Bağlantıda Kalın

Isparta

Benim Başkanım İşini Bilir!

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Fatih Mahallesi’nde bulunan İtfaiye, Zabıta ve Temizlik Müdürlüğü’nün eski hizmet binalarının bulunduğu alanı 14 Şubat Salı günü parsel parsel sattı. Ancak dönemin Belediye Başkanı Mehmet Aybatılı şimdiki satılan arsanın bir kısmını kamu hizmetlerinde kullanılmak üzere belediyeye şartlı devir aldı. Şartlı tahsisle belediyeye geçen ve kamusal alan ilan edilen yer satıldı! Arazisini o dönem belediyeye devreden Şakir Esenkaya isimli vatandaş satışın iptalini istedi. Esenkaya, Isparta 2. İdare Mahkemesine yürütmeyi durdurma davası açtı. 

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İtfaiye, Zabıta ve Temizlik Müdürlüklerinin eski hizmet binaları önce yıktı. Daha sonra ise parsel parsel sattı.

Kayıtlarda sosyal tesis ve yurt olarak gözüken alan 1994-1999 yılları arasında Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Aybatılı tarafından yeniden düzenlendi.

Reklam

Düzenlemeyle birlikte o bölge belediyeye tahsis edildi.  14 Şubat 2023 tarihinde satılan alanın bir kısmının özel mülkiyet olduğu, sadece kamu hizmetlerinde kullanılmak üzere belediyeye şartlı devredildiği gerçeği ortaya çıktı.

BELEDİYEYE DİLEKÇE YAZDI!

O bölgenin satılacağını öğrenen Şakir Esenkaya isimli vatandaş Isparta Belediyesi’ne 18.01.2023 tarihinde bir dilekçe yazdı. Esenkaya Dilekçesinde, o alanın kamu hizmetleri için belediyeye devredildiğini ifade etti. Hatta kanun maddelerini de sıralayan Şakir Esenkaya, emsal teşkil eden mahkeme kararlarını da dilekçesine sundu.

Reklam

Dilekçesinin devamında; ‘İhdas sonucu oluşan parselin kendisine iade edilmesini, iade edilmeyecekse onaylanan 3194 sayılı İmar Kanununun 18. Madde uygulaması sonucu  umumi hizmet kullanımı için oluşan park alanı olarak tekrar plan değişikliği yapılarak düzenlenmesini istiyorum. Taleplerimden her hangi birinin oluşmaması durumunda konuyu mahkemeye taşıyacağımı bildiririm” dedi.

Piyasa değeri milyonlarca Türk Lirası değerindeki arazisini sadece kamu hizmeti için bağışlayan Şakir Esenkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kaya imzasıyla verilen cevap ise şaşkınlık yaşadı. Belediye’den verilen cevap: “İlgili dilekçenize istinaden söz konusu ada ve parselin bulunduğu bölgede yapılan imar uygulanması yapılıp olup, imar uygulamasının yapıldığı tarihteki tapu kayıtları ve oluşan parseldeki malikler içerisinde adınıza kayıtlı her hangi bir tapuya rastlanılmamıştır” denildi.

KONUYU MAHKEMEYE TAŞIDI

Reklam

İhaleyle kendi mülkünün satıldığını ifade eden Şakir Esenkaya, avukatı aracılığıyla konuyu yargıya taşıdı. Esenkaya, Isparta Belediye Meclisi’nin 14.06.2019 tarih ve 142 karar sayılı kararının yürütülmesinin durdurulmasına ve akabinde iptaline karar isteğinde bulundu.

Şakir Esenkaya dilekçesinde; başka şehirlerde yaşanan iptalleri emsal olarak dosyaya sundu.

(Sami Toksöz – Tuna Ünal)

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Kaza anı kamerada

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

28 Kasım 2023 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

MERVEGÜL YILMAZ
BAHÇELİ EVLER MAH.3003 SOK.NO.23/3
TERMİNAL CAMİİ
YENİCE MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

REMZİ KİLVAN
ZAFER MAH.4903 SOK.NO.4
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY CAMİİ
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

ŞERİFE GÜRAĞAÇ
HİSAR MAH.3616 SOK.NO.40
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
28.11.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

KEZİBAN YALÇIN
SÜTÇÜLER
SÜTÇÜLER CAMİİ
SÜTÇÜLER MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

YAKUP İKİKAVAK
DOĞANCI MAH.128 CAD.NO.32
MEKKE EĞİTİM CAMİİ
DERE (ESKİ) MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da fırtına etkili oldu

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da gece saatlerinde şiddetli fırtına nedeniyle bir çok ağaç yerinden söküldü. Fatih Mahallesi’nde ise devrilen ağaç yolun bir bölümünü kapattı.

Şehir merkezinde sağanak yağış zaman zaman etkili olurken, fırtına ile birlikte yağışlı hava da yayalara zor anlar yaşattı.

Okumaya Devam Et

Popüler