DOLAR 16,6418 0.7%
EURO 17,6320 0.54%
ALTIN 977,000,86
BITCOIN 352715-1,71%
Isparta
15°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Çakan, gençlerle sözleşme imzaladı

ABONE OL
Mart 11, 2014 14:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Isparta Belediye Başkan Adayı Süleyman Çakan, ‘Genç Dostu Kent’ ve ‘Genç Dostu Aday’ kampanyasına destek vermek üzere gençlerle bir araya geldi, buluşmanın sonunda ‘Genç Dostu Kent Belediye Başkanı İyi Niyet Sözleşmesi’ni imzaladı.
Ulusal Gençlik Parlamentosu üyeleri, İl Temsilcisi Osman Fikret Yıldız önderliğinde Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Süleyman Çakan’ı parti il başkanlığında ziyaret etti. Dün saat 13.30’da gerçekleştirilen ziyarete; Partinin İl Başkanı Cevat Gençay, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Akbulut ve partinin il genel meclisi ile belediye meclis üyeleri katıldı.

‘Genç Dostu Adaylar ve Genç Dostu Kentler’ Kampanyasına destek istemek üzere gerçekleşen buluşmada Çakan’a proje hakkında bilgiler veren Ulusal Gençlik Parlamentosu İl Temsilcisi Osman Fikret Yıldız; Yerel yönetimlerde ve günlük yaşamda gençlerin aktif bir biçimde rol aldığı genç dostu kentler oluşturulmasına siyasi partilerden ve adaylardan destek beklediklerini ifade etti.

ÇAKAN; “BİZ GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM VE YER VEREN BİR PARTİYİZ”

Ziyaretten dolayı memnuniyetini diye getiren Belediye Başkan Adayı Süleyman Çakan ise gençlerin şehre iz bırakabilmesini sağlamak için yönetim mekanizmalarına katılımlarının çok daha işlevsel olması gerektiğini belirterek; “Bizler, ‘Genç dostu kentin’ gençlerden bağımsız değil gençler eliyle kurgulanabileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle bugün aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Kaldı ki, biz Saadet Partisi olarak gençlere büyük önem ve yer veriyoruz ve hatta gençlik partisi olduğumuzu söyleyebiliriz. Çünkü, gençliğe önem vermeyen belediyeciliğe artık yeter denmeli, gençliğimizin dinamizminden heyecanından ve vizyonundan yararlanılmalıdır. Bizim oluşturacağımız belediyecilik her şeyden önce bir gençlik belediyeciliği olacaktır.

“TALEPLERİNİZİ İMZA ALTINA ALMANIZ SON DERECE NORMAL”

Sizler bu sözleşmeyi neden getirdiniz ve imza altına almak istiyorsunuz? Çünkü, günümüz siyasetinde verilen vaadlerin tutulmadığını bildiğiniz için. Günümüzde meydana çıkanlar her türlü vaadleri vermekte ve hatta yapamayacakları şeyleri bile söylemektedirler. Ancak, bizde yani milli görüş belediyeciliğinde böyle şeyler olmaz. Bizde söz senettir. Biz, verdiğimiz vaatleri yaparız. Yapamayacağımızın da vaadini vermeyiz. Onun içindir ki, sizlerin bu konuda işi garanti adlına almak istemeniz son derece normaldir.

“BİZ HALKIMIZA ‘BİR DE BİZİ DENEYİN’ DİYORUZ”

Bakın bizler Saadet Partisi olarak halkımızın karşısına vaadlerimizle çıkıyoruz. Projelerimizi anlatıyoruz ve halkımıza ‘Herkesi denediniz bizi denemediniz. Bir de bizi deneyin’ diye çıkıyoruz. Çünkü, biz belediyeciliği farklı yapacağız. Çünkü, bizim belediyeciliğimizde gençlere yönelik güzel projelerimiz olacak. Belediyecilik çöpleri toplayıp asfalt dökmek değildir. Bunlar zaten belediyeciliğin mutat çalışmalarıdır. Önemli olan farklı bir hizmet üretebilmektir. İşte biz bunu yapacağız.

“GENÇLERLE DAHA GÜZEL PROJELER KEŞFEDECEĞİZ”

Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onlara değer veren geleceğini kazanır. İşte bizde belediyeciliği rant kapısı olarak görmüyor ve gençlerimize bu doğrultuda hak ettikleri değeri veriyoruz. Gençlerimiz her zaman ufku açık kişilerdir. Onlara değer verilmezse, onlara fırsat tanınmaz ise, onların keşfettikleri projeleri nasıl elde edeceksiniz. Tabiki bu mümkün olmayacaktır. Onun için biz gençlere proje üretecek ortamları sunacağız.
Bilindiği gibi yerel yönetimler insana yatırım yapmaktır. Bunu da gençlerle başarabiliriz. Allah insanları farklı meziyetlerde yaratır. Herkes kendi hünerini, kabiliyetini ortaya koyar ve güzel bir çeşitlilik ortaya çıkar” dedi.

GENÇAY; “BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZDA GENÇLER VAR”

Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay da, ziyarette yaptığı konuşmada, gençlerin kendilerini ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Gençler bizim için çok önemlidir. Çünkü, biz ülkemizin geleceğinde gençlerimize güveniyoruz. Onların ülkemizi daha iyi yerlere getireceğine inanıyoruz. Saadet Partisi olarak belediyecilik anlayışımızda da gençler var” dedi.

Ziyarette yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkan Adayı Süleyman Çakan, Genç Dostu Kent Belediye Başkanı İyi Niyet Sözleşmesi’ni imzaladı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP