Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Isparta’da

Seçim ziyaretleri kapsamında Isparta’ya

Seçim ziyaretleri kapsamında Isparta’ya gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, partisinin Pirimehmet Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosunun önünde toplanan partililere hitaben yaptığı konuşmada, CHP’nin Isparta’da iddialı olduğunu söyledi.

Son günlerde yaşanan olaylara değinen İnce, “(Burak Can için üzüldünüz mü?) diyorlar. Burak Can’ın AKP’li olduğu söyleniyor. Burak Can, bu ülkenin evladıdır, bizim evladımızdır. Berkin Elvan’da bizim evladımızdır, polis Ahmet’ de bizim evladımızdır. Ne demek üzüldünüz mü?” diye konuştu.

Hükümetin iktidardan düştüğü anda başına neler geleceğini çok iyi bildiklerini söyleyen İnce, “ Onun için iktiranda düşmemek için elinden ne geliyorsa onu yapıyorlar. Meclise gelemedi meydanlarda gümledi. Kutuların suçunu savcılara yükledi. Besmeleyle başladı küçücük çocukları TOMA’larla haşladı. Yandaşları kefenlere büründü 30 Mart’tan sonra yüce divan göründü. Bunlar bizim çocuklarımıza TOMA’larla gaz sıktılar kendi çocukları da TOMA’larla para götürdüler. Burak Can bizim evladımızdır. Berkin ‘de bizim evladımızdır.

Ama vicdansız herif bir kere olsun Berkin’in ailesine başsağlığı dilemedin. Uludere de uçakların bombaladığı 34 Kürt çocuğuna da üzülürüm Alevi Berkin’e de üzülürüm, polis Ahmet’e de üzülürüm. Hepsi bu ülkenin evladı. Ölülerimiz yarıştırırsak, ayrıştırırsak bu yarışa girersek ülkeyi böleriz. Böyle Başbakan olmaz. Paralel devlet var ya diyor, çete diyor düne kadar ne istediler de vermedik diyordun. Bugün ne oldu da bunu yaptın? Cevabı basit. Safmışım. Saf adamdan Başbakan olur mu? Senin kızın olsa istemeye gelse safım dese verir misin? Saf adama kız verilmezse saf adama oy da verilmez! Beni kandırdı diyor cemaat. Cemaat bunu yaptıysa Obama ne yapmıştır bilmiyoruz! Bunun için demek ki Davos’a gitmem diyorsun. AB görüşmelerin de kim bilir seni nasıl kandırdılar! Başımız dik yazıyor her yerde. Doğru diyor boğazına kadar bir insan pisliğe battı mı başı dik yürür doğru. Bunların ar damarı çatlamış. Bunlardan hep beraber kurtulacağız. Türkiye’de siyasi partiler bir elin parmakları gibidir. MHP; DSP, DP, DYP, ANAP’la REFAH’la rakip olduk. Ama bunlar yandan çıkmış 6. parmak gibidir. Bunlar Türk olan her şeye düşmandır.” dedi.

“BİR İNSANIN HIRSIZ EVLADI OLACAĞINA HİÇ OLMASIN”

Başbakan Erdoğan’ın mitinglerinde MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ‘Ey Bahçeli senin çocuğun var mı?’ diye sorduğunu söyleyen İnce, “Ben siyasette meydanlarda bunu konuşan görmedim. Bir insan bekâr olabilir suç değil ki. bir insan evlenir çocuğu olmaz. Evlenir çocuğu olur çocuğunu kaybeder. Unlar meydanlarda konuşacak şeyler değil ki. Bir insanın hırsız evladı olacağına hiç olmasın daha iyi. Bir yerde Bakan Evlatları öbür yerde vatan evlatları. Bir yerde 700 bin TL’lik saat alanlar bir yer de asgari ücretle geçinenler. Ülkeyi böyle ayıracağız. Bir yerde cumhuriyetçiler bir yerde vatan düşmanları diye ayıracağız” dedi.