Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Başdeğirmen’den 3 köye daha doğalgaz müjdesi

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Işıkkent Mahalle Meclisi Buluşmasında bugüne kadar merkeze bağlı 4 köye doğalgaz verildiğini belirterek, 3 köy için daha doğalgaz müjdesi açıkladı. Başkan Başdeğirmen, Aliköy, Büyük Hacılar ve Küçük Hacılar köylerinde doğalgaz altyapı çalışmalarının 15 Ekim 2023 tarihi itibariyle başlayacağını bildirdi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Mahalle Meclisi Buluşmalarına Işıkkent Mahallesi ile devam etti. Işıkkent Mahallesi’nde vatandaşlar ve çocuklar tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Başdeğirmen, mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini dinledi, yapılması gerekenlerle ilgili talimat verdi.

Işıkkent Mahallesi Muhtarı İbrahim Çil, mahallelerinin her zaman talepleriyle ilgilenen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederek, “Yaparsa geleceğin şehri Isparta’yı inşa etmek için gece gündüz çalışan belediye başkanımız Şükrü Başdeğirmen yapar” dedi.

Işıkkent Mahallesi sakinleri tek tek söz alarak Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, talep ve önerilerini dile getirdiler. Yapılan hizmetleri beğendiklerini ifade eden vatandaşlar, mahallelerindeki caminin tuvaletlerinin bakımsız kaldığını, cami duvarlarında hasarlar oluştuğunu belirttiler. Bu istek karşısında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, tüm camilerin bakım, onarım ve tadilatlarını gerçekleştirmeye devam ettiklerini dile getirerek, mahalledeki cami için de gerekenlerin yapılması talimatını verdi.

Bir vatandaş, 5638 sokaktaki yolun uzun yıllardır bakımsız kaldığını belirtirken Başkan Başdeğirmen, yolun asfaltlanacağını söyledi.

Başkan Başdeğirmen’in şehre çok güzel hizmetler verdiğini ve bu hizmetleri yakından takip ettiklerini belirten vatandaşlar, “Çok güzel hizmetler veriyorsunuz. Allah razı olsun. Benim kızım trafik kazası geçirmişti. 2 ay daha yatacak. Bu süreçte özellikle Şadiye Hanımefendiye ve Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e minnettarız. Çok yardımcı oldunuz. Allah bin kere razı olsun, sizlere de dua ediyoruz. Kızınıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

Işıkkent Mahallesi’nde bulunan Hacı Emine Çırak Camii civarında bulunan toprak yolun düzenlenmesi talebiyle ilgili Başkan Başdeğirmen, yolun belediye mülkü içerisinde kaldığını belirterek, yolda düzenleme yapılması talimatını verirken, vatandaşlar, “10-15 yıldır bu sorunu dile getiriyorduk. Bir türlü çözüm olmamıştı. Başkanım çok teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Başdeğirmen, ayrıca vatandaşlar tarafından park alanına kamelya talebinin yerine getirileceğini dile getirdi.

Yazısöğüt köyünden gelerek Işıkkent Mahallesi Mahalle Meclisine katılan vatandaşlar, köylerine doğalgaz gelmesine öncülük yapan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler. Vatandaşlar, “Her şey için Allah bin kere razı olsun. Herkes bu hizmeti yapamaz” dediler.

Başkan Başdeğirmen, Ankara’da yapmış oldukları girişimler neticesinde bugüne kadar Isparta merkeze bağlı Deregümü, Kayı, Yakaören ve Yazısöğüt köylerine doğalgaz verildiğini ifade ederek, 3 köy için daha yeni bir doğalgaz müjdesi verdi. Başkan Başdeğirmen, “Küçük Hacılar, Büyük Hacılar ve Aliköy’e de 15 Ekim itibariyle doğalgaz hattı çekilmeye başlanıyor. O köylerimizin de sözleşmelerini imzaladık. O köylerimizde bu kış doğalgaz kullanmaya başlayacaklar. Köylerimize hayırlı olsun” görüşlerinde bulundu.

Söz alan çocuklar da okullarındaki voleybol filelerinin yenilenmesini ve top istediklerini söylediler. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen çocukların bu talebinin hemen yerine getirileceğini belirtti.

Işıkkent Mahallesi Muhtarı İbrahim Çil, mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e plaket takdim etti.