“Aynı şartlarda çok daha ucuza konut yaparım”

ABONE OL
Kasım 26, 2015 17:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Metro İnşaat sahibi  İnşaat Mühendisi Mustafa Özaydın, önemli açıklamalar yaptı. Özaydın, TOKİ’ye sağlanan imkanların özel sektöre de sağlanması gerektiğini söyledi. Birçok TOKİ projesini incelediğini belirten Özaydın, “mesleği ve mühendisliği katletmişler” dedi.
Özaydın, şöyle konuştu: “TOKİ mantığı çok farklı. TOKİ’nin arsası neredeyse bedava. Ben arsaya yüzde 40 veriyorum. Murat 124 alacaksanız TOKİ’ye gideceksiniz. Mercedes alacaksınız bu tarafa geleceksiniz.
Buradaki ana mesele şu; arsa çok pahalı. Ortalama diyelim ki 300 bin lira daire satıyoruz. Bunun yüzde 40’ını arsa sahibine verirseniz geriye size 180 bin lira kalır. Arsa payını yüzde 10 verirseniz ben 200 bin lirya konut üretiyorum. Yüzde 10’unu arsa sahibine veririm ben yine  180 bin liraya yine arsa satarım. Benim 300 bin liralık dairem 180 bin liraya düşer. Biz her dairede 2 banyo yapıyoruz. Biraz daha sosyal konuta dönük biraz daha küçük. Arsa da bedava olursa ben 130-140 bin liralara çok güzel evler üretirim.  Ama TOKİ’nin yine çok üstünde olur kalite. TOKİ’nin altyapı neredeyse bedava, proje bedava, yapı denetim bedava, harç bedava. TOKİ çok büyük paralar kazanıyor. Ucuz ev üretmiyor. O şartlar bizlere sağlanırsa çok daha iyi fiyatlara çok daha iyi konutlar üretiriz. Muğla’da 800 konut yapılmıştı. Resimleri gördüm mesleği katletmişler.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0