DOLAR 16,6439 0.71%
EURO 17,6357 0.57%
ALTIN 976,300,78
BITCOIN 350681-2,13%
Isparta
15°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bu benim, peki ya sen kimsin ?

ABONE OL
Mayıs 22, 2013 22:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz kendisi hakkında ‘isimsiz’ olarak yayınlanan ‘Kim bu çocuk’ manşetli köşe yazısında getirilen eleştirilere yanıt verdi. ‘İsimsiz’ kişiye kim olduğunu açıklayan Çapraz, ‘Peki sen kimsin’ dedi.Çapraz, geçtiğimiz günlerde bir haber sitesinde hakkında yapılan haber ve köşe yazısıyla ilgili olarak kamuoyunu kirli bilgi ve yanlı haberden arındırmak için bilgilendirme gereği duyduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu :

‘Bir haber sitesinin yaptığı haber ve ters köşe adı altında isimsiz olarak yayınladığı köşe yazısına ilişkin açıklamamın iki gün gibi bir süre sonra olmasının sebebi haberi yapan, yayınlayan veya köşe yazısını yazan kişinin adam gibi çıkıp ismini açıklayacak kadar yüreğinin olduğunu düşünmemden kaynaklanmıştır.

Ana haber olarak hakkımda “ISPARTA İÇİN OLUMLU NE YAPTIN?” manşeti atılmış ve bu haberin altında haber yapılmadan direk köşe yazısı linki verilmesi ise abesle iştigaldir. Ters köşe adı altında isimsiz olarak yayınlanan köşe yazısında “KİM BU ÇOÇUK? Denilerek manşet atılmıştır.

AKIL YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR

Fatih Sultan Mehmet’in kaç yaşında tahta çıktığını ve kaç yaşında İstanbul’u fethettiğini bilmeyenlerin benim için çocuk demeleri çok garipsenecek bir durum değildir. O gün Fatih Sultan Mehmet’i çocuk olarak görenlerin akabindeki durumları tarihin sayfalarında yerini almıştır.

‘PEKİ YA SEN KİMSİN’

Kim olduğumu soranlara açık beyanımdır; Ben Akif Çapraz, Isparta Gelendost ilçesi Yenice köyünde doğdum. 29 yaşındayım, 175 cm boyundayım 59 kiloyum. Çok şükür Allah ve millet sevdasıyla çarpan yüreğim var. Hz. İsmail’ce boynumu Allah yolunda uzatmasını da, Hz. Hüseyin gibi kıyama kalkmasını da bilirim. Kürşad gibi 40 kişiyle Çin Sarayını basacak kadar yüreğim, Fatih gibi İstanbul’u fethedecek kadar inanmışlığım vardır. Velhasıl kelam Ülkücüyüm, Isparta Ülkü Ocakları Başkanıyım. Benim soyum, sopum, atam ecdadım bellidir. Peki ya sen kimsin?

ELEŞTİRİYİ PROVAKASYON OLARAK GÖRÜYORLAR

Sözde Barış Sürecinin sözde akillerine yönelik açıklamalarımı provokasyon olarak görmeleri ise bizlere Damat Ferit döneminde Anadolu’da manda ve himayeyi reddedenlere de bu gözle bakıldığı günleri ve kişileri hatırlattı.

Türk Milliyetçisi Ülkücüler kurumsal olarak da Ülkü Ocaklarının, Türkiye Cumhuriyeti Devleti başta olmak üzere Türk Dünyasının ve Türk Milletinin bütün sorun ve sıkıntılarını bilmektedir ve her biri için ayrı ayrı çözüm önerileri ve stratejileri vardır. Türk Milliyetçileri Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sorununun sadece terörden ibaret olmadığını bilecek zeka ve kapasiteye sahiptir. Bunun aksini söyleyenler ise kendi zeka ve kapasitelerini ortaya koymuşlardır. Bize çıtayı aşağıya çekmekten bahsedenler ise önce aynaya bakmaları doğru olacaktır. Algılama ve vatan sevdası özrü olanların memleketimiz için yapılan açıklamaları da provokasyon olarak görmeleri çok doğaldır.

KİMSENİN HADDİNE DEĞİL

Ülkü Ocaklarıyla Milliyetçi Hareket partisi arasında hukuki bir bağ yoktur. Ülkü Ocakları; Ülkücü İradeyi temsil eden bir eğitim yuvasıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, ise Ülkü Ocaklarından yetişmiş dava arkadaşlarımızın Siyasi platformdaki temsilcisidir, Ülkücü iradenin fikirlerinin siyasetteki temsil edildiği yer Milliyetçi Hareket Partisidir. Ülkü Ocakları il başkanı o ilde ülkücü iradenin temsilcisidir, Başbuğ’un uç beyidir. Ülkü Ocakları başkanının kulağını çekmek kimsenin ne haddinedir ne de gücü yetecektir.

ADAM OLMAK HAYSİYET MESELESİDİR

Isparta için olumlu ne yaptığımı anlayamayanın bilmesini isterim ki; Bir mıh bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at bir yiğit kurtarır, bir yiğit bir vatan kurtarır.

Eğer şeref, haysiyet, onur, gurur, ar, namus, haya gibi ulvi kavramlardan nasiplendiysen kim olduğunu açıklarsın, bende bütün basın önünde sana bu ülke ile ilgili projelerimizi anlatırım.

Unutulmaması gerekir ki;

Adam olmak cinsiyet meselesi değil, Haysiyet meselesidir!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP