Site icon Gazete32

30 KUPONA ALINMADI AMA BİR KOLA’YA GİDİYOR VATAN!

Resmi gördüğüm ilk anda bastım klavyenin tuşlarına… Gelişigüzel ama gidişi kötü bir yazı bu.

Hakkari’de düşen ve 5 Mehmetçiğimize mezar olan vahim kazadan sonra, memleketine al bayrağa sarılı tabutla döndü Piyade Uzman Çavuş Regaip Şahin. Ailesi, sevdikleri, Sakaryalılar yalnız bırakmadılar, son kez uğurlamaya geldiler. Hatta Bakan Nihat Ergün’de oradaydı. Bakan vardı ama her daim istisnasız uygulanan protokol kuralları yoktu bu sefer. Bakan normal bir ziyarete gelmiş olsa yoluna kırmızı halılar serilir, il yöneticileri tek sıra Bakan’ı karşılar ve sıcak havada bir program varsa, kurulmuş çadırın gölgesine geçilirdi. Ama bu kez durum farklı. Bir şehit uğurlaması var. Gel gör ki, o sıcakta protokolün kırmızı halısını geçtim, bir taziye çadırı bile yok!

Hiç mi içiniz sızlamadı? Şehidimize bu muameleyi nasıl hak gördünüz? Yok muydu kuracak bir çadırınız? Yazık değil o şehidin ailesine? Utanmadınız mı? Rengini şehit kanından alan bayrağa bakıp, kızarmadınız mı? Ben utandım, yazıklar olsun! Türk milleti acıyı paylaşır destek olur, bu yapılan acıya acı katmaktan başka nedir?

Baba sitem etmiş “Hiçbir şehit ailesi bizim kadar sabırlı değil. Ama garibanız. Zenginin oğlu olsaydı, burada kimse kapımızdan ayrılmazdı.”

Oğlunu şehit vermiş ama aileye bir taziye çadırı veremedik ya, helal olsun, yazıklar olsun!!