Burdur Valisi Ali Arslantaş, Salda Gölü çevresinde incelemelerde bulundu
  • Gazete32
  • Burdur
  • Burdur Valisi Ali Arslantaş, Salda Gölü çevresinde incelemelerde bulundu

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Salda Gölü çevresinde incelemelerde bulundu

ABONE OL
Mayıs 18, 2021 17:56
Burdur Valisi Ali Arslantaş, Salda Gölü çevresinde incelemelerde bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Ülkemizin ve Dünyanın en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Salda Gölü çevresinde incelemelerde bulundu.

Halk Plajı, Tabiat Parkı, Beyaz Adalar ve Orman Evi çevresinde incelemelerde bulunan Vali Arslantaş, yaklaşan sezon öncesi yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Özellikle Son yıllarda artan turizm hareketliliği dolayısıyla ziyaretçi sayısının yıldan yıla artmaya devam ettiği Salda Gölü ve çevresinin,  koruma kullanım dengesi içerisinde gelecek kuşaklara en iyi şekilde miras bırakmak için, Valiliğimiz ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından koordinasyon içerisinde  yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Bugün gerçekleştirdiği ziyarette, yapılan çalışmaları yakından gören Vali Arslantaş, tamamı ahşap sökülebilir yapılardan oluşan, bölge insanı ve ziyaretçilerin günübirlik ihtiyaçları için yapılan alanları inceledi. 

Vali Arslantaş incelemeleri sonrasında yaptığı değerlendirmede; en üst seviyede çevre hassasiyeti gözetilerek, doğal yapıya uygun bir şekilde yapılan çalışmaların bölge halkına, Yeşilova İlçemiz ve İlimiz Turizmine hayırlı olmasını diledi.

Vali Arslantaş’ın inceleme ziyaretinde Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, Yeşilova Kaymakamı İsmail Alsancak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Alacatlı, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Mahmut Temel ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav yer aldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP