Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu Burdur’da

“Birinci Turda Alacağız ve

“Birinci Turda Alacağız ve Türkiye’de Tarih Yazacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Evet bu seçimin büt’ü yok. Bu seçimin kazası da, büt’ü de yok. Birinci turda alacağız ve Türkiye’de tarih yazacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir’deki mitinginin ardından Burdur’da yurttaşlarla buluştu. CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na Burdur mitinginde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşlik etti.

CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Burdur Millet Buluşmasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Bizim, zaman zaman sizler de sosyal medya hesaplarından izliyorsunuz, Mansur Başkan da değindi, bizim milliyetçiliğimizi arada bir sorguluyorlar. Siz kim milliyetçilik kim? Allah aşkına 34 askerimiz Suriye’de şehit edildi. Vuran Rusya’ydı. İki gün sonra Putin’in kapısına gidip dakikalarca bekleyen kimdi Allah aşkına? Bana kalkmış milliyetçilik dersi veriyor! Ölen bizim askerimiz, şehit olan bizim şehidimiz, vuran Rusya. Rusya’nın bizden özür dilemesi gerekiyor. ‘Biz yaptık kusura bakmayın’ demesi gerekiyor. Koşa koşa Putin’in kapısına gitti. Putin kapısında bekletti, kronometreyi çalıştırdı, kaç dakika Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını beklettiğini bütün dünyaya gösterdi. Sonra adam neymiş, ‘Efendim dünya çapında bir adam’mış. Doğru. Bir başka ülkenin Cumhurbaşkanının kapısında bu kadar bekleyen, kronometreyle dünyaya teşhir edilen başka bir Cumhurbaşkanı yoktur. Bay Kemal buna asla izin vermeyecektir. Bay Kemal askerine de, ordusuna da sahip çıkacaktır. Bay Kemal güvenlik güçlerine de sahip çıkacaktır. Bay Kemal, ‘Terör nereden ve kimden gelirse gelsin bir insanlık suçudur’ diyecek ve teröre karşı mücadeleyi son damlasına kadar yapacaktır.

Bizim iki kırmızıçizgimiz var sevgili Burdurlu kardeşlerim, iki kırmızıçizgimiz var. Bayrağımız ve vatanımız. Bayrak ve vatan… Gözümüzü kırpmadan bayrağımız için de, vatanımız için de ölüme gideriz. Dolayısıyla onun dışında bütün insanları kucaklarız. Hiç kimsenin kimliğini, hiç kimsenin yaşam tarzını, hiç kimsenin inancını sorgulamayız. O hak bizde değildir. Hangimiz anne babamızı seçme hakkına sahibiz? Yok öyle bir şey. Ama hepimiz annemizle, babamızla, yakınlarımızla gurur duyarız. Herkesin inancına saygı gösteririz. Kimin inançlı, kimin inançsız olduğunu sadece Yüce Yaradan bilir. Böyle bir yetki kimseye verilmemiştir. Bu çerçevede başka şeyler de var. Diyordu ya, ‘Bu can bu tende kaldığı sürece Papazı benden alamazsın…’ Değil mi? Meydan meydan geziyordu. Ne oldu? Papazı götürdü teslim etti. Böyle bir kişi Türkiye Cumhuriyeti Devletinde Cumhurbaşkanlığı yapamaz. Bir söz verdiysen sözünün arkasında kapı gibi duracaksın. Vermeyeceksin kardeşim, ‘Vermiyorum’ diyeceksin. ‘Suçluysa burada yargılayacağım’ diyeceksin. O zaman 85 milyon da senin arkanda dururdu. Ne oldu? Götürdün teslim ettin. Sonra ne dedi? ‘Aptal olma’ dedi. Ses çıkarmadı.

Sizden sandığa giderken bir şey istiyorum. Elinizi vicdanınıza koyup sandığa gidin ve sandıkta oy kullanırken Allah aşkına kul hakkı yiyenlere oy vermeyin. Yolsuzluk yapanlara oy vermeyin. Sizin hakkınızı çalanlara oy vermeyin. ‘Kul hakkı yemek en büyük günahtır’ demiyor mu Yüce Yaradan? En büyük günah işleyene oy vererek niye ortak oluyorsunuz? Niye oy veriyorsunuz onlara? Saraylarda oturuyorlar. Ne sarayı kardeşim ya! Allah nasip eder seçtiğinizde Mansur Başkanın dediği gibi Çankaya’ya gideceğiz, o mütevazı köşkte oturacağız. Bizim saraylarla ilgimiz yok.

Gençler, iktidara taşıyacak olan sizsiniz. Sözlerimin başında söyledim. Gençler söz mü? Cumhuriyet Meydanında soruyorum, söz mü?

Ben de size söz veriyorum, beraber iktidar olacağız.