, yurt yemeklerini savundu. İnanılır gibi değil. Kurtlu, böcekli ve bozuk yemekler mevzuata uygunmuş. Ben buradan kendisine bir teklifte bulunayım; madem gençlere verdiğiniz bu yemekler mevzuata uygun, o zaman bu yemekleri sayın bakana ve yardımcılarına, KYK müdürlerine gönderelim; onlara çıkan yemekleri de öğrencilere gönderelim. Korkuları yoksa buyursunlar. Aydın’da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda arıza yapan asansörde Zeren Ertaş adlı üniversite öğrencimiz sıkışarak hayatını kaybetti. Gençlik ve Spor Bakanlığı, açıklamasında ‘Öğrenci panik yaptığı için öldü’ demeye getirmişti. Valilik ise ‘asansöre fazla kişi bindiğinden bu olay yaşandı’ demişti. Herkes bilir ki asansörlerde fazla ağırlık varsa o asansörler hareket etmez. Neredeyse ölen öğrenciyi suçlamışlardı. Ben ise kazadan 1 ay önce, bir soru önergesi ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a yurtlarda en son denetimlerin ne zaman yapıldığını ve bu denetimlerin sonuçlarını sormuştum. Bakan bey gençler ve yurtlarla ilgilenmediği için önergeme de yanıt verememişti. Daha vahimi, aynı yurtta öğrenciler defalarca kazadan önce şikâyette bulunmuş ancak ne KYK ne bakanlık bunları görmek istememişti. Yani kaza, aslında cinayet ‘ben geliyorum’ demiş. Geçtiğimiz gün, asansör kazasına ilişkin bilirkişi raporu yayınlandı. Raporda; asansörde bakım faaliyetlerini gerçekleştiren firmanın, kabin kattan belirli mesafe uzaklaştığında hareketsiz kalmasını sağlayan emniyet düzeneğinin iptal etmesi nedeniyle ölümlü kazanın yaşanmasında asli kusurlu olduğu belirtildi. Yani kusur firmada, kusur KYK Müdürlüğünde, yani kusur valilikte ve kusur Gençlik ve Spor Bakanlığında. Bunun hesabı verilmelidir. KYK asansörleri meslek örgütlerince kontrol edilmelidir. Tehlikeli asansör diye bir şey yoktur; kalitesiz firmalar, liyakatsiz idareciler ve sorumsuz Bakanlar vardır.

“GENÇLER UYUŞTURUCU BATAĞINDA KULLANIM YAŞI 8’E DÜŞTÜ”

Çok önemli bir konu daha var: Gençlerimiz ve çocuklarımız uyuşturucu tehlikesi altında. Uzmanlardan, ilgili raporlardan ve araştırma sonuçlarından derlenen bilgilere göre Türkiye’de uyuşturucu kullanım yaşının sekize kadar düştüğü ortaya çıktı. Türkiye, uyuşturucu ve türevi maddelerin kullanımı nedeniyle 18 yaş altı ölümlerde Avrupa’da ilk sırada. Yine ülkemizde bonzai ve metamfetamin kullanımı son 5 yılda 15 kat arttı.  Okulların etrafında yeterli güvenlik önlemi alınmıyor. Türkiye adeta bir uyuşturucu rotasına döndü. Uyuşturucu baronları ülkede cirit atıyor. Eskiden Türkiye’de 1 yılda toplamda 1.5 ton kokain yakalanıyordu; şimdi her partide tonlarca kokain ve metamfetamin gönderiliyor. Bu konu, üzerinde daha fazla düşünmemiz ve hızlıca hareket etmemiz gereken bir mesele. Toplumun tüm kesimleriyle birlikte gençlerimizi, çocuklarımızı yok eden bu tehdide karşı birlik olmak, hareket etmek gerekiyor. İktidar da daha etkin, daha organize önlemler almalı.” diyerek sözlerini tamamladı.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

1 Aralık 2023 Cuma günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

RAMAZAN DOĞAN
BAĞLAR MAH.2703 SK.NO:12
MOLLA AHMET CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
01.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

FETHİ KAYGILI
H.SULTAN MAH.3431 SK.NO:9
H.SULTAN CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
01.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

MUSTAFA BASKIN
KEPECİ MAH.1208 SK.NO:3
SÜT DEDE CAMİ CAMİİ
KARAAĞAÇ MEZARLIĞI
01.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

ŞÜKRAN TEZCANLI
İSKENDER MAH.121 CAD.NOKTA APT.D:10NO:54
MÜFTÜLÜK CAMİİ
DOĞANCI MEZARLIĞI
01.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

MEHMET ÖZBEK
EĞİRDİR / BALKIRI KÖYÜ
EĞİRDİR / BALKIRI KÖY CAMİİ
EĞİRDİR / BALKIRI KÖY MEZARLIĞI
01.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

HİMMET SÖYLEMEZ
GÜLİSTAN MAH.2807 SK.NO:14
ASRİ MEZARLIK CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
01.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

MEMDUHA ELBİZ
BAHÇELİ EVLER MAH.3011 SK.NO:17
SENİRKENT / ULUĞBEY CAMİİ
SENİRKENT / ULUĞBEY MEZARLIĞI
01.12.2023 – Defin Saati:14:00

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler