Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Veli Gök, yatırım getirmeye devam ediyor

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde 14

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde 14 bloktaki 210 dairede oturanlar, her yağış sonrası dev kayaların yamaçtan evlerinin yakınına düşmesinden dolayı yıllardır endişeyle yaşıyordu.

Eğirdir’de İmaret Mahallesi’ndeki sağlık ocağı evleri bölgesinde, yağmur yağışları ve karların erimesiyle birlikte heyelanlar meydana geliyor. Yamaçtan kopan dev kayalar, yola düşüyor. Yamacın yakınında bulunan 14 bloktaki 210 dairede oturanlar, heyelanlar nedeniyle korku dolu günler yıllar yaşıyordu.

Eğirdir’deki tüm sorunların üzerine hakkaniyetle, titizlikle sarılan ve uzun süren çalışmalarının takibini en iyi şekilde yapan Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök halkının dertlerini dert edinerek Eğirdir’deki sorunları çözüm odaklı olarak irdeleyip sonuca ulaşmayı başarıyor.

SAĞLIK OCAĞI EVLERİ OLARAK BİLİNEN VE RİSK ALTINDAKİ BİNALARIN DURUMUNU HATIRLAYALIM. DAHA ÖNCE ‘BİLİRKİŞİ HEYETİ İSTENMİŞTİ’

AFAD İl Müdürü Ethem Kılıçarslan, beraberindeki teknik heyetle daha önce bölgede inceleme yapmıştı. İncelemeye Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, katılmış, inceleme sonrası açıklama yapan Kılıçarslan, “Heyelan bölgesi için çalışmalarımız sürüyor. Buradaki binalar ve oturan vatandaşlarımız tehlike altında. Acil çalışma yapılması gerekmektedir. Bunun için de Vali Ömer Seymenoğlu’nun ve Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik’in de bilgileri dahilinde Eğirdir Belediyesi’nin yazısı üzerine Ankara’dan bilirkişi heyeti istedik. Gelecek heyetin ve AFAD Başkanlığı ile bakanlık yetkililerinin vereceği kararı beklemek en doğrusu olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ise bölgede yıllardır süren sorunun çözümü için Vali Seymenoğlu’nun konuyu yakından takip ettiğini ve gerekli çalışmaları başlattığını dile getirmişti.

İHALEYİ ALAN PROJE YÜKLENİCİSİ DYNMİCA MÜHENDİSLİK EĞİRDİR’E GELDİ.

Tüm bu gelişmelerden sonra dün Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD ) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü yetkilileri ile danışman öğretim görevlileri, Eğirdir Belediye Başkanı ve Belediye yetkilileri, Isparta AFAD İl Müdürlüğü yetkilileri ile teknik personeli, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Eğirdir İlçesi Menderes mahallesinde yapımı tamamlanan ‘Kaya Islahı Önlem Projesi’ ve yapılması planlanan ‘İmaret mahallesi önlem projesi’ mahallinde gezilerek incelemelerde bulunuldu. Daha sonra Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik’in de katılımı ile yapılması planlanan imaret mahallesindeki önlem projesinin proje yüklenicisi ‘Dynamica Mühendislik’ tarafından hazırlanan sunum üzerinden bilgi alınarak ileride yapılacak iş ve işlemler açısından bilgi alışverişinde bulunuldu.

VE MUTLULUK VEREN HABER.

Tüm bu gelişmelerden sonra hazırlanan projenin yakın zamanda yapım ihalesine çıkması bekleniyor. İhale sürecinin ardından ise yüklenici firma çalışmalarına başlayacak.

EĞİRDİR BELEDİYE BAŞKANI VELİ GÖK TEŞEKKÜR ETTİ.

Eğirdir’e gelen yatırımlarla ilgili bir teşekkür mesajı gönderen Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök; ‘Her zaman yanımızda olan ve ilçemize ciddi yatırımların kazandırılmasında büyük emekleri bulunan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İlgili Bakanlıklarımıza, Isparta Milletvekillerimize, Isparta Valimize, Eğirdir Kaymakamımıza, İl Kurum müdürlerimize ve Belediye Personellerimize çok teşekkür ediyorum.’ İfadelerinde bulundu.