Aybatılı hükümetin hizmetlerini anlattı

ABONE OL
Şubat 26, 2015 00:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti’den Isparta Milletvekili Aday Adayı olan Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Aybatılı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak’ı ziyaret etti.

Başkan Aybatılı, ziyarette yapılan hizmetler ile ilgili açıklamalarda bulunurken, “İstikrar Sürsün, Türkiye Büyüsün” mesajı verdi.

AK Parti’nin birçok alanda yenilikler yaptığını belirten Başkan Aybatılı, bizde bu yolda elimizden geleni yapmak için üstümüze ne görev düşüyorsa yapmak için Milletvekili Aday Adayı olduk. Isparta’ya ve Türkiye’ye yapılan hizmetler ortadadır.

Artık hükümet programlarında MEB stratejik eğitim planında bir hak olarak belirliyor, ayrıcalık değildir. Okullaşma oranlarında önemli başarılarının elde edildiğini söyleyebiliriz. Okul öncesi 3-5 yaş okullaşma oranı Isparta da %64’dür. Türkiye ortalaması %44’dür. Orta öğretimde okullaşma oranında Türkiye’de 4. sıradayız. Şuanda ilimizde uygulanan devam eden eğitimle ilgili şuanda devam eden 901 projemiz var. Eğitimde yüksek başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Sadece 2014 yılında kurs sayımız 4343, kursiyer sayısı 75 binin üzerinde. Nüfusuna göre yaygın eğitimden faaliyetlerinden faydalanma oranı en yüksek Türkiye’de 2.’yiz ama birinci olmamız lazım. Okur – yazar oranı son beş yılda %92’den – % 99 yaklaştı. Akıllı okullarla ilgili iyi durumdayız. Fatih Projesi ile 38 okuldan 4500 tablet- 680 akıllı tahta, 147 yazıcı, 38 doküman kamera dağıtıldı ve dağıtılmaya da 2015 yılında da devam edecek.

2014 yılında biten 95 dersliklerimiz var. 2014 yılında yurtlar ve okullarda depremle ilgili seferberlik başladı risklerle ilgili depreme dayanma testini 55 okul geçen ay bitti, önümüzdeki aylarda da devam ettireceğiz. Okullarımızın hepsine doğalgazı ulaştırdık. Isparta TÜBİTAK orta öğretim projelerinde en fazla proje başvurularını 2014 yılında bizim okullarımız yaptı. En fazla projesi sergilenen il Isparta bütün iller arasında Isparta oldu. Gençler bizim her şeyimiz özellikle kötü alışkanlıklarından arındırılması sağlıklı istikamet verilmesi yönünde bu gençlerimize yardımcı olmak hatta o gençlerimizi de projelerimize katarak neler yapabiliriz arayışı içinde olduk. Bunlarla ilgili toplantılar yaparak herkes üzerine düşen görevi çok detaylanmış eylem planını 2014 yılında bitirdik ve bunun uygulamalarını ve eğitimlerini eğiticilere eğitiyoruz. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için takviye kurslarını parasız bir şekilde yaptık. 118 okulda 11 bin 330 öğrencimiz takviye kursu almış oldu. Burada 811 öğretmenimiz görev aldı, 2617 kurs şeklinde. Bu okullar hayat olsun projesi 36 okulda pilot olarak uygulandı. 2014 yılında SDÜ İlahiyat Fakültesi binası ile Merkez Araştırma Labratuvarı üniversitemize kazandırıldı. Gül Vadisi projemizi 2015 yılında biraz daha aktifleştirmemiz lazım. Ama üniversite ile ilgili kuruluşu ve emeği geçenlere hem sivil toplum kuruluşları hem meslek kuruluşları, devlet büyüklerine çok teşekkür ederiz.

Acil sağlık hizmetlerinde 2014 yılında 14 istasyon vardı, şimdi 20 ye çıktı, 14 ambulansımız 44 ambulansa çıktı. Hava ambulansı ile 158hasta taşındı. Yoğun bakım yatak sayımız artırıldı 284’e yükseldi. Son on yılda Isparta’da sağlık yönünden de önemli gelişmeler görülmektedir. Yaşanılabilir sağlık şehri Isparta dediğimiz zaman diyaliz ile ilgilide önemli gelişmeler2014 yılında oldu. Evde bakım hizmetlerinde 4741 ev ziyaretleri yapıldı. Yaşlı ve yatalak hastalarımıza da evde müdahale yapıldı. 2014 yılında başlayan ve projelerin hala devam eden çalışmalarımız 2015 yılında tamamlanması hedeflerimizin arasındadır.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0