BAKA Toplantısı Davraz Kayak Merkezinde Gerçekleştirildi
  • Gazete32
  • Isparta
  • BAKA Toplantısı Davraz Kayak Merkezinde Gerçekleştirildi

BAKA Toplantısı Davraz Kayak Merkezinde Gerçekleştirildi

ABONE OL
Mart 1, 2021 04:53
BAKA Toplantısı Davraz Kayak Merkezinde Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulunun 136. olağan toplantısı Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Volkan Güler ajansımız 2017 yılı güdümlü proje desteği ile kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezinde yürütülen çalışmalar hakkında SUDUM Müdürü Prof. Dr. Serdar Sezer’den bilgi alarak laboratuvarlarında incelemelerde bulundular.

SUDUM ziyaretinin ardından BAKA Yönetim Kurulu Üyeleri ve BAKA uzmanları yapılan yatırımları yerinden görmek üzere Davraz Kayak Merkezine geçti. Kayak Merkezinde incelemelerde bulunan heyet telesiyeje binerek Davraz Kayak Merkezinin spor turizmine yönelik potansiyelini yakından görme fırsatı buldu.

Kayak Merkezi ziyaretinin ardından ajans Yönetim Kurulu Toplantısına geçildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan BAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Burdur Valisi Ali Arslantaş, bölge illerinin (Antalya, Burdur ve Isparta) sosyo-ekonomik kalkınması için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek; özellikle pandemi sürecinde istihdamın arttırılmasına ve bölgeye yönelik turizm ürünlerinin çeşitlendirilmesine yönelik politikalar ürettiklerini söyledi.

Toplantıya, Isparta, Antalya ve Burdur Valilerinin yanı sıra Genel Sekreteri Volkan Güler ve BAKA uzmanları, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Serkan Keskin, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar katıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP