Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

'AK Parti iktidarının gerçek yüzü halka anlatılacak'

Konya’da 24 Ağustos tarihinde

Konya’da 24 Ağustos tarihinde yapılacak olan Türkçe Temalı mitingle ilgili olarak MHP tarafından Isparta’da geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Isparta ve Türkiye gündeme dair önemli açıklamalar yapıldı.Toplantıya Kütahya Milletvekili Alim Işık, MYK üyesi eski Antalya Milletvekili ve Bölge sorumlusu Hüseyin Yıldız, MYK üyesi Erol Gül, İl Başkanı İsa Yalçın, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Parti çalışmaları nedeni ile Burdur’da bulunan Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz’ın katılamadığı toplantıda, İl Başkanı İsa Yalçın; Milliyetçi Hareket Partisi olarak 9 ilde yapmayı planladıkları “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” açık hava toplantılarının ilkini Bursa’da “Kuruluş”, ikincisini İzmir’de “Bayrak”, üçüncüsünü Adana’da “Vatan”, dördüncüsünü Erzurum’da “Birlik” temalı olarak ve milletin coşkulu katılımı ile gerçekleştirmiş bulunduklarını belirterek bu açık hava toplantılarına milletimizin teveccühü Türk milletinin geleceğe güven ve umut ile bakmasını sağlamış, millet düşmanlarının kalplerine korku salmıştır dedi.

Yalçın, yerel seçim startının da verildiğini açıklayarak, Isparta’da MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin genelgeleri doğrultusunda nasıl bir seçim çalışması yapılacağı konusunda genel merkez yöneticileri ve Isparta’daki yöneticiler ile geniş kapsamlı bir toplantı yapacaklarını söyledi.

Toplantıda yaptığı konuşmasına 17 Ağustos 1999 tarihinde Türkiye’de yaşanan büyük deprem felaketine değinen MHP İl Başkanı İsa Yalçın, “Bu münasebetten dolayı hakkın rahmetine kavuşmuş herkese Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu güne kadar o acıları çeken değerli milletimize de sabırlar diliyoruz” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ise Genel Merkez Yöneticilerine hoş geldiniz diyerek, kendilerini Isparta’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın’ın konuşması :

Bugün 17 Ağustos. toplantıya başlamadan önce. 17 Ağustos 1999 tarihinde ülkemiz büyük bir felaket yaşamıştı. Bu münasabetten dolayı hakkın rahmetine kavuşmuş herkese Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu güne kadar o acıları çeken değerli milletimize de sabırlar diliyoruz.

Bugün genel merkezimizin tertip etmiş olduğu 24 Ağustos tarihinde inşallah milli değerleri korumak ve yaşatmak anlamında ülkemizin bulunmuş olduğu şu durumda ihanet çemberinin iyice daraldığı noktada, Türk Milletini bir kaosa sürüklemeden Türk Milletini sokaklara dökmeden meydanlarda demokratik hakkımızı kullanmak anlamında bundan önce 4. tertip ettiğimiz ve 5. olarak Konya ilimizde düzenlenecek olan Türkçe konulu mitingimizi gerçekleştireceğiz. Bu anlamda genel merkezimizden gelen yöneticilerimizle birlikte bugün gezebildiğimiz kadar Isparta’da ilçelirimizi dolaşıp en azından bu mitinge teşrif etmeseler bilebu mitingin ne anlama geldiğini, bu mitingle Türk Milleti’nin demokratik haklarını o meydanda ortaya koyarak milli değerlere nasıl çıkacağı konusunda da bir takım çalışmalar yapacağız. bu anlamda burayagelerek bizlere destek veren Genel Merkez yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Ayrıca ilimizde bu ay içerisinde ikinci bir organizasyonumuzda gerçekleşecek. 29 Mart 2009 tarihinden itibaren kazanmış olduğumuz belediyelerde özellikle il merkezinde büyük gayretlerle yapıan çalışmalar sonucunda zaman zaman tamamlananlar açılmıştı ama büyük projelerimizin sonuçlarını da inşallah 30 Ağustos tarihinde Saygıdeğer Genel Başkanımızın da teşrifleri ile buraya gelerek bunların açılışlarını yapacağız. bu anlamda bu organizasynunyapılmasıyla alaklı sizlerin aracılığı ileherkesi davet ediyorum.

MHP 2014 30 Mart tarihinde yapılacak yerel yönetimler seçimleri ile ilgili. Seçim takviminde netleşmiş durumda. Bu takvim ile alakalı ilçe başkanlarımızla Genel Başkanımızın genelgeleri doğrultusunda nasıl bir seçim çalışması yapılacağı konusunda çalışmalar yapıp karar alacağız. Yerel seçimlerde ayrım yapmaksızın aday adayı olacakların görevlerinden 1 Eylül tarihi itibariyle ayrılmaları gerektiği en geç 9 eylül tarihine kadar aday adaylık başvurularını yapmaları konusunda Genel Başkanımızın genelgeleri doğrultusunda bir çalışma yapacağız. Bu amaçlı toplanmış bulunuyoruz.

Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın konuşması :

Milli Değerleri koru ve yaşat konulu mitingler öncesinde mitingin yapılacağı il ve çevresindeki illere bir hafta öncesinden milletvekili arkadaşlarımız ve MHP merkez yönetimi kurulu üyeleri ve bölge milletvekilleri ile bu tür ziyaretleri yapa geldik. Bugünde 24 Ağustos 2013 Cumartesi günü saat 16.00’da Koya’da Hükümet Meydanı’nda yapılacak olan Türkçe temalı bölgesel mitingimiz için bölge illerini ziyaret etmekteyiz. Bu vesile ile şahsım ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz Antalya 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız ve MYK Üyemiz Erol Gül ile berebar tüm il ve ilçe yönetimlerimiz adına hepiniz saygıyla selamlıyoruz, Ispartalı hemşerilerimize saygılarımızı sunuyoruz.

Biz Ispata’yı yakından tanıyoruz ve takih ediyoruz. Çünkü Isparta’da yerelde belediyebaşkanımız Sayın Yusuf Ziya Günyadın’ın faaliyetleri ve ülke genelinde de Milletvekillimiz Süleyman Nevzat Korkmaz’ın TBMM’deki çabaları gayretleri ve Isparta adına yaptıkları, Isparta’yı hembizlere hem de Türkiye’ye yakından tatıttı ve ve tanıtmaya devam ediyor. Bu vesile ile her iki arkadaşıma ve beraber çalıştığı teşkilat arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Son 11 yıla yakın dönem AKP İktidarını tek başına Türkiye’yi yönettiği ama yönetirkende Türkiye’den bir çok şeyi kaybettiği bir dönem olmuştur. Yani Türkiye’nin bir çok milli ve manevi değerleri çalınmış, gençlerimizin hayalleri,umutları yok edilmiş, yargı başta olmak üzere medya başta olmak üzere devletin adına hizmet edecek olan bir çok kurum ve kuruluş maalesef siyasi baskı ile gerçek anlamda göreveni yerine getirememiş olmuştur.

Milletimizin Cumhuriyet tarini boyunca vermiş olduğu vergiler ile yapılan hangi değeri varsa 80 yıla yakın dönemde hangi hükümetler döneminde birer çivi çakılarak elde edilmiş devlet adına hangi kurum ve kuruluş varsa maalesef son 11 yılda bu bunların tamamı sözde özelleştirme adına devletin ve milletin elinden alınmış AKP yandaşlarına maalesef peşkeş çekilmiştir.

Isparta’da bunun örnekleri çoktur. Ama Türkiye geneline baktığımız zaman gerçekten iktidar partisi döneminde tüm Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan özelleştirmelerin yaklaşık yüzde 95’i gerçekleştirilmiş, yine yaklaşık 893 milyon metrekare arazı Türkiye toprağı yabancılara satılmış, bununda yüzde 95’ten fazlası AKP iktidarı döneminde gerçekleşmiştir. Yani vatan farkında olmadan alttan alta satılıyor, parçalanıyor bölünme aşamasına getiriliyor o nedenle MHP bu bölgesel mitingleri çok önemsiyor. Konya’da yapılacak olan mitingde bu anlamda çok önem arzeden bir miting.

Özellikle son bir kaç aydır PKK terör örgütünün ele bşaı, terörist başı İmralı’da yatan canisi başta olmak üzere, Kandil’deki ve diğer uluslararası güçlerin desteklediği başka organizasyonlardakiliderleri aracılığı ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne verdiği mesajlar milletimizi ciddi anlamda rahatsız etmeşe başlamıştır. Kandil’den ve İmralı’dan gelen mesajlar iyi değerlendirildiğinde ve iyi okunduğunda Türkiye’nin geldiği noktanın ne olduğunu da çok iyi anlayabiliriz.

Bu mesajlar AKP hükümetini diz çöktürmüş ve terör örgütü ne derse ertesi acaba bunun nasıl susturabiliriz Türkiye’de yaklaşan yerelseçimler öncesi bu terör örgütünün sesini nasıl kıstırarak milletimizi bir kez daha kandırabilirizin çabasına Hükümet yetkililerinin girdiğini görürüz.

Meclis açılır açılımaz Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi’nin gündemine getirelecek dosyaların içerisinde Türkiye’ninyasal ve anayasalbazda nasıl bölüneceğini gösterecek yasalar gelmektedir.b Terör örgütünün liderleri daha önce bize verdiği sözler için son şansınız diye Sayın Başbakanı uyarmaktadır. Bunun içinde 15 Eylül’e kadar vaktiniz var diyorlar. Biz meclis çalışmaları içinde ifade ettik. Ramazan’da olsa acil bekleyen milletimizin sorunlarının çözümünü amaçlayan kanunları çıkarmaktır, Meclisi devam ettirelirim dedik. Ama hükümet kanadı yeterdedi. Şimdi,anayasa değişiklikleri ve PKK terör örgütünün talepleri ile gündeme gelen konuların meclisyünseyinde gündeme getirilmesi için meclisin erken çalıştırılması konuşulmaya başlanmıştır.

Bu milletinin talebi değildir. Bu terör örgütünün talebiyle ve hükümetin daha önce aziz türk milletinden gizleyerek verdiği sözlerin gereği olarak çıkartılması gündeme gelmiş olan kanunların gündeme almınacağı erken açılma ve erken çalışma dönemidir.

Özellikle PKK terör örgütünündayatlamarı çerçevesinde bugüne kadar KCK kutupları başta olmak üzere terör örgütüyle bağlantısından dolayı cezaevine girmiş olanların serbezt bırakılacağı ve bununla ilgili düzenlemelerin yapılacağı paketlerin tartışıldığ ve ayrıca Güneydoğu’nun dışında Türkiye’nin İzmir, İstanbul, antalya, Mersin, Adana, Ankara gibibüyük illerinde tampon bölge taleplerinin gündeme gündeme getirileceği hazırlıkların hükümetçe yapıldığı da kamuoyuna sızan bilgiler doğrultusunda PKK’nın memnun edimesine yönelik talepler yeralmaktadır.

Aziz milletimize sesleniyoruz. Bugüne kadar Helal süt emmiş, her Türk vatandaşının bu talepler karşısında inanıyorum ki en demokratik hakkı olan seçim sandığı başına gitme ve oy kullanma hkkını önce yerelseçimlerde arkasından 2015 yıınhda yapılacak genel seçimlerde mutlaka değerlendirmelidir ve bu yapılanlara dur demelidir diyoruz.

Çünkü AKP Hükümetleri bu güne kadar gençlerimizinhayallerini çaldı. ÖSYM aracılığı ile yapılan sınavlarda soruları çaldı, geleceğini çaldı. PKK terör örgütü ve yandaşlarına bu soruları sızdırdı. Bunları bu ülkenin cumhuriyet başsavcısı ve yardımcısı düzeyinde en yetkili ağızlardan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı açıklamalarına rağmen bugüne kadar hırsızları bu hükümet yakalayamadı.

En son ÖSYM başkanının elinde bulunan 2012 KPSS orjina kopsayı bazı illerde sınav öncesi satıldı, gelirler PKK’ya gitti. Bazı iller Cumhuriyet Tarihi boyunca bu tür sınavlarda en başarılı dönemini yaşadı. Ne zaman AKP Hükemetleri döneminde 2012 KPSS ile. Dolayısıyla bu sınav sonuçlarına göre bugün Isparta’da Kütahya’da, Çanakkale’de Mardin’de, İstanbul’da, Diyarbakır’da devlet memurları olan PKK yandaşlarının içimize AKP Hükümetleri eli ile yerleştirildiğini unutmayalım.

Bi gün bir yerlerden düğmeye basma zamanı geldiğinde artık sadece Güneydoğu illeri değil Türkiye’nin tüm illeri PKK’nın tehditi ile karşı karşıya kalacaktır bu da bugüne kadar AKP Hümütleti eli ile yapılmıştır ve yapılmaya devam etmektedir.

Bugün PKK Terör örgütünün en önemli taleplerinden birisi koruculuk sisteminin lav edilmesidir. Eğer bunu lav edemiyorsanız, bugün kadrolu korucu sayısı kadar PKK’yada koruma memuru ve benzeri adlar altında kadro talebi gündemderi. 70 bin krucu Varsa 70 binde PKK militanını devlet kadrolarına yerleştirilmesi pazarlığı devam etmektedir.

Bunun için Türkiye nereden alındığı nereye getirildi bu aziz milletimiz ve Ispartlılar inanıyoruzki bunu çok iyi değerlendirecektir ve bundan sonrayaşanacaklar içinde çok iyi tavır gösterecektir. Bugüne kadar Isparta’da 11 yıl boyunca tek başına ülkeyi yöneten AKP Hükümetlerininçakılmış bir çivisinin olduğunu zannetmiyoruz.

Sadece Isparta’da değil, Isparta gibi Türkmenlerin yoğunlukta olduğu anodulillerinin tamanında benzer manzara vardır. Çakılmadığı gibi daha önce çakıylmış çivilerin sökülerek satıldığı bir dönemi yaşamıştır.

Kütahya, Isparta, Burdur ve benzeri bir çok il bunun örnekleridir. Dolayısıyla MHP bu yaralır sarmaya, yerelde bugüne kadar Isparta’dayaptığı çok güzel örnekleri Türkiye’nin diğer illerine de vermeye çok ciddi hazırlıkla çalışmalarını sürdürüyor. Yerelde yapılacak olan seçimlerle beraber inşallah 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde Türkiye’yi tamamen yönetecek kadroları MHP almak için hazırlanmaktadır. Bu anlamda Ispartalı hemşerilerimizin bugüne kadar partimize ve partimiz adına buralarda siyaset yapan yörel yöneticilerimize verdiği destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bundan sonra bu desteklerin artacağı inancıyla kendilerini MHP çatısı altında siyaset yapmaya. siyaset yapanlara destek olmaya davet ediyoruz.

Artık Türkiye’nin tek bir milli partisi kalmıştır. O’da MHP’dir. Ben anadolunun gerçek insanıyımı. Anamdan helal süt emdim diyen her vatandaşımızın siyaset yapabileceği ve anlının akıyla kendini tanıtabileceğ i tek yer MHP olmuştur.

MYK üyesi Hüseyin Yıldız’ın konuşması :

Biz genel merkez yöneticileri olarak şunları sizlerle paylaşmak istiyoruz, Siyaset halkiçin yaılan ve halkahizmet için yapılan bir çalışmalıdır. bu çalışmaların başı ve sonunuda sandıklar belirlemektedir. MHP bu bağlamda siyasetini sokaklarda değil aydınlık meydanlarda yapmaktadır ve halkımıza da en iyi yönetim olan demokrasinin işleyişinin sandıkla gerçekleşebileceğini bütün fırsatlarda ifade etmektedir. Biz MHP olarak Türk milletinin siyasi kararlarını sandıklarda vermesi gerektiğini en iyiyönetimin demokrasi olduğunu ve asla diğer yöntemlere başvurulmaması gerektiğini her platformda bahsediyoruz.

Bu bağlamda hükümetin 11 yıllık icraatlerini Isparta Belediyesi’nin MHP’de olması nedeniyle Isparta belediyemizin 5 yıllık faaliyetleri değerlendirmelere görede sandığa giderek bir karar verecek. Biz MHP’nin 2004-ve 2009 yılları arasında Isparta halkının neler çektiğini, belediyenin nasıl tarumar edildiğini, hizmetlerin kimlere aktarıldığını, yaşanan yolsuzlukları çok iyi takip ediyor ve biliyoruz.

Isparta belediyesi 2009 inşallah 2014 dönemleri arasında yapmış olduğu haklında takdir etmiş olduğu hizmetleri inşallah 2014 yılndansonraki 5 yıllık dönem içinde başlatmak için Isparta halkında vize alacaktır. Bu söylediklerim Isparta’da bulunan tüm belediyeler için geçerlidir. MHP olarak başta Isparta il belediyesi olmak üzere Isparta’da tüm ilçe ve belde belediyeliren talibiz. Kadrolarımız türk milletinin hak etitği hizmetleri verebilecek bilgi, bereci ve donanımlara sahiptir. bunun Ispartalılar yaşamaktadır. Dolayısıyla bu hizmetlerin devam edilmesi için mahalli seçimlerde bugün itibariyle belirleyeceğimzi stratejilerle halkımızın arşısına alnı açık olarak lekesiz olarak şaibesiz olarak çıkacağız halkımızın da bu yapılan hizmetleri takdir edeceğini ümid ediyoruz.

Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli olduğunu da bundan sonrada Türk milletinin bu coğrafyada yaşamaya devam etmesi için bedel ödeyerek yaşayacağını da halkımızın bilmesi gerekmektedir. Ama bu bedelin az şekilde ödenebilmesi MHP’nin iktidarı ile söz konusu olabilecektir.

Bugün yaşadığımız ortamda basın mensupları sayın Başbakanın verdiği izin kadar özgürsünüz, yargı sayın başbakının izin veriği ölçüde bağımsız bir yargıdır halk geçimini başbakanın layık gördüğü kadarayıla geçinimin sağlayabilmektedir. iy adamları başbakanını izin verdiği kadara ile ticaret yapabilmektedir. Kimin kaç çocuğu olacağına kadar sayın başbakan karar vermektedir. Dolayısıyla Demokrasilrde olmaması gereken yöntemler demokrat olmayan sayın başbakan tarafından ülkemize dayatılmatkadır. Bu yetmiyormuş gibi 3 beş bin terörist bozuntusunun direktifleri ile tüm siyasi partilerin 2011 seçimleri ve önceki seçimlerde vaad etmiş oldukları demokratik bir anayasa artık ortadan kalkmış, 3-5 bin çapulcunun talimatları ile TBMM’de anayasa uzlaşma komisyonunda artık anayasayapılır hale gelmiştir.

Yapılacak olan anayasa neye göre dizayn edilmektedir. Sizlere, bizlere göre değil. Teröristlerin isteklerine göre. Bugün bakanlarının tamamı Türk milleti tarafından bakanlık makamına getirilen, başbakan sıfatı ile Hükümet başı olan şahsiyetin Türk Milleti tarafından oraya getirildiğinin unutulduğu bir dönemi yaşıyoruz. Benim milletim diyen Sayın Başbakanın bu milletin ismini telaffuz edemediği günleri yaşıyoruz. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Siz kimsiniz, bizim milletimiz hangi millet? Gürcü milletimi, Yunan mı? Ermeni Milleti mi? Sizi iktidar taşıyan 11 yıldır başbakan sıfatıyla sizi buralara getiren milletin Türk Milleti olduğunu unutmamalısınız.

Anayasadan çıkarmaya çalıştığınız Türk ibaresini çıkarmaya gücünüz yetmeyeceğini eninde sonunda göreceksiniz. MHP’nin tüm kadroları bu konuda kararlıdır. İl Başkanından, İlçe başkanlarına, ocak başkanlarına, belediye başkanlarına kadar herkes bu konuda sayın başbakana bu izni vermiyoruz. Bu izinleri vermenin yolu olarak da sandığı, demokratik usülleri halkımıza öneriyoruz. Bu konuda biz üzerimize düşen çalışmaları yapıyoruz. O çalışmalardan bir tanesi de Isparta’da ilimizde gerçekleştireceğiz. Ulaşabildiğimiz heryere kadar ulaşıp bunları halkımızla paylaşacağız. Sayın Başbakan unutmamalıdır. 3-5 bin terörist bozuntusunun talimatlarını yerine getirmek için bu kadar çabasarf ediyorsunuz, ancak 6 milyon oyalmış ben türk milletçisiyim diyen MHP’lilerin varlılığınıda hiç unutmaması gerektiğini ifade ediyoruz.

Türk milleti ile uğraşanladı tarihten ders almaya davet ediyorum. Yüce Peygamberimizin kutsadığı Türk Milleti’nin desteğini almayan, hiç kimsenin dünyada rahat edemedeği, Türk Milleti’ne ihanet eden ne kadar ülke varsa hayatları boyunca sıkıntı çektiklerini bu coğrafya çok iyi bilmektedir.

Balkanları, kafkasları, Arap coğrafyasını, Afrika coğraysı bunun örnekleridir. Bu noktrada bu güne kadar Türk Milleti’ne yapmış olduğun ihanetlerin sizi yaşadığınız sürece huzursuz edecektir. Tarih tekerrürden ibaret değildir. Tarih olayların tekerrüründen ibarettir sayın Başbakan bunu sakın unutmayın diyorum.

MYK Üyesi Erol Gül’ün konuşması :

MHP, Türkiye’de hiçbir vatandaşını ötekileştirmeden hiç kimseyi ayrıştırmadan büyük Türkiye ülküsü etrafında ortak paydasında buluşturabilecek bir siyasi argümanla vatandaşına hizmeti hedeflemiştir. Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle Türkiye sevgisi ve sevdasını kaybetmemiş Türkiye’nin sadece bir coğrafyadan müteşekkir değil aynı zamanda Türkiye isminin bir kimlik bir kütültür bir birlik ve kardeşlik tanımınında adına çıkacağı tarifini inancını yaşayan her kesimle buluşmak adına sahadayız.

Bu vesile ile 81 vilayet 927 ilçede çalışma sürdürüyoruz. Aynı zamanda genel merkezde doğu bölgesiyle ilgileniyorum. Ayda bir iki seferde o bölgeye gidiroyuz. Basında, MHP Sivas’ın ötesine gitmez deniyor ancak biz o bölgelerde MHP’yi anlatıyoruz. Edirne’de neyi ifade ediyorsak o bölgelerde de aynı doğruları ifade ediyoruz. Çünkü biz insana ve insanlığa hizmeti kendisine misyon edinmiş bir anlayışın temsilcisiyiz. Irkçı, şövenist bir anlayış ile siyaset güden bir parti değiliz.

Toplumu ayrıştıran, 36 etnik grup teraneleriyle insanları kutuplaştıran anlayışı 10 yıldır 9 aylık hükümet sürüciyle tesis ettiler. 30 yıldır PKK’nın dağda silah marifetiyle yapamadığı talep ettikleri icraatları bugün hükümet eliyle meşrulaştırdılar, Türk Milleti’nin gözüne baka baka. Dün iki kutuplu dünya idi 90’lar başına kadar. Komünist blog yıkıldı. Tek kutuplu bir dünya, Tek kutubun aktörü dün klasikte teoride ortaya koymuş olduğu müfredatı bugün itibariyle pratiğe dönüştürdü. Yani 1984’te müfredatı yazıyan büyük ortadoğu projesinin 2004 yılında dönemin dış işleri bakanı Codolize Rice (ABD Dış İlişkileri Bakanı) start vermesi ile beraber iş ciddi bir eyleme dönüştü. 2002 tarihide tesadüf değildir. Öncesinde şartların oluşturulması, 57. hükümete bütün kürüsel güç odakları tarafından yapılan haksızlık ve Türkiye’deki işbirlikçi unsurların o haksız ithamları neticesinde 57. hükümet neyazık ki hüsrana uğradı.

Sayın Başbakan, kanlı bir projenin eş başkanıdır. Mısır, Lidyat, Irak ve Suriye’de olan olaylar yarın bir gün Türkiye’de cereyan edebilir ve bunun alt yapısı olgunlaştırılıyor. Yasama, yüretme, yargı 3 erk ve dördüncü erk Türkiye’de ne yazık ki medya, hükümet tarafından manüpile edilmiş, baskı ve şantajla olmayan olan, görülmeyen görülmüş gibi anlatılıyor. Bu anlamda yerel basını çok önemsiyoruz.

Artık bu saatten sonra yapmış olduğumuz söylemler ifadeler parti propagandasından ziyade Türk Milleti’nin şu coğrafyasının havasını teneffüs eden, ekmeiğini, yiyen her ferdin muhakeme etmesi lazım. Vicdanlarda şu süreci tahlil etmesi lazım. Bizler popilüst siyaset yapmıyoruz. Bizler kırk kanaat imkanlarla yurdun dört bir yanında bir seferberlik başlatmışız. Aziz milletimize güveniyoruz. 30 Mart 2014 seçimleri Allah izin verirse bir milat olacaktır.