Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akademisyen müsvettelerine sert cevap!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör destekçisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör destekçisi bir bildiri yayınlayan sözde aydınları sert bir dille eleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde büyükelçilere konuşan CumhurbaşkanıErdoğan, aralarında devletten maaş alan ve terörü destekleyen bir bildiriye imza atan sözde aydınları ‘hainlik’le suçladı.

Erdoğan şunları söyledi;

AYDIN MÜSVEDDELERİ

Türkiye terörle mücadelede bulunurken bin küsür güruh, aydın müsveddeleri çıkıp devletin katliam yaptığından bahsediyor. Ey aydın müsveddeleri siz karanlıksınız karanlık. Bunun adı mandacılıktır.

-Kendilerine aydın diyen mandacı aydınlar vardı. Milletimizin istiklal savaşını vererek bunlara cevabını vermişti. Cumhuriyeti kurduktan sonra bu kişilerin yine köşe başlarını tuttuklarını görüyoruz. Bu ülkenin nüfus cüzdanını, pasaportunu kullanan kişilerin Türkiye’ye ihanet içinde olduklarını görüyoruz.

SÖZDE AKADEMİSYENLERDEN İZİN ALACAK HALİMİZ YOK

– Bizim o bölgedeki Kürt kardeşlerimizle verdiğimiz değer ortada peki teröristler ne yapıyor? O vatandaşların evinde terör yapıyor. Bir yanda devlet terör diğer yanda eli silah bombalı teröristler var.

-Türkiye son terörist silahını bırakana veya silahını bırakana kadar bu mücadele sürecektir.

-Bizim bu sözde akademisyenlerden izin alacak halimiz yok. Hadlerini bilmeleri lazım.

-Biz bu ülkenin 80 milyon insanın can ve mal güvenliğini sağlamak zorundayız.

EN AĞIR CEZAYA ÇARPTIRILMALILAR

-Sizlerden görev yaptığınız ülkelere anlatmanızı bekliyorum. Bu devletin ekmeğini yiyip de bu ülkeye ihanet eden herkes en kısa sürede hak ettiği cezaya çarptırılmalıdır.

-Hiçbir kurumumuzda ülkesinin birliğine karşı tavır alan kamu çalışanı olamaz, buna müsade edemeyiz. Tüm ilgili kurumlarımızı bu konuda ilgili olmaya ve görevlerini yerine getirmeye davet ediyorum.”

YABANCI AKADEMİSYENLERE DAVET

-Yabancı akademisyenleri Türkiye’ye davet ediyorum. Türkiye’deki sorunlar devlet tarafından hukukun çiğnenmesi mi, terör örgütü tarafından hakların çiğnenmesi mi, görsünler.

-Ülkemize gelsinler, bölgeyi gezdirelim. Türkiye açısından terör meselesi ortadan konuşulacak bir mesele değil. Bölgedeki operasyonlar Kürt kardeşlerimizin geleceğini garanti altına almaya yönelik.

-Kendilerine akademisten diyen güruh Türkiye’nin muhatabı değildir. Türkiye son terörist silah bırakana kadar mücadeleyi sürdürecektir.”

İşte isim isim o akademisyenler