“Andujar” çalışma heyeti SDÜ’yü ziyaret etti

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nun makamında gerçekleştirilen görüşmede İspanya heyeti, projelerin kültürler arası iletişime katkı sağlayacağına duydukları inancı belirterek Isparta’yı ve SDÜ’yü çok beğendiklerini ifade ettiler.

İspanya heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Rektör İbicioğlu da işbirliği ve bilgi alışverişi için her zaman hazır olduklarını ifade ederek konuklarına Üniversitemiz ürünlerinden oluşan hediyeleri takdim etti.

VABpro Nedir?

“Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi(VABpro)”, Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde gerçekleştirilen projelerin tam olarak hayata geçirilmesi, takibinin sağlanması ve halk nezdinde AB’ye üyelik sürecimizin daha sağlıklı anlaşılabilmesi için valiliklerin AB ile ilgili konularda hizmet kapasitesinin artırılması amacıyla geliştirilmiştir. Söz konusu proje ile İl AB Daimi Temas Noktaları ve İl Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurullarının etkinliklerinin ve valilik AB birimlerinin teknik ve idari kapasitelerinin artırılması ile valiliklerin AB’ye üyelik süreci konusunda ilde önder kuruluşlar haline gelmesine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP