Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkanımız şehir için gerekenleri yapıyor

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Özkanlar Kavşağı’nın alt bölgesindeki esnaflarla bir araya geldi. Başkan Başdeğirmen, İstiklal Mahallesi’nde Subay Lojmanlarının yan tarafında şehrin en büyük otoparkının inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmalarına devam ediyor. Başkan Başdeğirmen, Özkanlar Kavşağı’nın alt tarafında bulunan esnaflarla bir araya geldi, onların talep ve önerilerini dinledi. Bölgede esnaflık yapan Isparta Değişim ve Gelişim Platformu (IDGEP) Derneği Başkanı Nazmi Esen, esnaf buluşmasından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. Nazmi Esen, bölgede bulunan Gazeteci Soner Toros Parkı’nda bazı vatandaşların uygunsuz davranışlarda bulunduğunu belirterek, “Orada bir bina yapılıyor. O binadan sonra orada bir farklılık olacağını düşünüyoruz” dedi. Soner Toros Parkı’nın taban döşemelerinin değiştirileceğini ifade eden Başkan Başdeğirmen, park içerisinde Basın Merkezi’nin inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Parkın alt ve üst yapısında değişiklikler yapıp, orayı daha kullanılabilir hale getireceğiz. Ondan sonra orayı takip ederek olumsuzlukları kaldıracağız” şeklinde konuştu.

Nazmi Esen, bazı bölgelerdeki kaldırım düzenlemelerinin çok güzel olduğunu belirterek, Şehir Hastanesi istikametinde aydınlatmalı kaldırım çalışması yapılıp, yapılmayacağını sorarken Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bazı acil bölgelerde kaldırım düzenleme çalışmalarının devam ettiğini, o çalışmalardan sonra ihtiyaç olan bölgelerde kaldırımların yenileneceğini ifade etti. Başkan Başdeğirmen, “Şehrimizde kaldırımları yeniden düzenlemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca bu mahalleyi, bölgeyi rahatlatacak bir yeraltı katlı otopark yapıyoruz. 450 araçlık olacak. Isparta’da bu büyüklükte bir otopark yok. Bu bölgenin tüm otopark yükünü kaldıracak. Bu yılsonu tamamlamayı hedefliyoruz. 2024’ün Ocak ayında orayı açmayı planlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen bir soru üzerine otoparkın işletmeciliğini Isparta Belediyesi’nin yapacağını söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Özel işletmelerin giderleri var. Elektrik, personel, bakım ücretleri var. Bunlar maliyete eklenince vatandaşımızın kullanım derecesi düşüyor. Otoparklarda en ucuz fiyatla hizmet vermeye çalışıyoruz. İstanbul’da aracımızı koymak istediğimizde sokaklarda 0-1 saate 33 lira ödüyoruz. Burada kapalı otoparklara 24 saat araç koysanız 33 lira tutmuyor. Cadde otoparklarında 15 dakika ücretsiz kullanım hakkı var. Kapalı otoparklarda bu süre yarım saat. Meydan AVM’nin altında 2 saat ücretsiz. Bunlar bizim için Isparta’da önemli değerler. Amacımız vatandaşlarımızın rahat edebilmesi ve uygun fiyatla hizmetlerimizden yararlanabilmesi” dedi.

Esnaflar, Andık Deresi Bezgirgan Şelalesi bölgesinin çok güzel olduğunu ifade ederek, “Öğrenci aileleri geldiklerinde Andık’ın tanıtımlarını izlemişler, çok beğenmişler. Elinize sağlık, yolunuz açık olsun” dediler. Andık Deresi’nin gecesi ve gündüzünün bambaşka olduğunu dile getiren Başkan Başdeğirmen, açılışının 13 Ekim Cuma günü saat 18.00’da yapılacağını, tüm vatandaşları açılışa davet ettiklerini söyledi.

Şehre vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür eden esnaflar, “Esnaf buluşması adı altında buraya kadar gelmenizden dolayı size çok teşekkür ediyoruz. 4,5 yılın pandeminin dışında 2,5 yılında şehre verdiğiniz hizmetlerden dolayı ayrıca bir teşekkürü daha hak ediyorsunuz. Arzumuz önümüzdeki dönemde tekrar seçilmeniz ve tekrar hayırlı işlerle bizi karşı karşıya getirmeniz. Allah kolaylık versin” ifadelerinde bulundu.
Başkan Başdeğirmen, 4,5 yıldır görevde olduklarını bu sürenin 2 yılının pandemi ile geçtiğini söyledi. Pandemi döneminde vatandaşların birbirine yaklaşamadığına değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Anne ve babalar çocuklarına dahi yaklaşamadı. Zor dönemlerden geçtik. 2 yıl böyle oldu. Belediyemizde yüzlerce mesai arkadaşımız kronik rahatsızlığı, belli yaş altında çocuğunun olması veya Covid’den dolayı günlerce belediyede işe gelemedi. Bu 2 yıl içerisinde biz boş durmamaya çalıştık. Biz 2,5 yıl içinde Isparta’mıza çok güzel ve değerli hizmetler ettik” dedi.

Bir esnaf da Antalya’da yaşadığını ancak Isparta’ya her geldiğinde altyapı, kaldırım çalışmaları ve yeşil alan düzenlemeleri yapıldığını gördüğünü ifade ederek, “Müthiş bir çalışma var. Ben Antalya’da bunun 10’da birini görmedim. Başkanım gereken neyse yapıyor. Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.