Site icon Gazete32

BÜYÜK ZAFER 97 YAŞINDA

97 yıl önce bugün Büyük Taarruz; Türk ordusunun, aziz milletimize esaret zinciri vurmak isteyenlere karşı, 26 Ağustos sabahı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında Kocatepe’den Afyon ovasına kükremiş bir sel gibi akarak, düşman birliklerini bozguna uğratıp 30 Ağustos’ta zafere ulaşmasıyla sonuçlandı. Zafer’in 97’nci yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Isparta’da da çeşitli törenlerle kutlandı.

15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na sırasıyla Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Ardından Valilik makamında; Vali Ömer Seymenoğlu, Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı Piyade Albay Bilgin Çetinbağ ve Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen bayram tebriklerini kabul etti.

Daha sonra Kaymakkapı Meydanı’nda Vali Ömer Seymenoğlu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Bilgin Çetinbağ ve Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen törene katılan askerleri, vatandaşları ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladılar. Düzenlenen törene Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Askeri, Adli ve Mülki erkân, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda öncelikli olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılarak, öğrenciler tarafından zafer şiirleri okundu. Program tören geçişinin yapılmasıyla sona erdi.