Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ahırda seçmen var

Isparta merkeze 28 km

Isparta merkeze 28 km uzaklıktaki Güneyce Köyü’nde son günlerde sahte seçmen gerginliği yaşanıyor.Yaklaşmakta olan mahalli idareler seçimleri öncesi askıya çıkan seçmen listeleri birçok yerleşim birimlerinde sıkıntıya yol açıyor. İddiaya göre Güneyce Köy’ünde, mevcut muhtar ahırlarda ve virane evlerde, köyde yaşamayan kişileri ikamet ediyor gibi gösteriyor.

Mart sonunda yapılacak seçimlerde mevcut muhtarın yeniden seçilebilmek için 50’ye yakın seçmenin ikametini, köy nüfusuna aktardığını iddia eden Abdurrahman Karaboğa, Yaklaşık 305 seçmenin bulunduğu Güneyce Köyü’nde köy halkı sahte seçmenleri seçim günü köye sokmayacaklarını dile getirdi.

Köye sonradan eklenen 50 kişinin hangi evlere kaydırıldığını da fotoğraflayan Karaboğa, “Bizim kişilerle hiçbir şekilde husumetimiz yok. Mesela Isparta Davraz Mahallesi’nde oturan bir kişide köyde oy kullanacak. Kişi her ne kadar bizim köylüde olsa bundan birkaç ay öncesine kadar Isparta’da oturuyordu seçimler yaklaşınca ise köye ikamet kaydırıldı. Bakın ölen kişinin evini dahi ikamet olarak göstermişler.

Yine bazı ahırlara kapı numarası asılarak ikamet haline getirmişler. Yine camı- çerçevesi olmayan yıkık, dökük eve seçmen kütüğü kaydırmışlar. Biz bu işin takipçisiyiz, yasal yollara başvurduk. Mevcut muhtar, seçimleri kazanabilmek için 50’ye yakın kişinin nüfusunu köyümüze aldırmıştır. Biz köyümüzde sahte seçmen istemiyoruz. Demokratik bir seçim olmasını bekliyoruz. Seçim için oynanan oyunları biz bozacağız ve yabancıları köyümüze sokmayacağız” şeklinde açıklama yaptı.