Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aylin Cesur: “Senirkent Sahipsiz Bırakıldı. Senirkent İçin Verdiğim Tüm Önergeler İktidar Tarafından Reddedildi”

“BÜYÜKKABACA’DA EV KADINLARINA MÜJDE

“BÜYÜKKABACA’DA EV KADINLARINA MÜJDE VERDİ: EV KADINLARINA HER AY 2500 TL MAAŞ VE SİGORTA VERECEĞİZ”

Türkiye adım adım 14 Mayıs seçimlerine giderken İYİ Parti Isparta Milletvekili ve 28. Dönem Isparta Milletvekili Adayı Dr. Aylin Cesur da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Cesur, yine bir güne sığdırdığı onlarca programda binlerce insana dokundu. Ziyaretlerinde vatandaşların yoğun sevgi gösterisiyle karşılaşan Milletvekili Cesur, hem 5 yıllık meclis çalışmalarını hem de defalarca kez geldiği köy ve ilçeler için hazırladığı projelerini anlattı.

14 Mayıs’ta yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerine kısa bir süre kala çalışmalarına devam eden Milletvekili Aylin Cesur partililerle birlikte Senirkent’e çıkarma yaptı. Cesur, sabah saatlerinde geldiği Senirkent’te ilk olarak Pazar esnafıyla ve alışverişe gelen vatandaşlarla bir araya geldi. Pazar tezgahlarını tek tek gezen, herkesin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Cesur’un samimi davranışları gözlerden kaçmazken, daha sonra Senirkent esnafına yönelik ziyaretler gerçekleştirdi. Yoğun ilgiyle karşılanan ve vatandaşların fotoğraf isteklerini geri çevirmeyen Cesur, daha sonra Büyükkabaca’ya hareket etti. Soğuk hava depoları çalışanları ve küçük sanayi sitesi esnafıyla bir araya araya geldiği ziyaretlerde herkesin gönlüne dokundu. Cesur Senirkent programının ardından merkeze bağlı Çukur Köyü’ne geçerek düğüne katıldı ve genç çifte mutluluklar diledi. Köy halkının bağrına bastığı Cesur, binlerce kişiye yaptığı konuşmasında her sene burada gördüğü yakınlık için teşekkür etti.

İYİ Parti Isparta Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Günaydın’ın düğün merasimine katılarak nikah şahitliği yapan Milletvekili Aylin Cesur, akşamın son programında ise yine başka bir düğüne katılarak genç çifti tebrik etti.

SENİRKENT’TE HALKIN VE ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Senirkent ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Aylin Cesur, “Senirkent halkı yarınlara ve geleceğe sahip çıkacak, demokrasinin ve milliyetçiliğin kalesi Senirkent, milletimizi içine düştüğü sıkıntıdan kurtarmak için, sandığa gidecek ve oyunu İYİ Parti’ye verecek.” dedi.

Cesur açıklamasında şunları söyledi; “Senirkent ilçemizde hem Pazar esnafı, hem alışverişe gelen vatandaşlarımız hem de yerel esnafımız maalesef içinde bulunduğu durumdan çok şikayetçi. Senirkent ile ilgili çok önergemiz var. Mecliste doğalgazı söyledik söyledik, en sonunda doğalgaz geliyor, Eğirdir Gölü’nün su meselesi var, çiftçinin büyük problemleri var. Burada Uluborlu’dan, Yalvaç’tan, Dinar’dan gelen Pazar esnafı kardeşlerimiz var, sadece Senirkentliler değil, hepsi şikayetçi. Bu güzel ilçemiz tek başına bırakılmış, sahipsiz bırakılmış. Soğuk hava depolarını ve Büyükkabaca küçük sanayi sitesini gezdik. Sorunlar sadece tek bir noktada değil maalesef. Her kesimin ayrı ayrı sorunları ve talepleri var. Ben 5 yıllık milletvekilliğim süresince elma, üzüm, kiraz, gül, lavanta ve Isparta’nın tarımsal üretimlerinin hemen hepsine ilişkin önergeler verdim, neler yapılması gerektiğini meclise taşıdım. Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Ancak iktidar ve ortağı tarafından bizim hiçbir önergemiz kabul edilmedi, hepsini reddettiler. Büyükkabaca’da kadınlarımıza söyledim; önce çocuklarımız aç yatmayacak, ilköğretimdeki çocuklarımıza her gün 2 öğün yemek vereceğiz. Ve ev kadınlarımıza her ay 2500 TL maaş vereceğiz ve sigorta yapacağız. Her şeyi düzeltirken biran evvel nefes aldıracağız. Herkes çok umutsuz ve mutsuz Senirkent’te de. Ama bir şey daha görülüyor demokrasinin başkenti, Türk milliyetçiliğinin kalesi Senirkent halkı yarınlara ve geleceğe sahip çıkacak. Memleket artık kaynaklarını Suriyelilere değil de kendi öz vatandaşlarına ayırsın diye, şatafata değil de kendi vatandaşlarına ayırsın diye sandığa gidecek ve oyunu İYİ Parti’ye verecek. Senirkent’in yüzünü güldürmeye çok az kaldı, ne lazımsa yapacağız” diye konuştu.