Bağlantıda Kalın

Isparta

Bakan Gürcan, şehit evini ziyaret etti

Yayınlanma

,

Bir dizi açılış ve ziyaret programı için Isparta’ya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Prof. Dr. Ayşen Gürcan Vali Vahdettin Özkan, Vali Yardımcıları ve daire müdürleri tarafından karşılandı. Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Gürcan, burada “Yalnız Değilsiniz, Türkiye’nin En Büyük Ailesi” projesi kapsamında şehit çocuklarına dizüstü bilgisayar ve tablet dağıttı. Bakan Gürcan, Valilik programının ardından geçtiğimiz günlerde Mardin’in Nusaybin ilçesindeki hain saldırıda şehit olan Polis Memuru Sezgin Uludağ’ın evini ziyaret edip ailesine başsağlığı diledi.

HUZUREVİ DUALARLA AÇILDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Prof. Dr. Ayşen Gürcan Uluborlu ilçesinde Hacı Ahmet Şençopur Huzurevi Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Hayırsever işadamı Mehmet Şençopur tarafından yaptırılan Hacı Ahmet Şençopur Huzurevi Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi 4 milyon liraya mal oldu ve 65 kişi kapasiteli.

Reklam

Açılış öncesinde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Kamu olarak bu hizmetleri yapmakla mükellef olduklarını belirterek , “Ama siz gönül verenlerimiz hayırseverlerimiz olmazsa bunun altından tamamıyla kalkamayız. Bu nedenle hayırsever işadamımıza çok teşekkür ediyorum. Yaşlılık sosyal bir gerçektir. Sevgi gibidir saklanamaz. Geçmişin muhasebesinin yapıldığı anılarla yaşanılan insanın en bereketli dönemidir yaşlılık. Bu gerçekler üzerinden sağlıklı politikalar üretiyoruz. Günümüzde teknoloji ilerlemiştir. İnsan ömrü uzamış yaşlı nüfus dünyada olduğu gibi ülkemizde de artış göstermiştir. Yaşlılıklarında ihtiyaç duyulan hizmet alanları planlayarak geleceği kurmak istiyoruz ”dedi.

26 BİN ÜZERİNDE YAŞLIYA BAKIM HİZMETİ VERİLİYOR

Türkiye’de 2002 yılında 63 huzurevi, yaşlı bakım evi ve rehabilitasyon merkezinde 4 bin 952 yaşlıya hizmet verildiğini belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Prof. Dr. Ayşen Gürcan, “Bugün 130 huzur evinde 12 bin 181 yaşlımıza hizmet vermekteyiz. Belediye ve diğer kamu kuruluşlarıyla gerçek kişi ve derneklerin işlettiği 222 huzurevinde de 14 bin 427 üzerinde yaşlıya kurumsal hizmet veriliyor. Toplamda 342 huzurevinde 26 bin üzerinde yaşlıya hizmet veriyoruz.” dedi.

Reklam

Konuşmanın ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Vali Vahdettin Özkan, hayırsever işadamı Mehmet Şençopur ve protokol üyeleri ile huzurevinin açılını yaptılar.

İLKOKULUN TEMELİ ATILDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Prof. Dr. Ayşen Gürcan açılış programının ardından Uluborlu ilçesinde hayırsever işadamı Ali Orhan Kirişoğlu tarafından yaptırılacak olan ilkokulun temel atma törenine katılarak, temelin ilk harcı için Vali Vahdettin Özkan ve hayırsever Ali Orhan Kirişoğlu ile birlikte butona bastı.

Reklam

YAŞLI YAŞAM EVİ ZİYARETİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Prof. Dr. Ayşen Gürcan ardından Senirkent ilçesine geçerek burada yaşlı yaşam evini ziyaret etti. Senirkentlilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Prof. Dr. Ayşen Gürcan vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Kaza anı kamerada

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

28 Kasım 2023 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

MERVEGÜL YILMAZ
BAHÇELİ EVLER MAH.3003 SOK.NO.23/3
TERMİNAL CAMİİ
YENİCE MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

REMZİ KİLVAN
ZAFER MAH.4903 SOK.NO.4
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY CAMİİ
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

ŞERİFE GÜRAĞAÇ
HİSAR MAH.3616 SOK.NO.40
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
28.11.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

KEZİBAN YALÇIN
SÜTÇÜLER
SÜTÇÜLER CAMİİ
SÜTÇÜLER MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

YAKUP İKİKAVAK
DOĞANCI MAH.128 CAD.NO.32
MEKKE EĞİTİM CAMİİ
DERE (ESKİ) MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da fırtına etkili oldu

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da gece saatlerinde şiddetli fırtına nedeniyle bir çok ağaç yerinden söküldü. Fatih Mahallesi’nde ise devrilen ağaç yolun bir bölümünü kapattı.

Şehir merkezinde sağanak yağış zaman zaman etkili olurken, fırtına ile birlikte yağışlı hava da yayalara zor anlar yaşattı.

Okumaya Devam Et

Popüler