BASIN İLAN KURUMU’NDAN ŞEVKET KARAHAN’A BERAT

BASIN İLAN KURUMU’NDAN ŞEVKET KARAHAN’A BERAT

ABONE OL
Şubat 26, 2019 08:04
BASIN İLAN KURUMU’NDAN ŞEVKET KARAHAN’A BERAT
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Basın İlan Kurumu’nun (BİK) 29. Dönem 10. Toplantısı Perşembe günü yapılan son oturumla birlikte sona erdi. Kurumun 29’ncu dönem üyesi olan Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan’a hizmetlerinden dolayı berat takdim edildi.

İstanbul Cevizlibağ’da bulunan Genel Müdürlük binasında yapılan ve 3 gün süren Genel Kurul Toplantısı, Basın, Hükümet ve Tarafsızlar grubundan üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Salı günü yapılan ilk oturumda, açılış-yoklama ve Başkanlık Divanı seçiminin ardından, Üyelere daha önceden gönderilmiş olan Taslak Gündem ve Gündemde yer alan Yönetim Kurulunun hazırlamış olduğu 4 adet teklif oylamaya sunuldu ve sonrasında gündem konularına geçildi. Tekliflerden ilk 3 tanesi her yıl Şubat ayındaki Genel Kurul toplantılarında sunulan tekliflerdir. Bir tanesi ise Resmî İlân ve Reklâmlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 109 uncu maddesinin ikinci fıkrasının tadiline ilişkin oldu.

Daha sonra Yönetim Kurulunun 2018 yılı Faaliyet Raporu ile Denetçiler Raporunun okunmasıyla çalışmalarına başlayacak olan Genel Kurul Toplantısı, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının Teşkil olunmasıyla ilk günkü oturumunu tamamlanmıştı. Genel Kurul Toplantısının 21 Şubat Perşembe (bugün) gerçekleşen son oturumunda ise, Kurumun 2018 Yılı Bilançosu, Gelir Tablosu ve Yönetim Kurulu 2018 yılı Faaliyet Raporu, Denetçiler Raporu, Yönetim Kurulunun İbrası ile Yönetim Kurulunun 4 adet teklifi Komisyonların görüşlerine sunularak karara bağlandı. BİK 29. Dönem 10. Toplantısı, üyelerin dilek ve temennilerinin ardından bu dönemde görev yapan Genel Kurul üyelerine beratlarının takdimiyle sona erdi. Berat alan isimler arasında Haber Gazetesi sahibi ve IGC Başkanı Şevket Karahan’da yer aldı. Başkan Karahan’a beratını Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı takdim etti. Hatırlanacağa üzere IGC Başkanı Karahan, BİK’in 30’ncu dönem üyeliğini de kazandı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0