Chomsky SDÜ’den dünyaya seslendi

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amerikalı ünlü dil bilimci ve siyaset düşünürü Prof. Dr. Noam Chomsky, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde (SDÜ) düzenlenen ‘Birinci Üniversitelerarası İngiliz Dili Edebiyatı ve Dil Bilimi Kongresi’ne video konferans yöntemiyle katıldı.

SDÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ömer Şekerci,açılış  konuşmasında, dünyada yaşanılan tüm sorunların iletişimsizlikten kaynaklandığını belirterek, edebiyat ve dilin fen bilimlerinden ayrı düşünülemeyeceğinin altını çizdi. Şekerci, “Bilgi ve ürünler bu dünyada serbestçe dolaşmakta. Modern toplumlar düzeni sürdürmek için mutlaka bir kaos ve ötekileştirmeye giderken, postmodern toplumlar ötekileştirmeyi reddeder” şeklinde konuştu.

Kongreye video konferans yöntemiyle katılan Prof. Dr. Noam Chomsky ise, “50 bin yıl önce dillerin varlığına dair hiçbir kayıt yoktu. Şimdiki gençler öğrenmeye, araştırmaya ilgili değiller. Bu yüzden eğitimde ana nokta onları motive edecek materyalleri seçmek gerekir. Bireyler kendi öğrenmesinde kendi sorumlu olmalıdır. Buna da okul öncesinden başlanmalı”ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP