Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Kılıç : Gençlere yönelik yatırımlara önem verin (Foto Galeri)

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Isparta İl Genel Meclisi toplantısında, gençlere ve onlara yönelik yatırımlara önem verilmesi gerektiğini söyledi.
Kılıç, Isparta İl Genel Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, gençlere ve onlara yönelik yatırımlara önem verilmesi gerektiğini söyledi.
Artık ailelerin küçüldüğünü, çekirdek aileye dönüştüğünü belirten Kılıç, “Anne, baba çalışıyor, eve geldiklerinde yorgun oluyorlar. O zaman kim sevecek çocukları? Ailede sevgi, şefkat eksik kalıyor. Aile içindeki sevgisizlik, aynı vitamin eksikliği gibi bir şey” değerlendirmesinde bulundu.
Gençlik merkezlerini önemsediklerini dile getiren Kılıç, valilikler ile il genel meclislerinden, gençlere yönelik hizmetlere daha fazla para ayırmalarını istedi. Bakanlığı tarafından Isparta’da yapılan yatırımlara da değinen Kılıç, bu tesislerin günün 24 saati açık kalacağını belirtti.
Tesisleri kullanırken yıpranacağının asla düşünülmemesini isteyen Kılıç, “Parkeleri kalkacak diye endişe etmeyin, ben gelir kapatırım” diye konuştu. Daha sonra Kılıç’a, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Zabun tarafından gül ürünleri bulunan sandık ile elma hediye edildi.
Gençlik Merkezinde öğrencileri ziyaret etti
Bakan Kılıç’a Gençlik Merkezi ziyaretinde, portresinden oluşan halı ve Kara Kalem çalışması hediye edildi. Bakan Kılıç korodan, Atatürk’ün ölümünün 75. yıldönümü nedeniyle ‘Atam’ marşını seslendirmesini istedi. Koro da bu isteği yerine getirdi.
Gençlik Merkezi’nde gitar kursunda canlı performans da dinleyen Bakan Kılıç, kursiyerlerden ‘Hayat Bayram Olsa’ şarkısını çalıp söylemelerini istedi. Bu şarkıya eşlik de eden Bakan Kılıç, “Bir enstrüman bilinen her türlü antidepresandan daha etkilidir. Maalesef günümüzde doktorlar reçete yazma konusunda çok istekli. Biz de ilaç kullanma noktasında çok istekliyiz. Toplumsal hayatın getirdiği güçlüklerle insanlar depresyona giriyor. Aile hayatımız küçüldü. Gençler anne babalarını zor görüyor. Çünkü işteler. Eşler birbirini zor görüyor. Herkesin meşguliyeti var ve çareyi antidepresanlara sığınmakta buluyoruz. Oysa çare enstrümanlar. Bu gitar olabilir, saz, ney, ud olabilir. Genç arkadaşlarımızı bu merkezlerde buluşturabilirsek bugün yarın olduğundan daha güzel olacak. O yüzden hiç bırakmayın” dedi.
Kılıç, Süleyman Demirel Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumu’nda incelemelerde bulunduktan sonra karayoluyla Antalya’ya döndü.