Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Artık günah bizden gitmiş oluyor’

Isparta Belediye Başkanı Yüksek

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Çünür Otogar alanının yüzde 95 oranındaki arsa alımlarının tamamlandığını ve tapularının belediyeye geçtiğini söyledi. Kalan yüzde 5’lik bölüm için ise encümence alınan karar çerçevesinde kamulaştırma bedelinin geçerli olacağını söyleyen Başkan Günaydın, “Bugüne kadar vatandaşlardan gönül rızasıyla metrekaresi 130 liradan arsaları alındı. Kalan yüzde 5’lik bölüm ise daha önceden belirlenen 64 liradan alınacak. Kalan yüzde 5’lik bölümün kararını mahkeme verir. Mahkemeye gitmek istemiyorum, ancak uzun bir süre tanınmasına rağmen bu gerçekleşmedi” dedi.

Isparta Belediyesi’nin, bir yıldan buyana büyük uğraş verdiği Çünür Mahallesi’ne yapılacak olan Yeni Otogar Projesi’nde sona gelindi. 200 dönümlük alanda, 75 bin metrekare oturum alanına sahip olacak ve içerisinde 1350 araçlık otoparkı, gül bahçeleri ve alışveriş merkezlerinin de yer alacağı otogar alanında arsa alım işlemlerinin yüzde 95’lik kısmı tamamlandı. Başkan Günaydın, kalan yüzde 5’lik bölüm içinde vatandaşlara son çağrısını yaptı.

Günaydın, mahkeme yoluna gitmek istemediğini ve konunun gönül rızasıyla çözülmesini istediğini söyledi.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, encümen toplantısında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Çünür otogar projemiz netleşti. Otogar alanındaki alanın yüzde 95’i tapularıyla belediyeye geçti. Bir zaman araştırıldığında burası en fazla 75 lira üzerinden karar kılındı. 3 yıl önce de burada en fazla 20 liradan satış olduğu ortaya çıkmıştı. Vatandaşların mağdur olmayıp, seve seve gönül rahatlığıyla verilmesi açısından 75’i direkt görülmemiş bir şekilde, Çünürlü hemşehrilerimizin burada gözü kalmasın rahatlıkla koşa koşa gelsin diye 130 liradan satın aldık. Burada çok sayıda vatandaşımızda koşa koşa geldi ve verdi. Sosyal donatı alanı olarak da müteahhitlerden aldığımız yerler oldu. Şu anda çok cüzi, birkaç parça yerimiz kaldı. Bugün bu arkadaşlarımız bunları vermekte biraz geciktiler. Buraya 20 milyon lira ödeme yapıldı. Üzerine de 60 milyon liralık yatırım yapacağım. Isparta’nın hatta ülke boyutunda güzelleşmiş dev bir projeyi hayata geçirmiş olacağız. Burayı yapacağız. Isparta kalıcı olacak bu projeye kavuşacak.

Yeni Isparta Otogarı

 

Birkaç yerimiz kaldı. Onlar şu anda, ne hikmetse geciktiler. Şu anda encümenimiz şerh kararı aldı. Değerinin iki mislisini verdiğimiz halde bazı yerler için müracaat olmadı. Biz Çünür’e dolayısıyla buradaki halka yatırım yapmış oluyoruz. Yeni Çünür ortaya çıkardık. Vatandaşlarımız bu konuda bana ‘Bizi zengin ettiniz, yararlı oldunuz, Çünür’ü yeni şehir haline getirdiniz, altyapısıyla yeni bir şehir kurdunuz’ diye teşekkür ediliyor.

Isparta Belediyesi Encümeni şerh kararı almıştır. Daha önce de encümence burada 64 liralık bir rakam çıkmıştı. Kalan yerler için mahkemeye gittiğimiz zaman, yüzde 95’i alınan bir yerde yüzde 5’inin kararını yüce mahkeme kısa sürede vereceğine eminiz. Korkarım kalan yerleri 64 liradan alacağız. Ben 64 liradan almak istemiyorum, 130 liradan aldım. Bunu da 130 liradan almak istiyorum. Vatandaşımıza bir süre daha zaman verelim istedik, uzun zaman verdik ama neticeye ulaşmadı. Bunu 64 liradan satın alacağız. Çünürlü hemşehrilerim değerini vermedim diye bir şey yok. 2 misline yakın bir değer vermişiz. Yapacak bir şeyim yok. Hukukçularımızla da görüşeceğiz, birkaç gün içerisinde gelip de bunu geri alabilir miyiz anlamında. Böyle bir fırsat varsa da bunu yapalım, onları da alalım ve bizde ihalemize çıkalım.

Değilse bir yandan 18 uygulaması yaparak, diğer yandan da 64 liradan satın alacağız. Artık günah bizden gitmiş oluyor. Değerli ve sevdiğim Çünür halkımıza bunu duyurmak istiyorum. Yeni bir Çünür’ün yanına yeni bir tane daha yıldız doğuyor. Çünür halkımızın komple buna değer vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu güzellik, şans Çünür Mahallemize düştü. Bu projenin bir saat bile gecikmesini istemiyorum. Bu proje gerçekleşecektir, Isparta halkımıza hayırlı olsun diyorum”