32 öğrenci Umre ile ödüllendirilecek

ABONE OL
Kasım 11, 2014 00:17
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençlik Buluşmaları kapsamında Isparta’da öğrenim gören liseli ve üniversiteli öğrenciler ilim ve kültür anlamında ufuklarını açacak bir çalışma tertip edildi. Bu organizasyon sonrasında başarılı olan 32 öğrenci Umre’ye gönderilecek.

Isparta İHH İnsanı Yardım Derneği  organizasyonunda gerçekleştirilecek olan Gençlik Buluşmaları programı için kayıtlar başladı. Isparta’daki liseli ve üniversiteli öğrencilerin katılacağı Gençlik Buluşmaları sonunda ödül Umre olarak belirlendi.

Isparta’nın plaka kodu 32 olmasından dolayı, 32 öğrencinin Umre’ye gönderilmesinin planlandığı Gençlik Buluşmaları 14 Kasım’da başlıyor. Nisan ayında sona erecek yarışma 2 ana hattan oluşuyor.

1. Her hafta uzman-aydın-yazar-araştırmacı tarafından bir konu paylaşılacak. (Bu seminerler özellikle ilimiz ve çevresinden yüreği gençlik için atan uzmanlardan oluşacak. Seminerler Pazar günleri 5 seans şeklinde gerçekleşecek)

2. Gençler için bir komisyon tarafından hazırlanacak okunacak kitap listesi. (Buradaki kitaplar tarihi kültürel ve İslami değerlerimizle gençlere kısa ve uzun vadede ufuk çizebilecek kitaplardan oluşacak)

Bu program çerçevesinde öğrenciler için diğer sosyal faaliyetlerden spor, gezi ve kültür çalışmaları yapılacak.

Isparta İHH İnsanı Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Cavit Güleç, Gençlik Buluşmaları’na tüm gençleri beklediklerini dile getirdi. Bu yarışmanın kaybedeni olmadığını dile getiren Güleç, “Yaptığımız faaliyetler tüm öğrencilerimizin ufkunu açacak nitelikte. Onun için kaybedeni yok. Fakat yarışmanın sonunda en başarılı olan 32 öğrenciyi seçerek Umre’ye göndereceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0