Bağlantıda Kalın

Belediye

Bilgiç: Başkanımız şehrin güzelleşmesi ve gelişmesi için ciddi mesai harcıyor

Yayınlanma

,

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in şehrin gelişmesi, güzelleşmesi, vatandaşın yaşam kalitesinin artırılması adına ciddi bir mesai harcadığını söyleyerek, “Hayırlı hizmetlerinizin devamını diliyorum. Birlikte güzel ve uyumlu bir süreç geçirdik” dedi. 14 Mayıs’taki seçimlere ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la gelişen, büyüyen Türkiye’nin nerede bir mağduriyet varsa orada zalimin karşısında, mağdurun yanında olduğunu ifade etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret etti. Ziyarete AK Parti İl Başkanı Serkan Keskin, AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mehmet Uğur Gökgöz, Milletvekili Adayları Yakup Kütük, Nesrin Semiz ve parti teşkilatları eşlik ederken, ziyarette belediye meclisi üyeleri de hazır bulundu.

Ziyarette Isparta Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalar ele alınırken, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği seçim süreci değerlendirildi.

Reklam

Ziyarete ilişkin konuşan TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in 2019 yılından buyana geçen 4 yıllık süreçte yoğun tempoyla şehrin gelişmesi, güzelleşmesi, vatandaşın yaşam kalitesinin artırılması adına meclis üyeleri, belediye başkan yardımcılarıyla birlikte ciddi bir mesai harcadığını söyledi. Bilgiç, “Bu anlamda sizlere teşekkür ediyoruz. Hayırlı hizmetlerinizin devamını diliyorum. Birlikte güzel ve uyumlu bir süreç geçirdik. ITSO başkanlığınız dönemi de dahil olmak üzere bizlerin yakalamış olduğu uyumu bu güzel çalışma ortamını önümüzdeki dönemde bizden bayrağı devralan 4 milletvekili kardeşimle beraber de inşallah yapacaksınız. Sizlere başarılar diliyor, milletvekili arkadaşlarımıza Ispartalı hemşehrilerimizin sahip çıkacağına, Cumhur ittifakı kapsamında cumhurbaşkanımızın arkasında duracağına, cumhurbaşkanımızın elini daha da güçlendirmek adına inşallah AK Parti saflarında dimdik saf tutacağına inanıyorum. Seçimlerin memleketimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Isparta’nın demokrasinin en önemli merkezlerinden bir tanesi olduğuna değinen Bilgiç, “Ispartalı cumhuriyeti ve demokrasisine sahiptir. Ispartalı hiçbir zaman inanıyorum ki cumhuriyetin düşmanlarıyla, Sırrı Sakık gibi ‘Biz Atatürk’le, cumhuriyetle hesaplaşacağız’ diyen zihniyetle, demokrasimizi hedef alan yapıyla, 50 bin vatandaşımızın, polisimizin, askerimizin, bebeğimizin, korucumuzun katilleriyle yol yürüyen bugün onlara destek veren, 14 Mayıs’tan sonra Öcanlan’a bütün cezaevlerinin kapılarını açacaklarını söyleyen, bütün cezaevlerinin kilitlerini 14 Mayıs’tan sonra kıracaklarını söyleyen, Demirtaş’a FETÖ’cülere, FETÖ’den yurtdışına kaçanlara özgürlük ilan eden, onlara kendi içerisinde ülkeyi bölme, parçalama adına alan tanıyacağını ifade eden, bu ülkeyi 25 eyalete böleceğini, özerklik getireceklerini ifade eden ve onlarla yol yürüyen ne CHP’ye ne İyi Parti’ye ne de onların ortaklarına, PKK’ya, FETÖ’ye onların Amerika’sına ve diğer unsurlarına geçit vermeyecektir. O yüzden gönül rahatlığıyla Allah’ın izniyle Ispartalının devlet, millet, bayrak, vatanımızın üniter yapı hassasiyetlerini de çok yakinen bildiğim için bu iş 4-0. Bizim de hep beraber bu şuurla çalışmamız gerekiyor. Gideceğimiz her yerde cumhurbaşkanımızın yanında durun, cumhurbaşkanımızın elini mecliste, yasamada da güçlendirmek adına partimizin yanında saf tutun diyeceğiz. Ben tüm vatandaşlarımızdan helallik istiyorum. Eksikliklerim ve yetmeğim yerler olmuş olabilir. Gerçekten gönülden, inançla, halis duygular içerisinde her şeye yetmeye çalıştım. Ama insanız yetmediğimiz yerler olmuştur” ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la gelişen, büyüyen Türkiye’nin nerede bir mağduriyet varsa orada zalimin karşısında, mağdurun yanında olduğunu ifade eden Süreyya Sadi Bilgiç, “Öyle de olmaya devam edecektir. Ama bizim bu eşiği geçmemiz lazım. Doğduğumdan beri siyasetin içerisindeyim. 16 yıldır milletvekilliği yapıyorum. Böylesi bir şer cephesini hayatımda ilk kez görüyorum. Allah onları ıslah etsin, akıl fikir versin. İbadete açılmasını hayal ettiğimiz Ayasofya’yı ibadete açıyoruz onu yeniden müzeye çevirmekten bahsediyorlar. Kendi uçaklarımıza sahip olmaktan bahsediyoruz o projeleri durdurmak istiyorlar. Kızılelma’ya, süpersonik jet uçağımıza, İHA’mıza, SİHA’mıza karşı çıkıyorlar. TCG Anadolu gemisini küçümseme içerisindeler. Doğalgazı bulduk Meral Akşener çıkıyor bu Putin’in gazı mı diye soruyor” şeklinde konuştu.

Reklam

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ziyaretlerinden dolayı TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve beraberindekilere teşekkür etti. Seçimlere az bir süre kaldığını belirten Başkan Başdeğirmen, “Çok kısa bir süre sonra Sayın Cumhurbaşkanımızı ve milletvekillerimizi seçeceğiz. Sayın TBMM Başkanvekilimizin izah ettiği konular hepimizi ilgilendiren ve ülkemizin, devletimizin bekasıyla ilgili önemli konular. Hepimiz bunların bilinci içerisindeyiz. Çalışırken hiçbirimiz şahsi bir istek ve şahsi bir hırsla değil, devletimizin ve milletimizin çok daha iyi yerlere gelebilmesi, şuanda dünya ülkeleri arasında yakalamış olduğumuz ivmemizi daha ileriye götürebilmemiz için elimizden gelenin daha fazlasını yapabileceğimiz bir zamandayız. Bizler vatandaşlarımızın arasındayız, onlarla birçok konuyu konuşabiliyoruz. Konuştuğumuz konular içerisinde bizden almış oldukları hizmetlerin ne kadar değerli olduğunu, net bir şekilde anlatıyorlar. Biz de bunları duyunca çok mutlu oluyoruz. Cumhurbaşkanımızla yeniden 5 yıl ülkemize hizmet etmek çok değerli. Ülkemizde şuandaki gelişmeler dünya ülkelerinin gıpta ile baktığı, kıskançlıkla da acaba biz bunlara nasıl çelme takabiliriz diye düşünceler içerisinde oldukları bir ortamdayız. Bunlara prim vermeyeceğimiz inancındayım. Birlik ve beraberliğimizin içerisinde Allah’ın izniyle bu güzelliği ülkemize yıllarca yaşatacağımız inancıyla hepimize başarılalar diliyorum. Rabbim yolumuzu açık eylesin. Çıktığımız bu kutlu yolda hepimizi başarılı eylesin. Geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye

Senirce köyünün talepleri yerine getirildi

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından talep doğrultusunda Senirce köyünde düğün salonuna asma tavan yapılırken, Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesindeki çeşme yenilendi, spor alanının düzenlenmesi için destek verildi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ilçe, köy ve beldelerden gelen talepleri geri çevirmeden karşılamaya devam ediyor. Senirce köyünde bulunan düğün salonuna asma tavan yapılması, Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesindeki çeşmenin yenilenmesi ve oyun sahasının düzenlenmesiyle ilgili talep Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatıyla karşılandı. Isparta Belediyesi tarafından tavan kısmı açık olan düğün salonuna asma tavan yapıldı. Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesinde bulunan ve kötü durumda olan çeşme de farklı bir noktaya alınarak yenilendi. Ayrıca okul alanı içerisindeki oyun sahasının basketbol potalarının yerleştirilmesi noktasında Isparta Belediyesi tarafından ekipman ve personel desteği sağlandı.

Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri çeşmenin yenilenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler. Öğrenciler, “Çeşmemiz eskiydi Belediye Başkanımız yeniledi, çok güzel oldu. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dediler.

Reklam

Senirce köyü muhtarlığı azası Gürkan Adat, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talepleriyle ilgilendiğini belirterek, “Başkanımız çeşmenin yenilenmesi, düğün salonun tavanının yapılması ve okul bahçesindeki oyun alanıyla ilgili destek verdi. Başkanımız her konuda bize yardımcı oluyor, istediğimizi yapıyor. Gönen Belediyesi’ne bağlıyız maalesef çoğu işimiz görülmüyor. Bir kepçe dahi göndermediler ancak Isparta Belediye Başkanımız gönderdi. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Senirce Köyü Muhtarı Murat Yeşiltepe, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den köyde bulunan okulun çeşmesinin yenilenmesini, bahçedeki oyun alanının düzenlenmesini ve düğün salonu için asma tavan yapılmasını talep ettiklerini, bu taleplerinin de yerine getirildiğini söyledi. Yeşiltepe, “Isparta Belediyemiz sayesinde okulumuzun çeşmesi yenilendi. Oyun sahasının yerlerini kazdırdık, beton atılırken araç ve personel gönderdiler. Düğün salonumuzun asma tavanı yoktu. Demir iskelesi vardı, oraya asma tavan yapıldı. Başkanımıza teşekkür ediyoruz, bize yardımcı oluyorlar” dedi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

Şehrin en büyük kapasiteli yeraltı otoparkında inşaat çalışmaları sürüyor

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından İstiklal Mahallesi Subay Lojmanlarının yan tarafındaki alanda şehrin en büyük kapasiteli yeraltı 3 katlı otopark inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve geldiği günden bu yana şehirde trafik akışının daha rahat yapılması amacıyla birçok kavşakta düzenleme yapıldı, yeni bulvarlar ve Mehmet Tönge Altgeçidi açıldı. Bu kapsamda yeni projeler de uygulanmaya devam ediyor. Şehir merkezinde yaşanan otopark problemini çözmek için ise İstiklal Mahallesi’nde Subay Lojmanlarının yan tarafında yaklaşık 5 bin metrekare alanda belediyenin bugüne kadar ki en büyük kapasiteli yeraltı katlı otoparkı inşa ediliyor. 450 araç kapasiteli yeraltı 3 katlı olarak projelendirilen otopark için alanda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yüklenici firma yaklaşık 100 işçiyle otoparkı hızlı bir şekilde inşa ediyor.

Çalışmalar kapsamında ilk olarak yapı sağlamlığı için fore kazık çalışmaları gerçekleştirilmiş ardından da hafriyat alımı, altyapı ve temel beton dökümü yapılmıştı. Otoparkın kaba inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Reklam

Yüklenici firmanın şantiye şefi Erkurt Songür, otopark inşaatıyla ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Isparta Belediyesi tarafından inşa edilen yeraltı 3 katlı otoparkın toplamda 15 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu söyleyen Songür, otoparkın 450 araç kapasiteli olarak şehrin en büyük otoparkı olacağını ifade etti. Songür, “Bu projede toplam 15 bin metreküp beton, 1.300 ton demirimiz var. Yapı güvenliği için fore kazıklarla başladığımız çalışmalarda hafriyat alımı, temel beton dökümü yaptık ve şuanda kaba inşaat için yüzde 80 aşamadayız. Birinci dilatasyondason tablemizi döküyoruz, diğer dilatasyonlarda orta katlardayız. Kaba inşaatımızı hızlı bir şekilde bitirmeye çalışıyoruz. Şuanda 50 kalıpçı ve 20 demirci ile devam ediyoruz. Birinci kattan elektrik, boya, yalıtım işleri de aynı anda devam ediyor” şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Et

Belediye

Uzanacak bir elimiz olduğunu biliyorduk

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’nın Küçük Hacılar Köyünde 15 Kasım’da çıkan yangında Aktaş ailesine ait evin çatı katı yandı. Yangında çatı bölümü kullanılamaz hale gelirken, evin tamiratı Isparta Belediyesi tarafından yaptırılarak, yeni haliyle ev sahiplerine teslim edildi.

Küçük Hacılar Köyünde ikamet eden 2 çocuklu Fatime-Serdar Aktaş çiftinin evlerinin çatı bölümünde gece yarısı yangın çıktı. Yangın büyük çabalar sonrasında alt katlara sıçramadan söndürülürken, çatı katı kullanılamaz hale geldi. Olayın Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e aktarılması sonrasında ailenin evinin çatı katı onarılarak yenilenmiş haliyle kısa sürede Aktaş ailesine teslim edildi. Aktaş ailesi de evlerinin çatısının onarılmasından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Fatime-Serdar Aktaş çiftine abla Meral Say ve kuzen Abdullah Çobankaya’da eşlik etti. Serdar Aktaş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e evlerinin onarılmasından dolayı teşekkür ederken, çıkan yangına ve yaşananlara ilişkin bilgiler verdi. Serdar Aktaş, “15 Kasım saat 04.00 sularında bir sesle uyandık, bir baktık ki evimizin çatısı tutuşmuş. İtfaiye ekiplerini aradık, hepsi canla başla çalışarak kısa sürede yangını söndürdü. Ertesi gün sabah Sayın Başkanımızı aradık. Başkanımızdan Allah razı olsun her konuda bize yardımcı oldu” dedi. Fatime Aktaş ise, “Başkanım sizlerden Allah razı olsun çok teşekkür ederiz. Sizlerin desteğiyle evimiz yapıldı, çatımız yapıldı” ifadelerinde bulundu.

Reklam

Bacadan kaynaklı olarak yangının çıktığını, çatıda bulunan kuşların da telef olduğunu aktaran Serdar Aktaş’ın ablası Meral Say, itfaiyenin büyük çabalarıyla yangının söndürüldüğünü dile getirdi. Say, “Allah belediye başkanımızı da başımızdan eksik etmesin. İtfaiye 10 dakika daha geç gelseydi evimizin tamamı kül olurdu. Çaresizlik çok başka bir şey. Yangında herhangi bir can kaybı yaşamamız bizi sevindirdi. Çatımız tamamen yandı, bunların tamamı yenilendi. Uzanacak bir elimiz olduğunu ve uzanan elinde geri çevrilmeyeceğini biliyorduk. Başkanımız elini uzattı, Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz” görüşlerinde bulundu.

Yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüsünü ve geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Allah bir daha böyle bir olay yaşatmasın. Rabbimize şükürler olsun hiçbir can kaybı yaşanmadı. Bütün afetlerde bizlerde vatandaşlarımızın yanlarında oluyoruz. Vatandaşımızın yanında olmak bizim vazifemiz. İtfaiyenin zamanında müdahalesinden dolayı da ekiplere teşekkür ediyorum. İtfaiye ekiplerimizde müdahale sırasında büyük özveri gösteriyor, canlarını ortaya koyuyorlar. Vatandaşlarımız da çok kadirşinas, Serdar kardeşimizin bu durumunu görenler de hemen oraya koştular. Biliyorum ki, herkes bir şeyler yaptı. Bizlerde üzerimize düşeni yaptık. Yangında zarar gören çatıyı 10 gün içerisinde tamamladık. Türk toplumu olarak bizlerin birlik beraberlik içinde mücadele azmi çok önemli. Görevim süresince ihtiyaç doğan 100’e yakın evin yenilenmesini sağladık. Zor durumda olan vatandaşlarımızın yanında olduk. Sizlere bundan sonraki hayatınızı daha rahat idame edebilmesi için bizlerde devletimizin gücünü hayırseverlerimizin verdiği destekleri bu alanlarda kullanıyoruz. Size yaptığımız yardımı hayırseverlerimizin verdiği desteklerle yaptık. Bizim insanımız hayırseverdir. Allah bir daha size ve hiç kimseye böyle zor günler yaşatmasın” şeklinde konuştu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler