Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AEDAŞ, enerji nakil hatlarındaki arızaları İHA ve dronlarla tespit ediyor

Antalya, Burdur ve Isparta’da

Antalya, Burdur ve Isparta’da yaklaşık 36500 km2 hizmet alanında faaliyet gösteren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), bilgi ve uzmanlığını çağın teknolojik yenilikleri ile entegre ediyor. Görev bölgesindeki her noktaya her koşulda kesintisiz ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunmayı hedefleyen AEDAŞ, olası arızaların önlenmesi ve arıza tespitinde bünyesinde bulunan İnsansız Hava Aracı (İHA) ve dronlardan destek alıyor.

OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI VE ZOR ARAZİ ŞARTLARINDA ACİL DESTEK KUVVETLERİ

Olumsuz hava koşullarında, dağlık ve ormanlık bölgeler ile zorlu arazi şartlarında arızaların hızlı tespitini mümkün kılan 1 adet İHA ve 6 drone ile filosunu güçlendiren AEDAŞ, özellikle havai enerji nakil hatlarındaki olası arızalara karşı acil destek kuvvetlerini göreve hazır bekletiyor.

AEDAŞ, 25 kişiden oluşan hat bakımı alanında uzmanlaşmış ekibine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı insansız hava araçlarını kullanmaya yönelik özel eğitimler aldırarak acil durumlarda İHA aracılığı ile arıza tespiti için teknolojik alt yapısı ile sahada yer alıyor.

RUTİN HAT TARAMALARI İLE ARIZA OLUŞMADAN ÖNÜNE GEÇİLİYOR

AEDAŞ, zor arazi koşullarında arızaya çok daha hızlı ulaşmayı mümkün kılan İHA ve dronlar ile arızaların tespitinin yanı sıra, rutin hat taramaları ile ileride arıza oluşturabilecek sorunları önceden tespit edebiliyor. Kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunma hedefi doğrultusunda arızaların meydana gelmeden önü kesiliyor.