Bağlantıda Kalın

Isparta

Akdeniz’in parlayan yıldızı

Yayınlanma

,

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, Isparta’ya hayran kaldı. İlimizi, bölgenin parlayan bir yıldızı olarak nitelendiren gazeteciler, bu güzelliklerin, doğanın ve iklimin kıymeti bilinmelidir dediler.

Isparta Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğinde Perşembe ve Cuma günleri ilimizde gerçekleştirilen Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısı Cumartesi günü sona erdi. Toplantıdan önce Vali Vahdettin Özkan, ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan ve son olarak Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret eden heyet, Isparta Gazeteciler Cemiyet’i için Başkan Günaydın’dan destek istedi.

RAMAZAN ACAR İÇİN TEŞEKKÜR, CEMİYET İÇİN YER İSTEDİLER

Reklam

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu üyeleri, Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaret etti. AGF Genel Başkanı ve aynı zamanda Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, bir süre önce geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden Isparta Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanlarından Ramazan Acar’ın isminin, belediye tarafından bir parka verilecek olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirdi. Bölge toplantısını Isparta’da gerçekleştiren AGF Genel Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Burdur Gazeteciler Cemiyetinden Adnan Taraşlı, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abid Vanlı ardından Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı da makamında ziyaret etti.

Akdeniz Gazeteciler - 2

AGF’nin bölge toplantısını Isparta’da gerçekleştirdiklerini ve federasyona üye illerin başkanlarına şehrin değerleri ile ilgili bilgiler verdiklerini söyleyen Isparta Gazeteciler Derneği Başkanı Şevket Karahan, “Isparta’daki meslektaşlarımız ile de federasyona üye derneklerimizin başkanlarının bu vesileyle de tanışmalarını gerçekleştirdik. Isparta Belediyesi ve başkanı olarak sizlerin her zaman yanımızda olduğunuzu biliyoruz” dedi. AGF’nin kuruluş amacı ve şu anda gelinen nokta ile yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren AGF Genel Başkanı ve aynı zamanda Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Akdeniz Bölgesi’nin kalkınması ve sorunlarına çözüm bulunması açısından federasyonlarının kurulmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Bir süre önce geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden Isparta Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanlarından Ramazan Acar’ın isminin yaşatılması amacıyla Isparta Belediyesi’nce adının bir parka verilmesi teklifinin Belediye Meclisi’ne getirilmesini öğrendiklerini ve bundan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Yeni, “Göstermiş olduğunuz bu davranıştan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Mevlüt Yeni ayrıca Acar’ın oğlu Doğukan Acar’a, Isparta Gazeteciler Derneği’nin talebi üzerine Antalya Gazeteciler Derneği olarak da eğitim bursu verme kararı aldıklarını dile getirerek, “Bu yapılanlar sembolik gibi görülebilir ancak manevi olarak çok önemlidir” görüşlerinde bulundu. Başkan Günaydın’ın her zaman medya ile iç içe olduğunu ve basının yanında yer aldığını bildiklerini belirten Mevlüt Yeni, Isparta Gazeteciler Derneği’ne de bir yer kazandırılması için destek beklediklerini ifade etti.

Reklam

Akdeniz Gazeteciler - 3

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun kendisine gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Basınımızı çok seviyoruz. Basın mensuplarımızı hizmet ordusu olarak kabul ediyorum. Isparta’daki hizmetlerin kamuoyuna duyurulmasında fedakarca çalıştıklarını biliyorum” dedi. Federasyon çatısı altında bir araya gelinmesinden dolayı da büyük bir memnuniyet duyduğunu ve bundan dolayı da gururlandığını ifade eden Günaydın, “Basınımızın bir bütünlük içerisinde yer almasından dolayı mutlu oldum. Isparta Gazeteciler Derneği’mize de bir yer kazandırmak için çalışacağız. Sizlerden de çıkacak bir fikirlere her zaman açığız” görüşlerinde bulundu.

SÜLEYMAN DEMİREL DEMOKRASİ VE KALKINMA MÜZESİ ISPARTA İÇİN BİR ŞANSTIR

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaretten sonra İslamköy’e geçen heyet, burada duygu dolu anlarda yaşadı. Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesini gezen Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri, müze müdürü Osman Siviloğlu’ndan tarihi mekan hakkında bilgiler aldılar. Müzede incelemelerde bulunan basın mensupları, Ispartalıların burayı ziyaret etmeleri temennisinde bulundu.

Reklam

Akdeniz Gazeteciler - 1

EĞİRDİR CENNETTEN BİR KÖŞE

İslamköy ziyaretinin hemen ardından ise Dünya’nın en güzel göllerinden olan Eğirdir Göl’ünü görmek için, Eğirdir ilçesine hareket eden heyet, muhteşem manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Burada Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl ile akşam yemeğinde bir araya gelen AGF Yönetim Kurulu üyeleri, misafirperverliklerinden ötürü Belediye Başkanı Ömer Şengöl, IGC Başkanı Şevket Karahan ve IGC Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Sinan’a teşekkür ettiler. Heyet Cumartesi günü ilimizden ayrıldı. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevüt Yeni, ev sahipliğinde ötürü Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan’a da minnettar olduklarını belirtti.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

3 Aralık 2023 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HAVVANA YAVUZ
H.SULTAN MAH.3412 SOK.NO:26
H.SULTAN CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

MEHMET KENCER
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖYÜ
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖY CAMİİ
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖY MEZARLIĞI
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

BEBEK ŞAKAR
HATAY
H.SULTAN MEZARLIĞI
H.SULTAN MEZARLIĞI
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

Tural, İYİ Parti’den Aday Adaylığını resmen açıkladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığından aday adaylığı dolayısıyla istifa eden Ahmet Tural, 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler için İyi Parti’den Isparta Belediye Başkan Aday Adaylığını resmen açıkladı. Çok kalabalık bir topluluk ile parti binasına kadar yürüyen ve salona sığmadıkları için açıklamasını parti binası önünde yapan Tural, “Isparta’ya gönül veren biri olarak Isparta’ya hizmet aşkıyla doluyuz. Bu şehre gönül veren bir kardeşiniz olarak, şehrime değer katan, denge sağlayan bir hizmet anlayışını, İYİ belediyecilik ile buluşturmak istiyoruz” dedi.

Birlik binası önünde toplanan ailesi, oda, kooperatif başkanları yönetim denetim kurulu üyeleri ve vatandaşla birlikte yoğun bir kalabalık eşliğinde İyi Partiye yürüyerek gelen Ahmet Tural, parti yönetimi tarafından karşılandı. Tural, parti yöneticilerine çiçek takdim etti. Ardından aday adaylığı müracaatını yaptı. Tural’a Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekçi İyi Parti rozetini taktı.

KALABALIK PARTİ BİNASINA SIĞMADI

Reklam

Coşkulu kalabalığın parti binasına sığmaması nedeniyle Ahmet Tural, aday adaylığı açıklamasını parti binası önünde yaptı. İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz.

Bildiğiniz üzere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Sayın Ahmet Tural’ın Belediye Başkan Aday Adaylık başvurusunu aldık. Hayırlı olsun, kendisine teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanı Aday Adaylığı sayısının artması, partimizin ne kadar cazibe merkezi haline geldiğinin göstergesidir. Bu da bize mutluluk veriyor. İnşallah 31 Mart’ta büyük zafer elde ederek Isparta’yı İYİ Belediyecilikle tanıştıracağız. Tekrardan hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. İyi Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Tural, Isparta’yı İyi Parti Belediyeciliğiyle buluşturacaklarını belirterek “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Cesurlar Hareketinden ilham alarak, ‘Sevdamız Isparta için yapacaklarımız var’ diyerek Isparta’yı İYİ Parti belediyeciliğiyle buluşturma gayesiyle ilk adımımızı bugün atmanın coşku ve heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Yaklaşan 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizden Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu için sizlerin huzurundayım. Bizler İYİ’ler olarak, seçimlerde ilimizde, ilçelerimizde ve beldelerimizde çok büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır. Isparta’ya gönül veren biri olarak Isparta’ya hizmet aşkıyla doluyuz. 30 yıllık idarecilik tecrübemizden edindiğimiz bilgi birikimiyle Ispartamızı ayağa kaldıran, güzellikleri teşvik edecek iyi düşünceler ve projelerimizle insana, doğaya saygılı İYİ Belediyeciliği Ispartamıza yansıtmak istiyoruz” dedi.

DERDİMİZ DE SEVDAMIZ DA ISPARTA

Reklam

‘Derdimiz de sevdamız da Isparta’ diyen İyi Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Tural “Bu şehre gönül veren bir kardeşiniz olarak, şehrime değer katan, denge sağlayan bir hizmet anlayışını, İYİ belediyecilik ile buluşturmak istiyoruz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin inşallah. Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatımda parti binamıza gelerek beni yalnız bırakmayan, aldığım her kararda yanımda olan, aile fertlerime, partimizin değerli teşkilatına, esnaflarımıza ve halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığı ve meclis üyelikleri için aday adayı olan tüm dava arkadaşlarıma da başarılar dilerken, derdini olmayanın sevdası olmaz bizim derdimizde sevdamızda Isparta temennisiyle hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum” dedi.

PARTİLİLERE KARANFİL DAĞITTI

Konuşması alkışlarla sık sık kesilen Tural, daha sonra partililere karanfil dağıttı. Tekrar parti binasına çıkan Tural, burada parti yöneticileriyle bir süre sohbet ettikten sonra esnafı ziyaret ederek, bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

2 Aralık 2023 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

İSMAİL HAKKI ÇEKİRDEKÇİ
KEÇECİ MAH. 2323 SOK. USTAM VADİ SİT. C / BLOK K.3 NO.12
HALIKENT CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
02.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

ÜMMÜ GÜLSÜM ARLI
BURDUR / BUCAK
BUCAK CAMİİ
BUCAK MEZARLIĞI
02.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

CAVİT ÇİĞDEM
GÜLCÜ MAH.119 CAD.NO.123
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
02.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

ALİ YILDIZ
ATABEY / PEMBELİ KÖYÜ
ATABEY / PEMBELİ KÖY CAMİİ
ATABEY / PEMBELİ KÖY MEZARLIĞI
02.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler