Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti’nin aday adayları görücüye çıktı (Video – Foto Galeri)

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ
AK Parti Isparta İl Teşkilatı il, ilçe ve beldelerdeki 90 belediye başkan aday adayının tanıtımını yaptı. Süleyman Demirel Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen tanıtım törenine çok sayıda vatandaş katılırken, Ak Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş ve Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in konuşması güne damga vurdu.
Törende konuşan Ak Parti il Başkanı Nuri Uzaktaş, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a ağır eleştirilerde bulundu. Uzaktaş, “Belediye başkanı borçları ödüyoruz, kasamızda 15 milyon para var diyor. Nerede o para? Yalan söylüyorlar ve bu yalanlara inanıyorlar. Bu yalanları hala söylüyorsanız adam değilsiniz. Sizin adamlık anlayışınız bizimkinden çok farklı. Sizin adamlığınız sadece cebine mendil koymak, sağ elini cebine atmak ve Isparta halkına tepeden bakmaktır. Bizim adamlık anlayışımız ise doğruluk ve dürüstlüktür.” dedi.
HATAMIZI BİLİYORUZ
Ak Parti’de bulunan belediyelerde çöp toplamaktan, kaldırım onarmaktan ziyade vatandaşların sorunlarına inen, sosyal bir belediyecilik anlayışı olduğunu dile getiren Ak Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş, “2009’daki yerel seçimlerde bir takım nedenlerden dolayı kaybettik. Bizim tercihimiz noktasında bir hata yapıldı. Hatanın sebebini biz biliyoruz, bundan da ders aldık. Toplumun ne istediğini çok iyi biliyoruz. Kimse bizden bu hatanın tekrarlanmasını istemesin.” dedi.
BUNLAR BELEDİYENİN ASLİ GÖREVİDİR
‘Belediye yaptığı asli görevlerini halka lütufmuş gibi sunuyor’ diye sözlerini sürdüren Uzaktaş, şöyle devam etti; “Kendi yaptığı çalışmaları bir şey sananlar herhalde Ak Parti’de bulunan belediyeleri görmüyorlar. Bu yapılanlar belediyelerin asli görevleridir zaten. Ama Isparta’da bunlar sanki halka lütuf gibi sunuluyor. Eğer bunları da yapmayacaksanız bıkarın o zaman bu işleri.
ADAMLIK SİZDE BAŞKA TÜRLÜ
Dün (önceki gün) Isparta’ya gelen Spor Bakanımız Suat Kılıç, ilimize 100 milyonluk yatırım yapıldığını söyledi. Bunlar 250 bir TL’lik iş yapıyorlar ve bütün bilbortlarda reklamını yapıyorlar. Ayrıca belediyenin borçlarını ödediklerini iddia ediyorlar ve 15 milyon paranın kasada bulunduğunu söylüyorlar. Nerede o para? Yalan söylüyorlar ve bu yalanlara inanıyorlar. Bu yalanları hala söylüyorsanız adam değilsiniz. Sizin adamlık anlayışınız bizimkinden çok farklı. Sizin adamlığınız sadece cebine mendil koymak, sağ elini cebine atmak ve Isparta halkına tepeden bakmaktır. Bizim adamlık anlayışımız ise doğruluk ve dürüstlüktür.
ADAM GİBİ ADAMIN ADAMIYIM
Ben adamlığımı bedavaya elde etmedim. Bir tane hatamı, kötü yanımı biliyorsan bunu söylersin. Biz şerefimizle, haysiyetimizle duruyoruz. Ben adam gibi adamın adamıyım.
DİLİN KEMİĞİ YOK
Hani asfaltınız 50-60 yıl dayanacaktı? diye soruyoruz. Cevap olarak; ne olacak canım 20 yıl dayanıversin diyorlar. Ayrıca o yeni yapılan asfaltta patlayan yerler için de diyorlar ki; bir malzemeyi asfaltın içine eklemeyi unutmuşuz. Dünyanın en büyük fabrikasını yaptık diyorlar, dilin kemiği yok ya konuşun tabi. Bu açılan fabrikalar belediyeyi borçlandırmaya yarıyor. Bilbortlarda reklam yapmaya yarıyor. Damadı belediyeden maaş alır, kayınbiraderi maaş alır, fabrika kaç para kazındı diye sorarsınız, cevap vermezler. İstihdam ne kadar dersin cevap vermezler. Belediyenin borcu ne kadar arttı, ne kadar azaldı dersin cevap vermezler. Pil fabrikası kurulacaktı, ne oldu dersin cevap yok.”
BİLGİÇ: SİYASET NASİP İŞİDİR
Siyasetin bir nasip işi olduğunu dile getiren Milletvekili Süreyya Sadi bilgiç ise, “Günü geldiğinde göreve gelirsin, günü geldiğinde bayrağı başkasına teslim edersin. Bu bir bayrak yarışıdır. Her şey kısmet, nasip işidir. Biz 22 belediyeyi almaya and içtik.” dedi.
BELEDİYE DAHA DA BORÇLANDI
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın göreve geldiğinden bu yana ağladığını söyleyen Bilgiç, “Günaydın her zaman borçları bahane ederek ağlıyor. Ödediği bir borç yok, hatta borçlar daha da arttı. Kimse ona borç edesin diye oy vermedi. Isparta’ya hizmet ettim mi? Hayır. Doğalgaz çalışmaları nedeniyle yapılan asfaltlarla çok bir şey yapmış gibi konuşmamak lazım. Bu şehrin sosyal ve fiziki yapısı 60 bin kişiyi ağırlamaya uygun değil” diye konuştu.
SANA FABRİKA AÇASIN DİYE OY VERMEDİLER
Günaydın’ın ne trafik sorununu, ne otopark sorununu ne de kentsel dönüşüme ilişkin çalışmalar yapmadığını söyleyen Bilgiç, “Kimse sana fabrika aç demedi. Bu belediyenin işi değildir. Sen çağdaş belediyeciliğin gerisinde kaldın. Sen eski belediyeyi kötülemek için çöp işleri için çok para ödediler diyorsun ama sen kendin bizim dönemimizden daha fazla para ödüyorsun.” ifadelerini kullandı.
ISPARTA’YI TERKET
Ak Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç konuşmasına şöyle devam etti; “Biz adam gibi adam belediye başkanı istiyoruz. Büyük projeleri hep kızına çizdiriyorsun. Sen git Antalya’ya bir ofis aç. Kızınla ne yapacaksan orada yap. Isparta’yı terk et.”
ÖZEL: ÜZERİNE KOYARAK DEVAM EDİYORUZ
Seçimlerde oylarını artırarak iktidara geldiklerini dile getiren Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel ise, “Biz daha güçlüyüz ve daha iyi konumdayız. 22 belediyenin 22’sini de kazanmamamız için bir neden yok. Burada gördüğüm bu tablo sandığa da yansısın istiyorum” dedi.