Başkan Tural’dan Onursal Başkan Aybatılı’ya ziyaret

Başkan Tural’dan Onursal Başkan Aybatılı’ya ziyaret

ABONE OL
Eylül 17, 2020 20:28
Başkan Tural’dan Onursal Başkan Aybatılı’ya ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, beraberinde oda başkanlarıyla birlikte, Birliğin Onursal Başkanı Mehmet Aybatılı’yı ziyaret etti. Başkan Tural, “Isparta’ya bir iz bıraktınız. Bundan dolayı hem esnaf teşkilatına yapmış olduğunuz hizmetlerden hem de ilimize yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı sizlere teşkilatımız adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Bu yıl ilimizde 33’üncüsü kutlanan Ahilik Haftası kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, 40 yılı aşkın süre esnaf teşkilatına başkanlık yapan Onursal Başkan Mehmet Aybatılı’yı oda başkanlarıyla birlikte ziyaret ederek, Aybatılı’nın Ahilik Haftasını kutladı.

SİZ BİZİM USTAMIZSINIZ

Isparta’da koronavirüs tedbirleri kapsamında burukta olsa bu yıl Ahilik Haftası etkinliklerini sürdürdüklerini kaydeden Birlik Başkanı Tural, “Ahilik çırak, kalfa, ustalık felsefesini ön planda tutan bir kurum olması dolayısıyla sizlerde bizim hem esnaf teşkilatımızda esnaflarımızda 40 yılı aşkın bir süredir, bizim idareciliğimizi yaptınız bizlere yol gösterdiniz, yön gösterdiniz bizlere ağabeylik yaptınız, ustalık yaptınız. Biz de bu bağlamda ahiliğin özüne uygun olarak bugün sizleri bir ustamız olarak ziyaret ettik. Ben bugüne kadar esnaf teşkilatımıza hatta bu serüven içerisinde bir dönem de esnafın içerisinden çıkarak belediye başkanlığı yaptınız. Isparta’ya bir iz bıraktınız. Bundan dolayı da hem esnaf teşkilatına yapmış olduğunuz hizmetlerden hem ilimize yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı sizlere teşkilatımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. Allah uzun ömür versin. Sıkıştığımız yerlerde sizlerin fikirlerinden istifade edeceğiz. Sizler bizlere yol göstereceksiniz yön göstereceksiniz biz sizi içimizden biri olarak görüyoruz. Ayrı görmüyoruz. Onun için bu teşkilatın ağabeyi, ustamız bir büyüğümüz olarak görüyoruz sizi. Bunun her zaman böyle olacağından eminiz. Ben Ahilik Haftası nedeniyle Isparta’daki tüm ustaların ustası olarak zatıalinize Ahilik Haftamızın kutlu olmasını temenni ediyorum sizlere uzun ömürler diliyorum” dedi.

Başkan Tural’dan Onursal Başkan Aybatılı’ya ziyaret

BİRLİK BERABERLİĞİNİZ DAİM OLSUN

Esnaf Odaları Birliği Onursal Başkanı Mehmet Aybatılı da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl Ahilik Haftası kutlayamadınız. Virüs meselesinden dolayı böyle oldu. Ama en azından başkanlarımız Isparta’nın ileri gelen Valisi, Belediye Başkanı, protokol nezdinde bu işleri organize ederek yaptınız. Tabi her yıl olduğu gibi bu yılda da sağlıklı sıhhatli şekilde kutlamaların yapılması birlik beraberlik içerisinde yapılmasını daha renkli daha heyecanlı olmasını isterdik ama bu virüs meselesinden dolayı yapamadık. Yine de yaptığınız şekilde de tebrik ediyorum.

Bizleri ziyaret ettiniz mutlu olduk. Ahilikte bizim işlerimiz çırak, kalfa, usta bu mesleğin ana simgesi hep beraber oralardan geldik. Çıraklıktan, kalfalıktan, ustalıktan geldik. Hep yetiştik. Çünkü bizler sanatkarız, esnafız. Diğer sanayici gibi tüccar gibi değiliz. Esnaf ve sanatkar adı üstünde yani tabandan başlayarak çıraklık, kalfalık, ustalıktan yetişerek zirveye oturan ve bundan sonrada çırak yetiştiren, kalfa yetiştiren, usta yetiştiren bir kesimiz biz. Ben söylediğiniz sözlerden çok mutlu oldum çok teşekkür ediyorum. Evet bizlerde evet bu şehirde usta olduk hem siyasi olarak usta olduk, hem esnaf ve sanatkarların başında usta olduk. Bu ustalık süreci içerisinde çırak yetiştirdik, kalfa yetiştirdik, usta da yetiştirdik mutluyuz.

Bu yetişen insanlar burada işte sizler hizmet ediyorsunuz belirli göreve geldiniz yıllardır yetiştiniz memlekete hizmet ediyorsunuz. Esnaf ve sanatkara hizmet ediyorsunuz. Bir fidan dikiyorsunuz yetişiyor meyve vermeye başlıyor sen meyveyi yemeye başladığında veya meyveyi koparmaya başladığında mutlu oluyorsun. Sizler de bizim meyvelerimizsiniz yetiştiniz büyüdünüz verimli bir hale geldiniz. Ben Esnaf Odalarından ayrıldım ama gözüm arkamda kalmadı. Gayet güzel götürüyorsunuz birlik ve beraberliğinizi muhafaza ettiniz. İyi çalışmalar yapıyorsunuz izliyorum görüyorum.

Temsil ettiğiniz esnaf ve sanatkardan dinliyoruz çalışmalarınızdan onlar da memnun. Hele hele bu virüs meselesinde pandemi meselesinde Birlik olarak ön plana çıktınız gücünüzü gösterdiniz. Bunlar diğer illerin bir çoğunda olmadı ama siz bunu Ispartamızda başardınız yani esnafa dediniz ki yalnız değilsiniz biz varız, yanınızdayız dediniz. Her yönüyle her şeyiyle esnafın yanında oldunuz. Hem maddi olarak destek sağladınız hem manevi olarak destek sağladınız çok güzel bir çalışma yapıldı. Türkiye’ye örnek bir çalışma yaptınız. Daha güzel çalışmalar yapacağınıza da inanıyorum.

İYİ BİR BAŞKAN YETİŞTİRDİĞİMİ GÖRÜYORUM

Her zaman söylüyorum. Bizim yapabileceğimiz bir hizmet olursa herhangi bir konu olursa ne olursa olsun biz sizlerle beraberiz. Gönlümüzle de sizlerle beraberiz aynı yolda yürümeye devam edeceğiz. Allah sağlık verdiği müddetçe sıhhat, huzur verdiği müddetçe, nefes aldığımız müddetçe sizlerden ayrılmayacağız. Hep beraber olacağız. İyi günümüzde kötü günümüzde hizmetlerinizle her şeyinizle ben sizlerle beraber olacağım olmaya da devam edeceğim, Sizlerin de benimle beraber olacağına inanıyorum. Zaten ayrıldığım günden bugüne kadar beni yalnız bırakmadınız. Neredeyse her gün arayıp soruyorsunuz bir talebimiz olduğu zaman anında yerine getiriyorsunuz. Bundan mutlu oluyoruz. Bir ustayı nasıl mutlu edebilirsiniz aramakla, sevgi saygıyla, ben bunları şahsınızda gördüm.

Ayrıldığım günden beri şahsınızda gördüm ve hala daha gösteriyorsunuz. Ben de mutlu oluyorum. Ben de iyi bir başkan iyi bir insan yetiştirmişim. Bu güne kadar nelerini gördüm ne insanlar tanıdım yediğini içtiğini kendisine yapılan hizmetleri inkar eden aslını asaletini unutanları da gördük onlarla da çalıştık onları da belirli bir yerlere getirdik ama onlar bunun değerini bilemediler tabi neticede sonları hüsran oldu. Hepsi bu memleketten silindi gitti. Sizler icraatlarınızla çalışmalarınızla emeklerin boşa gitmediğini gösteriyorsunuz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu. Ziyarette, Birlik Başkanı Tural tarafından Onursal Başkan Aybatılı’ya Ahilik Haftasının anısına Elif harfinin bulunduğu tablo hediye edildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0