Bu değirmenin suyu nereden geliyor ?

ABONE OL
Eylül 20, 2013 11:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, Belediyenin isteği doğrultusunda son 2 yılda 23 milyon TL’lik yatırım yaptı. Yapılan bu yatırım otobüslerin yenilenmesi şeklinde gerçekleşirken, Isparta’da Özel Halk Otobüsü taşıma ücretlerinin çok yüksek olduğu iddiaları gündeme geldi.Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın ulaşımda modernizasyon projesi kapsamında Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, araçlarını yeniledi. Kent Kart sistemi, bilgilendirme ve kamera sistemine 2 milyon TL’nin üzerinde, araçlara ise 23 milyon TL yatırım yapıldı.

Isparta’da toplu taşıma ücretleri Gülkent Kartlı öğrenci 1.25 TL, kartsız 1.40 TL, Gülkent Kartlı abonman 1.35 TL, kartsız 1.70 TL şeklinde. Bu ücretlerinin ortalaması alındığında 1.35 TL olan öğrenci taşıma ücreti ve 1.52 TL olan abonman taşıma ücreti her ne kadar normal olarak gözükse de Isparta’da otobüs taşımacılığı yapılan mahalleler arasındaki mesafenin kısa olması, otobüslerin 15-20 dakika içerisinde mahallelere gidip geri gelmesi nedeni ile bir çok vatandaş tarafından otobüs ücretlerinin yüksek olduğu noktasında eleştiriliyor.

Türkiye’nin bir çok büyük ilinde örneğin Kayseri, Malatya gibi illerde ortalama fiyatlar bu şekilde olsa da Isparta gibi şehir merkezi fazla büyük olmayan ve trafik sorunu yaşanmayan illerde bu fiyatlar 20-30 kuruş daha aşağıda bulunuyor.

Tek bir otobüs hattının aylık ortalama 10 bin TL gelir elde ettiği iddia edilen ilimizde, zamanında belediye tarafından çok uygun şartlarda tahsis edilen otobüs hatlarının 1 milyon TL’ye yaklaşan fiyatlarla el değiştirdiği öne sürülüyor.

Bazı vatandaşlar günde 4 sefer Halk Otobüslerine binmek zorunda kaldıklarını ifade ederek, otobüs ücretlerinin kat edilen mesafeye göre Isparta’da çok pahalı olduğunu ve bu durumun düzeltilmesini istediklerini belirttiler.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0