Bağlantıda Kalın

Isparta

Başkanımız Isparta’yı ilmek ilmek işledi

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, haftanın son Mahalle Meclisi Buluşmasında Gülistan Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi, talep ve önerilerini dinledi, sorulan sorulara içtenlikle yanıt verdi. Başkan Başdeğirmen, 78 yaşındaki Yaşar teyzenin akülü tekerlekli sandalye talebini de anında yerine getirdi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Mahalle Meclisi Buluşmalarıyla vatandaşların istek ve önerilerini yerinde dinliyor, mahalleleri ve şehri daha da geliştirebilmek adına istişarelerde bulunuyor, sorulara yanıt veriyor. Mahalle Meclisi Buluşmalarının son durağı Gülistan Mahallesi oldu. Başkan Başdeğirmen, Gülistan Mahallesi’nde çocuklar ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Gülistan Mahallesi Muhtarı Zafer Uzun, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’le çalışmaktan gururlu olduklarını belirterek, Başkan Başdeğirmen’in bir telefon kadar uzaklarında olduğunu söyledi. Başkan Başdeğirmen’in Isparta’yı ilmek ilmek işlediğini dile getiren Muhtar Uzun, “Mahallemize de ilmek ilmek yatırımlarınız oldu. İlk yılınızda Ramazan ayında yağmurlu bir havada 2818 sokağımızda 4-5 hanemizi yağmurdan dolayı su bastı. İftar vakti sizi aradım hemen talimat verdiniz. 2818 sokağımızın yağmur suyu, kanalizasyon altyapısı yenilendi, asfaltımızı döktünüz. Bağlar Mahallesi ile Gülistan’ı ayıran 127 caddemizin asfaltını komple yenilediniz. 108 caddede enerji hatlarının yer altına alınması ve karayolları evlerinin kanalizasyonlarının yapılmasıyla alakalı altyapıyı yenilediniz, yeniden asfalt döktünüz. 2805 sokakta maliye evlerinin istinat duvarını geri çekerek sokağımızı yeniden asfaltlandırdınız, halkımızın kullanımına açtınız. Ara sokaklarımızdaki yorgun asfaltları yenilediniz. Tüm Isparta’da yaptığınız gibi camilerle ilgili çalışmalarınıza bizden başladınız. İlk olarak camimizin asansörünü yaptınız sonra camimizin altyapısını yenilediniz, çevre düzenlemesi yaptınız. Çocuk oyun parklarında spor aletlerini yeniledik. Tüm hizmetleriniz için şahsım ve mahallem adına başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam

Gülistan Mahalle Meclisi Buluşmasına katılan Gülevler Mahallesi Muhtarı Mehmet Naci Ökten söz alarak bir önceki mahalle meclisi buluşmasının kendi mahallelerinde olduğunu, orada Başkan Başdeğirmen’e iletilen çayboyundaki otların biçilmesi ve kapalı otobüs durağı talebinin karşılandığını, voleybol sahası için ölçülerin alındığını söyledi. Ökten, “Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Vatandaşlar da tek tek söz alıp talep ve önerilerini Başkan Başdeğirmen’e iletirken, bir vatandaş çöp toplama konusunda belediyenin güzel hizmet verdiğini söyledi, mahallelerindeki asfalt çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

78 yaşındaki Yaşar Savlu, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in hizmetlerinden çok memnun olduklarını belirterek, “Kirazlıdere, İstasyon Caddesi, mahallelerin asfaltları çok güzel oldu. Tekerlekli yürüteç kullanırken kollarımın nasıl acıdığını anlatamam. Gülistan Mahallesi’ni çok güzel asfaltlandırdınız. Diğer mahallelerde öyle. Senelerce kötüydü siz ayağa kaldırdınız. Ben akülü araba istiyorum. Doktor yürüteçle yürümemi istemiyor. Yürüyemiyorum, yalnızım. Raporumda var” şeklinde konuştu.

Reklam

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Yaşar Savlu’nun akülü tekerlekli sandalye talebini anında yerine getirdi. Program sırasında alana getirilen akülü tekerlekli sandalye Yaşar Savlu’ya teslim edildi. Başkan Başdeğirmen, “Teyzemizin bu güzel mutluluğu bize yeter Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah” dedi.

Söz alan bir vatandaş da “Başkanım sizden çok memnunuz. Hep başımızda dur. Başımızdan ayrılma” diye konuştu.

Bazı camilerin duvarlarının kaldırıldığını ve çok güzel bir görünüme kavuştuğun dile getiren vatandaşlar, aynı uygulamanın Gülistan Mahallesi’nde de olmasını istediklerini belirttiler. Camilere çok önem verdiklerine değinen Başkan Başdeğirmen, Isparta’da bulunan 136 caminin 90 tanesinin tuvaletlerini yenilediklerini, bu çalışmalara devam ettiklerini bildirdi. Göreve başladığı ilk zamanlarda Gülistan Mahallesi Camiinde yaşlı vatandaşların çıkabilmeleri için asansör yaptıklarını anlatan Başkan Başdeğirmen, “Camimizin çevre düzenlemesini yaptık. Şimdi duvarları kaldıralım diyorsunuz. Mimar Sinan, Kavaklı, Akoluk, Anadolu Mahallesi Camisi gibi duvarları kaldırınca her caminin yönetimi bize geliyor. Biz de duvarları kaldırıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Reklam

Gülistan Mahallesi’nin diğer mahalleler gibi temiz olduğunu ifade eden bir vatandaş teşekkür ederken, Isparta Cemevi Başkanı Sabriye Aydın da “Geldiğinizden beri bizlere çok büyük desteğiniz oldu. Işıkkent Mahallesi’nde Cemevi yaptırdık. Başkanımız çok büyük destek verdi. Sizlere çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” dedi.

Gülistan Camii İmam Hatibi ise Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in eşi Şadiye Başdeğirmen’in sadece vatandaşlara değil sokak hayvanlarına da verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “Ne zaman aradıysam hayvanların yemini gönderiyor. Nasıl bizlerin ihtiyacı varsa hayvanların da ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Allah bin kere razı olsun. Camimizin çevresi değişti, çok güzel oldu” ifadelerini kullandı.

Başkan Başdeğirmen, çocuklar için masa tenisi ile bir çocuğun okuluna istediği voleybol filesi ve voleybol topu talebinin yerine getirilmesi talimatını verdi.

Reklam

Gülistan Mahallesi sakinlerine kendilerini dinlediği için teşekkür eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Daha sonra da gelip bize konuşulması gereken konuları iletebilirsiniz. Bu yaptıklarımızdan memnun olduğunuzu gördüm, birçok arkadaşımız teşekkürlerini iletti. Rabbim daha güzel günler ve hizmetlerde sizlerle olmayı nasip etsin” dedi.

Gülistan Mahallesi Muhtarı Zafer Uzun ve beraberindekiler tarafından mahallelerine yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e çiçek takdim edildi.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO girişimcilere öncülük ediyor

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisi, Genç Girişimciler Akademisi ve Kadın Girişimcileri Destekleme Ofisinin açılışı gerçekleştirildi. Ofisin, Isparta’nın ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacağını belirten ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, aynı zamanda yeni başarı hikayelerine de ev sahipliği yapacağını ifade etti.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik ve yönetiminin ortaya koyduğu projeleri arasında yer alan Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisi, Genç Girişimciler Akademisi ve Kadın Girişimcileri Destekleme Ofisi hayata geçirildi. Ekonomi Kampüsünde düzenlenen açılışa ITSO Başkanı Metin Çelik, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Hüdai Şahin, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Gençtürk, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilek Özdemir, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Uğur Büyükçulcu, daire müdürleri, oda başkanları ve davetliler katıldı.

‘SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HAMLELERİNİN BİR PARÇASI OLDUĞUNA İNANIYORUZ’

Reklam

“Bir yıl önce gerçekleşen Odamız seçimlerinde ortaya koyduğumuz projeleri tek tek hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diyen ITSO Başkanı Metin Çelik, yaptığı açılış konuşmasında önemli mesajlar verdi. Hem kadın girişimcilerin hem de genç girişimcilerin iş hayatında daha fazla aktif rol almaları gerektiğini ifade eden Başkan Çelik; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulumuzun amaçlarına uygun olarak gençlerimizin girişimcilik potansiyelini ortaya çıkarmak için üniversite-sanayi işbirliği yaparak sermaye ihtiyacını ve çalışma alanı imkanını sağlamak üzere Genç Girişimciler Akademisini kurduk.
Yine projelerimiz arasında yer alan Kadın Girişimcileri Destekleme Ofisimiz; iş gücüne katılmak isteyen ve kendi fikirleri, kendi projeleri olan kadın girişimcilerimize danışmanlık hizmeti vermeyi, hibe programlarından yararlanabilmeleri için doğru yönlendirme ve doğru iş kolu seçimi yapabilmeleri konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bizler, kadın girişimcilerin iş dünyasında daha fazla yer edinmelerini ve aktif rol almalarını istiyoruz. Onların ekonomik olarak güçlenmeleri, kendi potansiyellerini gerçekleştirmeleri, iş gücüne katılımı ve istihdam konularında etkili olmaları ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hamlelerinin bir parçası olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle cesur adımların büyük başarılar getireceğini, neticesinde de önemli rol model olacağını düşünüyoruz.

Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisimizle de üniversite-sanayi işbirliğini daha üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz. Üniversitelerimizi yerleşkelerinden çıkarmak, iş dünyamızı da üniversite kampüslerine getirmek için Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisimiz en önemli aracı olacaktır. Ayrıca üyelerimizin KOSGEB, BAKA, TÜBİTAK gibi kurumların sağlamış olduğu hibe destek programlarından yararlanabilmeleri için burayı bir fırsat olarak görüyoruz. Isparta’mızın ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacağına, yeni girişimcileri, yeni hikayeleri ortaya çıkaracağına inandığımız ofisimizin hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Reklam

İlimizdeki girişimci sayısını artırmak ve daha fazla katma değer sağlamak için çalışmalara devam ettiklerini belirten Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi de uzun süredir verilen emeklerin karşılığını almaya başladıklarını söyledi.

Girişimciliğin ilimizde yaygınlaştırılması için düzenlenen ‘Isparta Girişimcilik Buluşması’ etkinliğinin ardından Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisi, Genç Girişimciler Akademisi ve Kadın Girişimcileri Destekleme Ofisinin açılış kurdelesi kesildi. Davetliler hem ofisi gezme hem de faaliyet alanları hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

6 Aralık 2023 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

BAĞDAT BETÜL ÖRMECİ
HALIKENT MAH.KILIÇARSLAN SİT. 4 / BLOK K:1
ASRİ MEZARLIK CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
06.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

FİKRİ ULUTAŞ
YALVAÇ / MERKEZ
YALVAÇ / MERKEZ CAMİİ
YALVAÇ / MERKEZ MEZARLIĞI
06.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

MÜNİRE ÖZKAYA
GÜLİSTAN MAH.127 CAD.NO:21
EĞİRDİR / BADEMLİ KÖY CAMİİ
EĞİRDİR / BADEMLİ KÖY MEZARLIĞI
06.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

NACİYE KARATAŞ
AYAZMANA MAH.UYDUKENT SİT.6. / BLOK K:5 / 17
HALIKENT CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
06.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

YILDIZ MURÇAK
ULUBORLU /MERKEZ
ULUBORLU CAMİİ
ULUBORLU MEZARLIĞI
06.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

Reklam

İBRAHİM ÖNDER
SÜTÇÜLER/ KASIMLAR KÖYÜ
SÜTÇÜLER/ KASIMLAR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER/ KASIMLAR KÖY MEZARLIĞI
06.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Özel Öğrencilerin Konser Ve Gösterisi Beğeni Topladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Vali Aydın Baruş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen konser programına katıldı. Isparta Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Isparta’da faaliyet gösteren engelli dernekleri üyesi ve özel eğitim okullarında eğitim gören öğrenciler sahne aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda sırasıyla Karınca Zihinsel Engelliler ve İstihdam Derneği +1 Down Mehter takımı konseri, Isparta Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) öğrencileri dans gösterisi, Gülşen Önal Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri bayrak gösterisi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Mehmet Tönge Engelsiz Yaşam Merkezi kursiyerleri solo ve koro performansı, Nefes Otizm Derneği üyesinin şiir performansı, Isparta Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Emre Gökgöz’ün rap performansı ve son olarak Altı Nokta Körler Derneği koro performansı sunuldu.

Gösteriler katılımcılardan büyük beğeni alırken öğrenciler ve kursiyerlerin gösterilere hazırlanmasında emeği geçenlere çiçek takdim edildi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler