Bu yapılar Isparta’mıza çok uzun yıllar hizmet edecek

Bu yapılar Isparta’mıza çok uzun yıllar hizmet edecek

ABONE OL
Aralık 24, 2020 20:57
Bu yapılar Isparta’mıza çok uzun yıllar hizmet edecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediye meclisi üyeleriyle birlikte şehirde belediye tarafından gerçekleştirilen yatırımları yerinde inceledi, meclis üyelerine yatırımlara ilişkin bilgiler verdi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, beraberinde belediye meclisi üyeleriyle birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Zabıta, Temizlik ve İtfaiye Müdürlükleri yeni hizmet binalarında incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediye meclisi üyelerine yapılan inşaat çalışmalarının metrekareleri, maliyetleri ve bitim tarihleri başta olmak üzere bilgilendirmelerde bulundu.

Mevcut Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak kullanılan alanın 27 bin metrekareden oluştuğunu belirten Başkan Başdeğirmen, yeni hizmet binası alanının 50 bin metrekare olduğunu söyledi. Hizmet binasının 4 milyon 819 bin lira olduğunu ve bu yılsonunda inşaatın tamamlanacağını kaydeden Başdeğirmen, bu binanın arka bölümünde de ayrı ayrı kullanılacak diğer alanların bulunduğunu ifade etti. Başdeğirmen, Ahşap Oymacılık Atölyesinin de bu bina içerisine alınacağını dile getirerek, atölye ile birlikte imalatın yanında sergi alanlarının da olacağını dile getirdi. Başdeğirmen, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz 50 bin metrekare içerisinde 7 bin metrekare gibi çok daha geniş bir kapalı alan içerisinde hizmet verecek şekle getirdik. Mevcut müdürlüğümüzdeki tüm atölyelerimizi, malzemelerimizi, personelimizi buraya getireceğiz. Ayrıca Ispartalı vatandaşlarımızın ve dışarıdan gelen vatandaşlarımızın da vakit geçirebileceği bir alan haline getiriyoruz. Burası sadece Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelinin hizmet edeceği bir alan değil. Vatandaşlarımız buraya gelerek bitkilerin içerisinde zaman geçirebilecekler. Ahşap Oymacılık Atölyesindeki sanatçılarımızın yapmış olduğu eserlerinde sergilenebileceği bir alan oluşturuyoruz. Vatandaşlarımız hem sergileri gezebilecek hem vakit geçirebilecekleri temiz hava alabilecekleri bir alt yapı oluşturuyoruz” dedi.

Isparta’nın her geçen büyüdüğünü, geliştiğini ve modernleştiğini söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İtfaiye, Temizlik ve Zabıta Müdürlüklerinin Toptancılar Sitesi içerisindeki binalarında hizmet verdiğini söyledi. Belediyenin en önemli müdürlüklerinden birisinin de İtfaiye olduğunu dile getiren Başdeğirmen, İtfaiye Müdürlüğünün bulunduğu alanda trafiğin yoğun olduğunu araç çıkışlarında zorluklar yaşandığını aktardı. Başdeğirmen, “İtfaiye Müdürlüğümüz için mevcut binanın uygun olmadığını düşünerek, İtfaiye Müdürlüğümüz ile birlikte Temizlik ve Zabıta Müdürlüklerimizi bu yeni alanına taşıyacağız. Burada da inşaat çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. 72 personeli bulunan Zabıta Müdürlüğümüz 300 metrekare alanda bulunuyordu ve tam randımanlı çalışmaları mümkün değildi. Zabıta Müdürlüğümüz için burada 850 metrekarelik içerisinde spor salonları, sosyal alanlarında bulunduğu bir müdürlük inşa ediyoruz. Yine Temizlik İşleri Müdürlüğümüz 70-80 metrekarelik mevcut binada 6, toplamda 255 personelle hizmet veriyor. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün idari binası da burada olacak. Temizlik İşlerimizin idari binasını da 300 metrekare olarak inşa ediyoruz. Bu müdürlüklerimizle birlikte İtfaiye Müdürlüğümüzü de mevcut binasının tam iki misli büyüklüğünde 2 bin metrekarelik alana taşıyoruz. 16 itfaiye aracının muhafaza edilebileceği bir parkı bulunuyor. Yine personelimizin spor yapabilmesi, istirahat edebilmesi başta olmak üzere çeşitli sosyal alanlar oluşturduk. Öncelikle bizim çalışan personelimizin rahat edebilmesi lazım. Buradaki personellerimiz bizim için önemli, üst seviyede hizmet alanlarımız. Bir afet olduğunda bir olumsuzlukta en çok müdahale edecek ekibimiz oradadır. 44 metre merdiveni bulunan yeni itfaiye aracımızda bu ay içerisinde geliyor. Bölgeye hizmet verecek bir kabiliyetteyiz. 7 kişilik dalgıç ekibimiz var. Her türlü olumsuzluklara yetişebilecek durumdalar. Yine her hangi bir kaza anında araçta kalan vatandaşımızı en kısa sürede profesyonel bir şekilde çıkarabilecek ekibimiz ve teçhizatımız var. Bunlar çok önemli. İtfaiyenin tek görevi yangın değil, burada sürüngenlerden tutun, kanatlılara kadar birçok hayvanımıza müdahale edecek durumdayız. Hem kalifiye personel, hem de teçhizat anlamında üst seviyedeyiz. O personellerimizin de daha rahat çalışabilmeleri için alanlarını genişlettik. Bu binalar Isparta’mıza çok uzun yıllar hizmet edecek binalar” görüşlerinde bulundu.

Yapmış oldukları çalışmaları hem proje aşamasında, hem ihaleden sonra, hem de inşaat anlamında başladığında, meclis üyeleri ve basınla paylaştığını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Meclis üyelerimize sürekli bilgi veriyorum. Şifahen verdiğim bilgilerin yanında yerinde de görmemiz gerektiği inancıyla tüm meclis üyelerimizi yatırım incelemelerine davet ediyorum. Bugünde meclis üyelerimizi davet ederek tüm çalışmaları hem yerinde görüyoruz, hem de konu hakkında metresiyle, maliyetiyle ve ne zaman biteceğiyle ilgili bilgiler aktarıyoruz. Tabii ki bu bilgilendirmeler çok önemli. Bu yapılar meclis üyelerimizin onayıyla geçen yapılar, hep birlikte karar veriyoruz. İstişarede bulunuyoruz. Bu gezimizde bazı meclis üyelerimizin önerileri oldu. Onları da dikkate aldık. Bu geziler sadece dışarıdan bakılan, seyir halinde olan görüntüler değil. Girdiğimizde birçok farklılıklar çıkıyor, istişare bu. Buradan katılan meclis üyeleri arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0