Anlamlı Temel Atmaya, Anlamlı Açılış Tarihi

Anlamlı Temel Atmaya, Anlamlı Açılış Tarihi

ABONE OL
Ekim 29, 2019 16:06
Anlamlı Temel Atmaya, Anlamlı Açılış Tarihi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünde anlamlı bir tesisin temel atma törenini gerçekleştirildi. Vali Ömer Seymenoğlu’nun il protokolü ile birlikte Şehit ve Gazi Derneklerine gerçekleştirdikleri ziyaretlerde, dernek üyelerinin sık sık dile getirdiği dernek binası talebi Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirildi. Şehit yakınları ve gaziler ile ailelerinin kullanabileceği hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Isparta Muharip Gaziler Derneğinin ortaklaşa kullanabilecekleri, bodrum ve 2 kattan oluşacak yaşam ve hizmet alanı Fatih Mahallesi’nde yer alacak.

Anlamlı Temel Atmaya, Anlamlı Açılış Tarihi
Şehit yakınları ve gaziler ile ailelerinin kullanabileceği hizmet binasının temeli atıldı.

Temel atma törenine; Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tamer Atay, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, şehit yakınları, gazi ve gazi aileleri ile çok sayıda siyasi ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

Törendeki konuşmasına ‘Şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve gazi yakınlarımız hayırlara vesile olacağına inandığım güzel bir yapının temelini atmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum’ diyerek başlayan Vali Ömer Seymenoğlu: “Bu tür temeller hep beraber atılırsa güzel olur, harcını hep birlikte kararsak birlik beraberlik içerisinde dostça arkadaşça sevgimizi de bu harca katarak karar, temeli atarsak emin olun ki bu milletin sırtı yere gelmez” dedi.

Anlamlı Temel Atmaya, Anlamlı Açılış Tarihi
Vali Seymenoğlu kendisine takdim edilen plaketi kabul ederken.

İlk günden itibaren şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarını böyle güzel bir mekâna kavuşturulmasını hayırlı bir iş olarak gördüğünü dile getiren Vali Ömer Seymenoğlu, “Her ortamda bunu dile getiriyorduk. Allah’ımıza şükürler olsun ki, Cumhuriyetimizin 96. yılında bu bizlere nasip oldu” dedi. Seymenoğlu, “Çok değerli gazi arkadaşlarım, şehitlerimizin yakınları, gazi yakınlarımız ne olur o merkezdeki havanızı buraya taşıyın. O arkadaşlığı, dostluğu, fedakârlığı, hoşgörüyü, işbirliğini bu binaya taşıyın” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Bayram Şahin tarafından yapılan duaya müteakip Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Isparta Muharip Gaziler Derneğinin ortaklaşa kullanacakları dernek binasının temeli törenle atıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0