Site icon Gazete32

Burdur Valisi, esnafının elinde kalan tüm sebze ve meyvelerin alınması talimatını verdi

Burdur Valisi Ali Arslantaş, tam kapanma döneminde Cumartesi Günleri saat 10:00 – 17:00 saatleri arasında açılması kararlaştırılan, semt pazarlarından İlimizdeki en büyük pazar olan Uzay Çatı altında kurulan salı pazarını denetledi. 

Uygulanan tedbirler ile 17:00 olarak belirlenen kapanma saatine uyulup uyulmadığını yerinde denetleyen Vali Arslantaş’a, Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Yarar eşlik ettiler. 

Denetimler sırasında esnaflarla sohbet ederek, satış durumlarıyla ilgili bilgiler alan Vali Arslantaş, gerek mevsimsel etkiler dolayısıyla yaşanan ürünlerin saklama zorluğu ve raf ömürlerindeki kısalık nedeniyle çiftçimiz tarafından üretilen tarımsal ürünlerin zayi olmaması için pazar esnafının elinde kalan tüm sebze ve meyvelerin satın alınması talimatını verdi. 

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini, birlik beraberlik içerisinde el birliği ile üstesinden geleceklerini vurgulayan Vali Arslantaş, pazar esnafımızın bugün satılmayıp elinde kalan ürünlerini satın alarak, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfımız aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracaklarını belirtti.