CHP İl Başkanı Halıcı; Virüs Isparta’da Mutasyon Geçirdi
  • Gazete32
  • Isparta
  • CHP İl Başkanı Halıcı; Virüs Isparta’da Mutasyon Geçirdi

CHP İl Başkanı Halıcı; Virüs Isparta’da Mutasyon Geçirdi

ABONE OL
Şubat 3, 2021 20:47
CHP İl Başkanı Halıcı; Virüs Isparta’da Mutasyon Geçirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, kafeler caddesinde işyerlerinin camlarına ‘devren satılık’ yazarak içerisinde bulundukları durumu protesto eden kafe esnafına destek verdi. Halıcı, “Görünen o ki virüs Isparta’da mutasyon geçirmiş, kafelerde bulaşabiliyor ama AKP Kadın Kolları Kongresinde asla bulaşmıyor” dedi.

Başkan Halıcı yaptığı açıklamasında “Ekonominin bel kemiği esnafımız büyük zorluklar yaşıyor. Sürecin başından bu yana hükümet desteğini bir türlü göremeyen esnafımız borç batağının içerisine mahkum edildi.

Isparta’da kafe işletmecisi esnafımız da seslerini duyurabilmek için, adeta sessiz çığlıklar atıyor. Kafeler caddesindeki tüm kafelerin camlarında ‘devren satılık’ yazılarını hep birlikte gördük. Eğer bir ülkede esnaf borç batağındaysa o ülkede başarılı bir ekonomi, başarılı bir kriz yönetiminden söz etmek mümkün değildir” dedi.

KAFEDE BULAŞIYOR AKP KONGRESİNDE BULAŞMIYOR

Salı günü AK Parti İl Kadın Kolları Kongresinin yapıldığını hatırlatan Başkan Halıcı, “Buradan bir soru yöneltmek istiyorum; kafeler aylardır neden kapalı? Pandemi sebebiyle. Peki, birçok kongrenin ertelendiği, toplu etkinliklerin yapılamadığı bir ortamda AKP’nin Kadın kolları kongresi yaklaşık bin kişinin katılımıyla nasıl yapılıyor? Virüs yeni bir mutasyon geçirdi de kafelerde bulaşıyor ama AKP Kongrelerinde bulaşmıyor mu?

Hafta sonu özellikle sosyal medyada birçok fotoğraf gördük. Akdeniz’in incisi Davraz Kayak Merkezi’nde sosyal mesafenin hiçe sayıldığı, pandemi kurallarının alt üst edildiği görüntüler izledik. O görüntülerin sorumluları kimler? Bu konu ile ilgili gerekli tedbirler ne zaman alınacak ve ne zaman uygulanacak?” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP