Site icon Gazete32

81 ile Market Genelgesi! İşte Yeni Yasaklar

81 ile Market Genelgesi! İşte Yeni Yasaklar

Tam kapanma sürecinde marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine ‘market tedbirleri’ konulu genelge gönderdi.  Genelgede yeni tedbirler şu şekilde sıralandı :

* 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

* Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

TURAL TEŞEKKÜR ETTİ

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural alınan yeni kararla ilgili olarak bir teşekkür mesajı yayınladı. Tural, mesajında “verdiğimiz yoğun mücadelenin ardından haksız rekabete yol açan kapanma döneminde alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanında zincir marketlerde giyim ve tekstil, kırtasiye, bahçe malzemeleri, hırdavat ,oyuncak, züccaciye, elektronik eşya satışı İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yasaklandı. Bu kapsamda esnafımızın haklı talebini duyarak bu konuda da desteğini esirgemeyen TBMM Başkanvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç ve Burdur milletvekilimiz Bayram Özçelik’e esnaf ve sanatkârlarımız adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.