Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükçam, Isparta’da Halk Otobüsü ücretlerine yapılan zamları eleştirdi

İYİ Parti Isparta İl

İYİ Parti Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam, vatandaşların zam haberlerinden birini henüz hazmedemeden diğeriyle yüzleştiğini söyledi. Isparta’da Halk Otobüsü ücretlerine yapılan zamları eleştiren Büyükçam, “Isparta Belediye Başkanı Sayın Şükrü Başdeğirmen, bu ekonomik koşullar altında alınması mümkün olmayan TOGG ile vatandaşa 5 dakika şehir turu yaptırmak yerine en kısa süre de belediyemizi elektrikle çalışan otobüslere kavuşturarak bir nebze kendini affettirmelidir” dedi.

İşte Büyükçam’ın açıklamaları:

Asgari ücrete yapıldığı sanılan artış, her gün başka zamlar karşısında erirken, alım gücü tarihin en düşük dönemini yaşıyor. Kiralar, doğalgaz, simit, ekmek, soğan derken bir başka zorunlu ihtiyaç olan toplu taşımaya da bir ay arayla fahiş bir zam daha yapıldı.

Isparta Belediyesi Halk Otobüsleri iniş ücreti 15 TL oldu. Her seçim öncesi bulunan petrol, hatırlarsanız yine genel seçimler öncesinde de Gabar bölgesinde bulunmuştu! Fakat bulduğumuz gibi kaybettiğimizi düşünüyoruz, tıpkı Jelibon Rezervlerimiz gibi… Ya da Konya’ya kadar gelebilen petrol Isparta’yı es geçti.

Zira Konya gibi büyük bir şehirde tam 8.5 TL, öğrenci 4 TL olan belediye halk otobüsü fiyatlarının, en uzak iki noktası arası 20- 25 dakikayı geçmeyen şehrimizde 15 TL olması başka türlü açıklanamaz gibi görünüyor. Öyle ki Konya Büyükşehir Belediyesi’ni de AKP’li başkan yönetiyor, Isparta Belediyesi’ni de… Isparta ve Ispartalının sorunlarından bu denli uzak bir belediyecilik anlayışı, üstelik iktidar partisinin belediyesi olmakla övünerek, hemşerilerimizin hayatını zorlaştırmaya devam etmektedir. İktidar vicdanını rafa kaldırmış bir şekilde, belli ki aklımızla oynamayı kendine düstur edinmiştir. Çözüm üretmek yerine, sorunu meşrulaştırmak 21 yıllık AKP iktidarının yönetim şekli halini almıştır.

Isparta Belediye Başkanı Sayın Şükrü Başdeğirmen, bu ekonomik koşullar altında alınması mümkün olmayan TOGG ile vatandaşa 5 dakika şehir turu yaptırmak yerine, vadettiği raylı sistem çalışmalarını ve troleybüs sistemini yapmadığı için vatandaşımızdan özür dilemeli ve en kısa süre de belediyemizi elektrikle çalışan otobüslere kavuşturarak bir nebze kendini affettirmelidir. Zira Isparta’nın kaybedecek 7 ayı, vatandaşın da dayanma gücü kalmamıştır.