Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çapraz : 'Andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edeceğiz'

Isparta Ülkü Ocakları Başkanı

Isparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz, Başbakan Erdoğan’ın dün açıkladığı “Demokratikleşme Paketi”ne ilişkin yaptığı basın açıklamasında bu paketin milletimiz ve devletimiz adına utanç vesikası olduğunu savundu. Çapraz, Demokratikleşme paketinin aklı kandilde, zekâsı İmralı’da ve fikri ABD’de olanların gölgesinde ortaya çıktığını iddia ederek “Sözde demokratikleşme paketi PKK’nın emirlerinin yerine getirilmesinde dur durak bilinmediğinin uçu bucağının olmadığının göstergesidir” dedi.

Demokratikleşme paketini İmralı’daki haysiyet ve şahsiyet yoksunu emirleri ABD’nin talimatları doğrultusunda hazırlandığını iddia eden Çapraz “Bölücü, ayrımcı talepler Başbakan’ın elleriyle demokratikleşme paketi adı altında siyasi zemine oturtulmuştur. Sayın başbakan’ın bir söylediği diğer söylediğini tutmamaktadır. Bundan bir buçuk ay önce “Ana dilde eğitim yok, özel okullarda da yok. Biz ülkemizi bölecek adımlar atmayız” derken şimdi ne oldu da serbest bıraktın ey Recep Tayyip Erdoğan? Bunları yaparak Biz ülkeyi böldürecek adımlar atmayız derken şimdi bölmeni mi emrettiler?” şeklinde konuştu.

Başbakan’ın 2010 yılında “PKK ile Görüşmedik. Görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir.” 2011 yılında “ PKK ile Biz görüşmedik, devlet görüştü” diyen, 2012 yılında “ PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim. Sıkıntısı olan varsa bana söylesin” dediğini hatırlatan Çapraz, yapılanlarla Erdoğan’ın aklının kandilde, zekanın İmralı’da fikrinin de ABD’de olduğunu kanıtladığını savundu.

ANDIN KALDIRILMASI

Başbakan Erdoğan’ın “demokratikleşme paketi” adı altında açıkladığı maddelerden birisinin de “andın” kaldırılması olduğunu ifade eden Çapraz, şöyle konuştu:

“Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikâr olan bu adım, milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim, Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hâkimiyet tapusu, AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır. Türk yurdunda “Türk’üm” demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci, gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır. Türk’e olan düşmanlığın hiç bitmediği gibi bugün kabül edilemez hale gelmiştir. İlkokullarda çocuklarımızın “Türk’üm” demesinden bile korkar hale gelmişsin. Unutma sayın başbakan Korkunun ecele faydası yoktur. Varlığını Türk’ün varlığına armağan eden” Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir.”