Başkan Başdeğirmen vatandaşlara çağrıda bulundu: ‘Araçtan in bisiklete bin’
  • Gazete32
  • Isparta
  • Başkan Başdeğirmen vatandaşlara çağrıda bulundu: ‘Araçtan in bisiklete bin’

Başkan Başdeğirmen vatandaşlara çağrıda bulundu: ‘Araçtan in bisiklete bin’

ABONE OL
Eylül 19, 2020 19:11
Başkan Başdeğirmen vatandaşlara çağrıda bulundu: ‘Araçtan in bisiklete bin’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yüzlerce bisikletlinin katıldığı etkinlikte Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de pedal bastı. Yaklaşık 15 km’lik şehir turunda bu yıl ki ‘Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’ temasına dikkat çekilirken, Başkan Başdeğirmen, vatandaşlara ‘Araçtan İn, Bisiklete Bin’ çağrısında bulundu.

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Isparta Belediyesi hafta boyunca çeşitli etkinliklere imza atıyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun ve sınırlandırılmış bir şekilde gerçekleştirilen etkinliklerde şehir içi bisiklet turu düzenlendi. Isparta Valiliği önündeki 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında buluşan yüzlerce bisikletçi, ‘Hareketliysen, Sağlıklısın Sen’ sloganıyla bir araya geldi. Her fırsatta bisiklete binen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de eşi Şadiye Başdeğirmen ile 7’den, 77’ye etkinliğe katılım gösteren bisikletlileri yalnız bırakmadı.

Başkan Başdeğirmen vatandaşlara çağrıda bulundu: ‘Araçtan in bisiklete bin’

Isparta Bisiklet Topluluğu ile birlikte organize edilen, bisiklet etkinliğine 89 yaşındaki Memiş Eryiğit de katıldı. İlerlemiş yaşına karşın bocce sporu ile uğraşan ve il ve ilçeler dahil Akdeniz Bölgesinde birincilikler elde eden 5 madalya sahibi Memiş Eryiğit, başta gençler olmak üzere tüm vatandaşları sağlıklı kalmak adına spor yapmaya davet etti. Eryiğit’e Başarı Belgesi takdim eden Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Sporun ne kadar önemli olduğunu, her yaşta yapılabileceğini en güzel bir şekilde anlatan Memiş amcamız burada. 89 yaşındaki bir amcamızın spor yapması ve sporu sevmesi bizlere örnek olması lazım” dedi.

16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa Hareketlilik Haftası olduğuna dikkat çeken ve bisiklet topluluğu üyelerine seslenen Başkan Başdeğirmen, “Sizlerle bu etkinliğin geçen yıl birincisini, bu yılda ikincisini birlikte gerçekleştiriyoruz. Sizler her hafta bisiklet turlarınızı yapıyorsunuz. Buna bizlerde eşlik etmek istedik. Tüm herkese örnek olması açısından ‘Arabadan in, bisiklete bin’ sloganıyla sporlarımızı devam ettirmemiz lazım” görüşlerinde bulundu.

Başkan Başdeğirmen vatandaşlara çağrıda bulundu: ‘Araçtan in bisiklete bin’

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve belediye meclisi üyelerinin de katıldığı 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanından başlayan şehir içi bisiklet turu ile ‘Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’e dikkat çekildi ve Ispartalılara ‘Araçtan in, bisiklete bin’ çağrısında bulunuldu. Etkinlik sonunda bisiklet turuna katılanlara katılım belgeleri takdim edildi.

Başkan Başdeğirmen’den Isparta’ya 23 km’lik bisiklet yolu

Isparta Belediyesi 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında şehir merkezinde bir dizi çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen şehir merkezinde toplam 23 km’lik bisiklet yolu projelerinin olduğunu söylerken, yapımı tamamlanan Adliye-SDÜ Batı Kampusu arasında açılan 5 km’lik yoldaki bisiklet yolunda incelemelerde bulundu.

Başkan Başdeğirmen vatandaşlara çağrıda bulundu: ‘Araçtan in bisiklete bin’

Avrupa Hareketlilik Haftası bu yıl ‘Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’ temasıyla gerçekleştiriliyor. Isparta Belediyesi de şehirde bir takım etkinliklere imza atarken diğer taraftan da kentte bisiklet yolu oluşturmaya devam ediyor. Bunun son örneği Adliye – SDÜ Batı Kampusu arasına açılan 5 km’lik bulvara bisiklet yolu oluşturulması oldu. Yolun her iki şeridinde gidiş-geliş olarak yapılan bisiklet yolunun tamamlanmasıyla birlikte, yolda işaretleme çalışmaları gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, yolda ‘bisiklet yolu’ ve yön işaretlemesi yaptı, bisikletçilerle birlikte yeni yolda pedal bastı.

Hareketlilik Haftası dolaysıyla belediye olarak bazı etkinlikler düzenlendiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, haftanın Avrupa’da 18 yıldan buyana kutlandığını, belediye olarak da bu etkinliği iki yıldır düzenlediklerini belirtti. Geçen yıl düzenledikleri etkinlikler sonucunda Türkiye’de iller arasında birinci olduklarını ve ödüle layık görüldüklerini ifade eden Başkan Başdeğirmen, “Bu yılda en güzel çalışmaları yapıp, Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz” dedi.

Bisiklete binmeyi özenilir hale getirmek istediklerini ve bu yönde çalıştıklarını anlatan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bisiklete binmek istiyoruz ancak bisiklet yolu mu var diye sorulabilir. Bisiklet yollarımızı çoğaltıyoruz. Şu anda SDÜ Doğu ve Batı bulvarlarında, hem Gökçay’dan Kirazlıdere’ye gidiş-geliş olarak toplamda 23 km’lik bisiklet yolu çalışması içerisindeyiz. Bunun üniversite hattını tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki günlerde de SDÜ Doğu Kampusu bölümüne inerek doğu bulvarındaki çalışmaları yapacağız” şeklinde konuştu.

Bisiklet yollarının önemine değinen ve hareket etmeyen bir toplum olduklarını kaydeden Başdeğirmen, “Her türlü işimizi araçla görmeye alışmış bir toplumuz. Bisiklete binmiyoruz, alışkanlığımız yok. Bisiklete binildiğinde hem yakıttan tasarruf, emisyonu azaltma, çevreye faydalı olma ve hem sağlıklı bir hayat anlamları var. Yapmamız gereken araçtan inip bisiklete binmek” görüşlerinde bulundu.

Gençleri bisiklete binmeye, hareketli hayata davet eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bizde bisikletle yaşamak, hareket etmek anlamında bu hafta içerisinde farkındalıklar ortaya koyuyoruz” dedi.

Bisiklet yollarının yanı sıra şehrin belli noktalarına bisiklet durakları yaptıklarını anlatan Başdeğirmen, “Bisiklete binildiği zaman onu park edecek yer de olacak. 22 Eylül Dünya Otomobilsiz Kent Günü. Bu günde vatandaşlarımızı araçsız olarak mümkün olduğunca yürüyerek, bisiklete binerek günümüzü geçirelim” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0