Çakan’dan Dershanelerin kapatılmasına tepki

ABONE OL
Kasım 20, 2013 16:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Isparta Belediye Başkan Adayı Süleyman Çakan, Dershanelerin kapatılmasına yönelik hazırlanan tasarıya tepki göstererek, Dershanelerin okulların alternatifi değil destekleyicisi olduğunu söyledi. Hükümetin dershaneleri kaldırma kararı ve bu konuda hazırladığı kanun tasarısına tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor. Bu konuda son olarak Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Süleyman Çakan bir açıklama yaparak tepkisini dile getirdi. Çakan açıklamasında; “Bilindiği gibi 24 Kasım Pazar günü bizi eğitim bu günlere getiren değerli öğretmenlerimizin günüdür. Ancak, Öğretmenler Günü öncesi bu haberler öğretmenlerimize büyük üzüntü yaşatmaktadır. Dershaneler Okulların alternatifi değil, eğitimin destek unsurlarıdır.

Kaldı ki, Dershaneler ülke düzeyinde eğitim öğretimdeki dengesizlikleri ortadan kaldırıcı unsurlar olarak Anadolu’nun en ücra köşelerindeki evlatlarımızı daha üst seviyelere ulaştıran kurumlardır. Gençlerin geleceğe hazırlanmasında ve üretken beyin olmalarında önemli katkılar dershanelerin öğretimiyle gerçekleşmektedir.” dedi.

Dünyada dershaneciliğin yasaklandığı bir ülkenin olmadığına dikkat çeken Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Süleyman Çakan, dershane ve benzeri kuruluşların Amerika ve dünyanın çoğu ülkelerinde de mevcut olduğunu ifade etti.

Demokratik açılımın her alanında özgürlük diye yola çıkan devlet yöneticilerinin dershaneleri kapatma uygulaması yapmasının manidar olduğunu vurgulayan Çakan, dershanelerin ülke gelişimine katkı yaptığını, dağa çıkışın önünü kestiğini ve ülkede istihdam sağladığını sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0