DOLAR 16,6874 0.27%
EURO 17,4219 0.12%
ALTIN 973,270,05
BITCOIN 317375-5,05%
Isparta
20°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Bilgiç : Önce kendi arkadaşlarına baksınlar

ABONE OL
Ocak 27, 2014 18:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, MHP İl Başkanı İsa Yalçın’ın açıklamalarına oldukça sert tepki verdi. Bilgiç, onlar önce “Yalvaç’tan belediye başkanı adayı AK Parti’den aday olmak için o günkü milletvekillerimizin kapısında yatıp, kalkan kendi arkadaşlarına bakacaklar” dedi. AK Parti Isparta İl binasında düzenlenen tanıtım toplantısına konuşan Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Osman Zabun başkanlığında yeni bir yönetimin kurulduğunu belirterek, yeni yönetime Isparta’ya verecekleri hizmetler için şimdiden başarılar dilediğini söyledi.

Ulusal ve yerel gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Bilgiç, “maalesef son süreçte gerek TBMM’de gerekse şehirlerde bir takım arkadaşlara ağızlarını açtıklarında söyledikleri lafları kulakları duymuyor. Bana öyle geliyor ki, bu arkadaşlar ne söylediklerini dahi bilmiyorlar” dedi.

AĞIZLARINDAN ÇIKAN KELİMELERİN FARKINDA DEĞİLLER

Bir takım sözlerin siyasette sonradan yutulması yerine önceden insanın boğazında düğümlenmesi gerektiğini söyleyen Bilgiç, “bunu yapmadığınız takdirde her şeyden önce insan hakkına, hukukuna ve onuruna yönelik saldırıların uşağı oluyorsunuz. Bazen maalesef insanlar sözlerinin esiri ve uşağı olabilir. Bugün muhalefetin düştüğü durum budur. Bir taraftan bir takım insanlar için seviyesiz diyeceksiniz. Ama o andan sonra kendi ağzınızdan çıkan kelimelerin ağırlığının farkında olmayacaksınız. Böyle bir siyasetçi ve insanlık olabilir mi?

Geçtiğimiz günlerde rahmetli Uğur Mumcu’yu anmak için Hükümet Meydanı’nda bir tören yapıldı. Törenden sonra CHP İl Başkanı bir açıklama yapıyor. Kendisi söylediklerinin ne olduğunu biliyor mu? Her şeyden evvel o faili meçhule kurban giden Uğur Mumcu ve hatırına, bu ülkede faili meçhulleri tarihin kirli sayfalarına gömen AK Parti’ye şükran duyması gerekirdi. Faili meçhulleri tarihin kirli hafızalarına gömen bu memleketin Başbakanına şükran duyması gerekirdi. Ancak nerede? Ağızlarını açtılar mı ne söylediklerinin farkında değiller. Bir kere yargısız infaz onların yaptığı en iyi şey. Bugün de Türkiye’de AK Parti’ye yargısız infaz uygulamaya çalışıyorlar. Onlar bu işi çok iyi bilirler.

Sayın Menderes’e 1960 ihtilaline giden süreç içerisinde CHP tarafından nasıl bir süreç uygulandıysa bugün AK Parti, Ak Parti’nin Ak kadroları ve başbakanımıza da benzeri bir süreç uygulama gayreti içerisindeler. Bunların demokratikle, halkçılıkla, ilkelikle ve insanlıkla alakaları yok. Muharrem İnce bir basın toplantısında ‘HSYK yasa tasarısını geri çekmeleri karşılığında biz AK Parti milletvekillerine vaatler, bunlarda yetmezse nikahlarını tazelesinler, biz onlara gelelim, takı takalım’ diyor. Bu adamlar nikah tazelemenin ne olduğunu bilmeyecek kadar cahiller. Ama onlara nikaha gerek yok. Bu millet onlara her seçimde takıyı takıyorlar. Sandık yaklaşıyor. Bunların hesabını milletimiz onlara 30 Mart’ta soracak.

YALVAÇ’TA KAPIMIZDA YATAN ADAYLARINA BAKSINLAR

Bir partinin il başkanı çıkıyor; ‘AKP’nin yeni il başkanı AKP’nin Isparta’ya attığı son kazıktır. O siyaseti bilmez. Her gittiği partiyi batırmıştır’ diyor. Kendisinin bu durumda muhalefet bir partinin il başkanı olarak zil takıp oynaması gerekir durum böyleyse. Madem zil takıp oynamıyor, o zaman bu korku neden? Sadece bir il başkanının ismi onların yüreklerine yeteri kadar korku vermiş ki, sevinmesi gereken yerde oturup ağlıyor, üzüntülerini belirtiyor.

Ayrıca ‘omurgasız’ diyor. Neden? Daha önce başka partide olduğu için söylüyorum. Doğru, haysiyeti ve onuruyla Anavatan ve Doğru Yol Partilerinde görev yapmıştır. O bundan onur duyar. Aynı haysiyet ve onurla da AK Parti saflarında şimdi de il başkanı olarak görev yapacak. Peki omurgasızlık nerede? İlla omurgasızlık arıyorsa da geçmişini inkar eden adamlara bakacak. Bunun içinde aynaya bakacaklar. Yalvaç’tan belediye başkanı adayı AK Parti’den aday olmak için o günkü milletvekillerimizin kapısında yatıp, kalkan kendi arkadaşlarına bakacaklar. Ayrıca onu reddeden arkadaşlarına bakacaklar. Siyasi tercihlerinizde bir değişiklik olabilir. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Siyasetiniz doğrultusunda farklı partilerde siyaset yapabilirsiniz. Ama geçmişinizi ve geçmişte yaşananları reddederek siyaset yapıyorsanız asıl omurgasızlık budur. Onun için de kendi arkadaşlarınıza bakacaksınız.”

Bilgiç açıklamasında babası koca reis lakaplı merhum Sadettin Bilgiç’in de bir sözünü hatırlattı:”Yanlış üslupla doğru laf söylenmez.” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP