DOLAR 8,47190.52%
EURO 9,98600.11%
ALTIN 483,83-0,44
BIST 1.425,160.08%
BITCOIN 4052040,84%
Isparta
16°

HAFİF YAĞMUR

16:34

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Başbakan Erdoğan Isparta’da 66 dakikada ne dedi ?

ABONE OL
Mart 2, 2014 15:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başbakan Erdoğan Isparta’da 66 dakikada ne dedi ? Kaç dakika hangi konudan bahsetti ?5 DAKİKA-Gül ile ilgili şiir okudu.

Gülün, tarımın ve hayvancılığın destekleneceğine dair hiç bir şey yoktu.

18 DAKİKA- CHP-MHP ve liderlerine ilişkin sözleri.

CHP Genel başkanı, hangi sandıkta oy vereceğini bilmiyor bile bu adam. Geçen yerel seçimde belediye başkanı oldu. Konuşurken ne diyor biliyor musunuz? Kağıttepe’de diyor. Kağıthane’den haberi yok. O seçimlerde kendine bile oy kullanamadı. Bunların eline üç beş koyun verseniz kaybedip öyle gelirler. Kasetle geldi partiye genel başkan oldu. Kasetle gelenler kasetle giderler. Milletle gelenler milletle giderler. Onlar kasetle biz milletle geldik.

Bir tanesi MHP genel başkanı. ne olduğunun farkında değil. Milliyetçi midir, ulusalcı mıdır, Ergenekoncu mudur, buna karar veremedi. Ispartalıların güzel bir sözü var. Söyleyeyim… Bilmediğin yola girme düşesin. Bilmediğin aşı yeme davul olur şişersin. Bilmiyorum başarabildim mi? Şaşkın şaşkın suratını asma düz yol varken çamura basma. Bunlarda takiye var, iftira var. Bunlar iftirayı seviyorlar.

7 DAKİKA-Said Nursi-Barla-Said Nursi’nin siyasal tercihi (Oysa ki Fethullah Gülen ‘e din adamımısın, siyasetçimi demişti oysa ki tarihte bilinir Said Nursi’de siyaset yapmıştır)

13 DAKİKA-Fethullah Gülen ve cemaati.

Şimdi Pensilvanya’daki zat, ağzına hiçbir zaman Bediüzzaman’ın cümlelerini almamıştır. Güya Bediüzzaman’ın yolundan gidiyor, yalan. CHP ile şu an kol kola gelen, kaset siyaseti yapan biri nasıl Said Nursi’nin peşinden gidebilir?

‘MAŞALLAH PAPA İLE EL ELE KOL KOLA’

12 Eylül’de darbecilerle, onlara şirin mektuplar yazmıştır ha. Maşallah Papa’yla el ele kol kola fotoğrafları var biliyorsunuz. Sen siyasetçi değilsin. neyi nasıl yapıyorsun bunu anlamakta zorlanıyorum. 28 Şubat’ta darbecilere hoş görü ödülü veren, 17 Aralık’ta CHP ile darbeye yeltenen biri nasıl Bediüzzaman’ın izinde olabilir.

Şimdi ben söylüyorum, iki yıl önce de söyledim. Dön Türkiye’ye gel. Gel, gelmedi. Şimdi yine sesleniyorum. Dürüstsen, samimiysen bu ülkeyi karıştırmayı bırak. Burası senin ülkense dön buraya gel diyorum. Oraya gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum. Çok temiz saf insanlar var, paralarını imkanlarını arazilerini arsalarını verdiler. Okullar yaptılar, yurtlar yaptılar bunlara verdiler. Biliyorum. İnanın ben de samimiymişim ama ben de safmışım. Ben de elimden gelen her şeyi verdim. Bana gelen kitaplarda öyle methiyeler düzüyordu ki diyordum ki herhalde samimi. Bana da tespihler gönderdi, sadece ananas göndermedi onu söyleyeyim.

Biz de kalktık bazı açıklamalar yaptık. Son Türkçe olimpiyatlarında peygamberimizin orada olduğunu söyleyince şaşırdım. Bazı hocalarımla görüştüm, hepsi çok şaşırdıklarını söylediler. Değil mi bunlar, kendi televizyonlarında kendi peygamberimizi kamyonete bindirenler bunlar değil mi? Böyle gayri ahlaki gayri İslami bir şeyi nasıl söyleyebilirsiniz?

“PENSİLVANYA’DAKİ ZAT CHP’YE DESTEK VERİYOR”

Soruyorum bir hoca efendiye bu şekilde beddualar yakışır mı? Biz gazap için gelmedik, biz rahmet için geldik. Bizde gazap olmaz. Buna çalışacağız, bunun peşinde gideceğiz. Şimdi bu Pensilvanya’daki zat CHP’ye destek veriyor. Hazreti Cebrail’e destek vermem diyor CHP’ye destek veriyor.

5 DAKİKA-Şantaj-Montaj-Dinleme.

10 DAKİKA-Yatırımlar-İstanbul’a yapılan yatırımlar.

Denizli’ye yatırımlar, Şırnak’a bile havaalanı yapıldığı, İstanbul’a 3.köprü, yeni havaalanı, Marmaray, tüp geçitler. Tüm ülkeye 100 tünel yapıldığı, havaalanı sayısının 52’ye çıkartıldığını, Dış borç’un bitirildiğini, Milli gelirdeki artış, hastanelerde ve eczanelerden ilaç alımının kolaylaştırıldığı, türban, katsayı, depremler, tank, gemi, helikopter, insansız hava araçları…Muhalefetin olmadığı, Kanunlarla iyileştirmelerin yapıldığını ve muhalefete rağmen kanunları geçirdiklerini. İş-Kur’dan yeni alımlar yapılacağı, Ağustosta 40 bin öğretmen atanacağını, Gülen’in dershane ve okullarına çocuklarını göndermemelerini, sülük gibi kan emdiklerini, öğrenciler için gerekirse hafta sonu okullarda kurs açılacağını.Tasarrufu teşvik ve konut edindirmelerin ödendiğini.

3 DAKİKA-Bebarer Yürüdük şarkı sözleri – Bayılanlara yardım edin çağrısı.Isparta Belediye Başkanı Adayı’nın temiz ve dürüstlüğü.

5 DAKİKA-ISPARTA

On yılda Isparta’ya 5 katrilyon yatırım yapıldığı, 140 km yol yapıldığı, SD. havaalanı’nın yurt dışı hatlara açıldığı (?) 2013 yılından bugüne 50bin yolcu taşındığı, hızlı trenin Burdur ve Isparta’ya hizmet edeceği, Dereboğazı yolunun etap etap yapılacağını,SDÜ öğrenci sayısının 2 katına çıkarıldığını, çeşitli yeni fakülte, bölümler açıldığını söyledi.

Başbakan Haklı Olarak Alkışladığımız İcraatları.
1-Hastaneler ve Eczanelerden ilaç alımları kolaylaşmıştır.
2-Türban ve katsayı konusunda yaptıkları.
3-Yatırımlar konusunda yaptıkları.
4-Silah sanayisinde kendi silah ve savaş unsurlarımızı üretmesi.
5-Eğitime verilen destek.

İŞTE BAŞBAKAN’IN AYRINTILI ISPARTA KONUŞMASI.

Başbakan Erdoğan: Elimizde Enteresan Vaaz Kasetleri Var

Isparta’da halka seslenen Başbakan Erdoğan, yine Gülen’e yüklendi ve “Elimizde enteresan vaaz kasetleri var.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim mitinglerine Isparta’da devam ediyor. Isparta’da halka hitap eden Başbakan Erdoğan, Fethullah Gülen’in zamanında kendisine çok yakın davrandığını söyleyerek onun samimiyetine inandığını söyledi. Erdoğan, “Ben de çok safmışım, inandım. Bana da tespihler gönderdi, bir tek ananas göndermedi. Elimizde kendisinin enteresan vaaz kasetleri var.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Rabbim birliğimizi kardeşliğimizi yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Türkiye’ye istikamet çizecek yeni Türkiye’ye güç verecek bir seçime giriyoruz. 30 Mart seçimlerinde sandığa gidecek eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapacaksınız.

AK Parti ile sandıkta başa çıkamadılar şimdi başka yollarla bunu yapmaya çalışıyorlar. AK Partiyi montaj kasetlerle çirkin iftiralarla yıpratacaklarını zannediyorlar. Bunların eline 3-5 koyun verseniz onları kaybedip öyle gelirler.

“KASETLE GELEN KASETLE GİDER”

Kasetle gelen kasetle gider, milletle gelen milletle gider. Said-i Nursi eserlerinin bir kısmını Isparta Barla’da yazdı. CHP’nin zulmünü burada çekti. Bunu çok iyi bilmeliyiz.

PAPA İLE EL ELE FOTOĞRAFLAR

Pensilvanya’daki zat ağzına hiçbir zaman Bediüzzaman’ın ifadesini almamıştır. Güya yolunda gidiyor, yalan. Vatikan’a mektuplar yazmıştır, Papa ile de el ele fotoğrafları vardır. Neyi nasıl yapıyorsun anlamak zor. Dön Türkiye’ye gel. Gelmedi. Şimdi yine sesleniyorum. Dürüstsen bu ülkeyi karıştırmayı bırak. Dön buraya gel.

“BEN DE ÇOK SAFMIŞIM”

Onların arasında çok samimi olanlar var. Paralarını, arsalarını verdiler. Ben de çok safmışım, ben de elimden gelen her türlü desteği verdim. Bana gönderdiği kitaplarda öyle methiyeler düzüyordu ki ben de samimi sandım. Bana da tespihler gönderdi, bir tek ananas göndermedi.

“NEREDE BARLA’DAKİ SAİD-İ NURSİ, NEREDE PENSİLVANYA’DAKİ ZAT”

Son Türkçe olimpiyatlarında Peygamber’in orada olduğunu söyleyince şaşırdım. Hocalarıma sordum. Onlar da şaşırdıklarını ifade etti. Nerede Barla’daki Said-i Nursi nerede Pensilvanya’daki zat? Biz bir rahmet peygamberinin izindeyiz bizde gazap olmaz. 30 Mart akşamı göreceksiniz milletimiz AK Parti ile yola devam diyecek. Kamuoyu araştırmalarından bunu görüyoruz.

“KASETLE, SES KAYDIYLA HÜKÜMETİ DÜŞÜRECEKLERİNİ ZANNEDİYORLAR”

Kasetle, ses kaydıyla, montajla hükümeti düşüreceklerini, AK Parti’yi yıpratacaklarını zannediyorlar. Kimse kusura bakmasın bu CHP değil, bu AK Parti. CHP’de birileri kasetle gider, kasetle gelebilir ama AK Parti’de bunu yapamazlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanını montaj kasetlerle dize getiremezler, diz çöktüremezler.

“SEN BANA BAŞBAKAN DESEN NE OLUR DEMESEN NE OLUR”

Türkiye’de muhalefet yok. Son birkaç haftadır yapmadıkları kalmadı. İsteseler de istemeseler de biz Meclis’ten kanunları geçirdik. CHP Anayasa Mahkemesi’ne gidiyor, reddediyorlar, bir daha gidiyor. O kadar telaş içindeler ki eksik evrakla gidiyorlar. Ama bunlar bakar kör. Ana muhalefetin genel müdürü çıkmış ‘Sana başbakan demeyeceğim’ diyor. Sen zaten bana başbakan dersen bu benim için zül olur. Sen desen ne olur, demesen ne olur. ‘Sayın demeyin’ diyor, desen ne olur, demesen ne olur!

“CHP DE MHP DE DİNLENDİ, TEK LAF ETTİLER Mİ?”

CHP genel merkezinin de gizlice telefonları dinlendi. CHP’nin genel başkanı tek laf etti mi? Etmez, niye? Pensilvanya’daki patron izin vermez. MHP milletvekilleri de dinlenmiş. 450 MHP’li dinlenmiş, 41 kişi için dinleme kararı var ama diğerleri için yok. Ey MHP Genel Başkanı bunun peşine düşecek misin? Kendileri ile ilgili dinlemelerden hiç söz etmiyorlar. Çünkü şantaj var şantaj!

“BUNLARI İNLERİNDEN ÇIKARIP REZİL EDECEĞİZ!”

Türkiye Cumhuriyeti hiçbir şantaj çetesine boyun eğmez. Bu telekulak çetesinin üzerine gidiyoruz. Bunları inlerinden çıkarıp milletin önünde rezil edeceğiz. Topladıkları haraçları, yargı içinde oynadıkları kirli oyunları tek tek ortaya döküp bunların ne olduğunu milletimize anlatacağız.

Bu yapıyı yılanın deliğine de girse, bulacak yargının önüne çıkaracağız. 30 Mart’ta içerdeki hainlerine, dışardaki hasımlara çok gür bir cevap vereceksiniz.

“ELİMİZDE ENTERESAN VAAZ KASETLERİ VAR”

Elimizde kendisinin enteresan vaaz kasetleri var. Bunun itikadi olduğunu söylüyordu. Başörtüsünü çıkaramazsın diyordu, bu bir emirdir diyordu. Ama daha sonra 28 Şubat, emirler geldi yelkenler indi, orda da kalktı füruattır dedi. Bunlar yanar döner yahu. Benim yavrularım iki tane kızım, düşünebiliyor musunuz ya imam hatipte ne çile çektiler.

Benim oğlum masterını Harvard’da yaptı. Bakıyorsun bu CHP’nin genel müdürü, benim evladıma karşı hayatında yapmadığı, hayatında haram lokmanın geçmediği bir edepsizliği terbiyesizliği yapıyor. Çünkü kendi hayatı böyle. Önce sen aynaya bak. Ben İstanbul belediye başkanlığını CHP belediyesinden aldım. Devraldığım zaman İSKi yolsuzluğunda, sen de malum yerin genel müdürüydün, Rahşan affıyla kurtuldun. Eğer olmasaydı kurtulamayacaktın.”

Secattin BÜYÜKDAVRAZ-FNMB ISPARTA.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP