Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antalya’da Ispartalı olmak

Ispartalılar Kalkınma Dayanışma Yardımlaşma

Ispartalılar Kalkınma Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından Antalya Düzlerçamı Mesirelik Alanında düzenlenen 1. Ulusal Birlik ve Beraberlik Festivali büyük ilgi gördü.

Festivale Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdegirmen, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Vali Yardımcısı Hamdullah Suphi Özgödek, Antalya Milletvekili Aliye Coşar başta olmak Isparta Başkan Yardımcısı Fahrettin Gözgün, Isparta Kültür Müdürü Ali Göçer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mesut Kocagöz ve çok sayıda Ispartalı katıldı.

Dernek Başkanı Gürkan Gülcü, “Bu festivale katılmanız bizlere heyecan verdi. Isparta’dan gelen hemşehrilerimize destek olmak için bu dernegi kurduk. Antalya’da çok sayıda İspartalı var. Antalya Kan Gönüllüleri Derneğine de üyeyiz. 73 hemşehrimizi iş sahibi yaptık. Bu gibi çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.

Vali Yardımcısı Özgödek de yaptığı konuşmada, ilk defa kurulan bu derneğin çok önemli bir görev üstlendiğini anlattı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mesut Kocagöz ise konuşmasında, “Ispartalılar, Burdurlular hep kardeştir ve dernekler beraberlikleri artırır” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdegirmen de konuşmasında “Ispartalıların birlik ve beraberlik içinde olması bizi mutlu etti. Biz batı Akdeniz olarak beraberiz.” dedi.

Antalya Milletvekili Aliye Coşar, Isparta Gelendostlu olduğunu söyledi ve burada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından festival gün boyu çeşitli etkinliklerle devam etti, standlar gezildi, Isparta usulü yemekler ikram edildi.

Down sendromlu çocuklardan oluşan mehteran gösterisi büyük ilgi gördü.