Bağlantıda Kalın

Belediye

25 metrelik yeni yolla birlikte yaşanan sorunu kaldırmış olacağız

Yayınlanma

,

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Gül Küçük Sanayi Sitesine giriş ve çıkışların trafik güvenliği açısından daha güvenli hale getirilmesi amacıyla sanayi sitesinin 3. kapısının karşısında bulunan yolda yapılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Başdeğirmen, “DSİ Bölge Müdürlüğümüz ile eski Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz arasındaki 10 metrelik yolu 25 metreye çıkardık. İnşallah bundan sonra Gül Küçük Sanayi Sitesine giriş ve çıkışlarda yaşanan sorunu bu yolla birlikte kaldırmış olacağız” dedi.

Isparta Belediyesi, Gül Küçük Sanayi Sitesine ulaşımı daha güvenli hale getiriyor. Migros Kavşağında bulunan otelin önünden Gül Küçük Sanayi Sitesi’ne bağlantı sağlayan orta refüjdeki araç giriş ve çıkışının tehlikeli olması dolayısıyla bu alan Karayolları Bölge Müdürlüğünün de talebiyle kapatılıyor. Bu yola alternatif olarak da Gül Küçük Sanayi Sitesinin 3. kapısının karşısında DSİ 18. Bölge Müdürlüğü ile eski Park ve Bahçeler Müdürlüğü binası arasında bulunan yol 25 metre genişliğe çıkarıldı ve kavşakta düzenleme yapıldı. Yoldaki asfalt çalışmaları ise tamamlanmak üzere.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Gül Küçük Sanayi Sitesine giriş ve çıkışları daha güvenli hale getirecek olan yoldaki asfaltlama çalışmalarını sanayi sitesi esnafıyla birlikte inceledi. Çalışmalara ilişkin bilgi alan Başkan Başdeğirmen, otelin önünden sanayi sitesine giriş ve çıkışı sağlayan orta refüjün problem oluşturduğunu dile getirerek, sanayi sitesi esnafıyla bir araya geldiklerini ve bu konuda görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Başkan Başdeğirmen, “DSİ Bölge Müdürlüğümüz ile eski Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz arasındaki 10 metrelik yolu 25 metreye çıkardık. Şu anda altyapıları yapıldıktan sonra asfalt işlemleri devam eden yolla ilgili esnafımıza bilgi verdik ve hep birlikte yolu incelemeye geldik. Bu yol herkesin beğenisini kazandı. Ben de çok beğendim, çok güzel bir yol olmuş. Orta refüjden sanayi sitesine tehlikeli giriş ve çıkışları önleyecek bir yol olmuş. İnşallah bundan sonra Gül Küçük Sanayi Sitesine giriş ve çıkışlarda yaşanan sorunu kaldırmış olacağız. Birkaç gün içerisinde yolumuz bitmiş olacak. Kaldırım düzenlemeleri ve aydınlatmaları da tamamlandıktan sonra hizmete açacağız. Şehrimize, Gül Küçük Sanayi Sitesi esnafımıza ve Bozanönü köyündeki vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Reklam

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile birlikte yeni yolda incelemelerde bulunan Gül Küçük Sanayi Sitesi esnafları da yeni yolla birlikte sanayi sitesine giriş ve çıkışların daha sağlıklı ve güvenli olacağını belirterek, “Bugüne kadar Migros Kavşağını kullandık. Ancak nüfusumuzun artmasıyla birlikte yeni yola ihtiyaç vardı. Bu yapılanlar tamamen millet için yapılıyor, kişiye özel yapılmıyor. Esnaf olarak yapılan tüm hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu yol hepimizin kullanacağı bir yol oldu” görüşlerinde bulundular.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye

Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryeri açılış için gün sayıyor

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryerinin inşaat çalışmaları tamamlanırken, çevre düzenlemesi devam ediyor. Pazaryerinin orta kısmında bulunan çeşmenin de bakımı yapıldı.

Isparta Belediyesi, Binbirevler Mahallesi’nin yıllardır özlemle beklediği kapalı pazaryeri için çalışma başlatmıştı. 3.000 metrekare alanda 2.000 metrekare pazaryeri alanının üzeri 7-9 metre yükseklik olacak şekilde kapatıldı. Çalışmalar kapsamında alanda yapı sağlamlığı için gerçekleştirilen fore kazık çalışmalarının ardından hafriyat alımları gerçekleştirildi, kolon temel betonu dökümü ve kolon montajları yapıldı. Bu çalışmaların akabinde Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryerinin uzay çatı montajının ardından çatının üst kaplamaları tamamlandı, aydınlatmaları takıldı. Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryerinin orta kısmında kalan çeşmenin de bakımı yapıldı.

Tabelası asılarak hazır hale getirilen Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryeri açılış için gün sayarken, bölgede çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

Başkan Başdeğirmen, yeni stadyum müjdesi açıkladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Başkan Başdeğirmen, küfürsüz tribün için slogan yarışması başlattı, yeni stadyum müjdesi açıkladı

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta 32 Spor yönetimi, futbolcuları, teknik heyeti ve takıma gönül veren 32 Gençlik Taraftar Grubu ile bir araya geldi. Başkan Başdeğirmen, buluşmada tüm Türkiye’ye örnek bir kampanya başlatarak küfürsüz tribünler için slogan yarışması düzenlediklerini belirtirken, bir de yeni stadyum müjdesi açıkladı. Başkan Başdeğirmen, “Stadyumumuzun yerini değiştiriyoruz. Yerini aldık. Eski yerini kent ormanı yapacağız. 343.000 metrekare alanın anlaşmasını yapıyoruz. O alan içerisinde 100.000 metrekare alanı stadyum ve antrenman sahalarına ayırdık” dedi.

Isparta 32 Spor’un her zaman yanında olan ve destek veren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir, yönetim kurulu, teknik heyet, futbolcular, 32 Gençlik Taraftar Grubu ve takıma gönül verenlerle bir araya geldi. Buluşmada Isparta 32 Spor’un son durumu ele alınırken, Başkan Başdeğirmen, yeni projelerinden bahsetti. Ayrıca tüm Türkiye’ye örnek olmak amacıyla Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde stadyumlarda küfürsüz tribünler oluşturmak amacıyla slogan yarışması başlatıldı. Yarışmayla ilgili duyurular 32 Gençlik Taraftar Grubunun sosyal medya hesaplarından yapıldı.

Reklam

Buluşmada ilk söz alan 32 Gençlik Taraftar Grubu Lise Temsilcisi Baran Güneş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in spor yatırımlarını ve Isparta 32 Spor’a verdiği destekleri yakından takip ettiklerini söyledi. Güneş, “Başkanımız kendisini ziyaret ettiğimizdeki istek ve taleplerimizi yerine getirdi. Minnettarız. Bu buluşmadan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Takımımızın sahadaki mücadelesi bizi onurlandırmaktadır. Bizler yağmur, çamur, kar, mesafe demeden takımımızı her konuda destekliyoruz” dedi.

Baran Güneş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kulüp Başkanı Gültekin Özdemir ve Teknik Direktör Hakan Karaca’ya 32 Gençlik atkısı hediye etti.

Isparta 32 Spor Takım Kaptanı Cem Özdemir, böyle bir buluşma düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e, kulüp yönetimine ve taraftarlara teşekkür etti. Futbolcular olarak Isparta ve kulüp için ellerinden gelenin fazlasını vermeye hazır olduklarını dile getiren Özdemir, “Bunu da verdiğimizi düşünüyoruz. Tabii ki sizlerin destekleriyle üzerine koyarak devam edeceğiz. Görme engelli kardeşlerimizin de tribünden bizi desteklediği bir haftada kendi sahamızda 3-0’lık galibiyetle ayrıldık. O maçta bin, 2 bin kişilik tribüne oynadık. Sizlerden ricam daha fazla büyüyelim, daha fazla birleşelim, kenetlenelim ve tribünleri dolduralım. Buraya gelen takımlara deplasmanda oynadıklarını hissettirelim. Biz sahada siz tribünde bu şehri kalkındıralım. Bizlerin de biraz emeği geçecekse gururlanır, mutlu oluruz. Sizlerden ricamız hedefimize kitlenelim, hep birlikte büyüyelim. Herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Reklam

Isparta 32 Spor Kulüp Başkanı Gültekin Özdemir, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in takımın bu duruma gelmesinde en büyük emeğe sahip olduğunu belirterek, Başkan Başdeğirmen’e teşekkür etti. Tüm kulüp yöneticilerinin özveri ile çalıştığına değinen Özdemir, “Futbolcu kardeşlerime şunun sözünü vermek istiyorum; Isparta’dan mutlu ayrılacaksınız, hiç kimsenin burada bir lirası kalmayacak. Tekrar Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, her zaman kulüp yönetimi, taraftarlar ve futbolcularla birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını söyledi. Amaçlarının şehri üst sıralara taşıyabilmek olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, her alanda Isparta’yı en iyi yere getirmek istediklerini dile getirdi. Şehirlerin bilinirliliğinin daha da artırılmasının günümüzde sanat ve spordan geçtiğine dikkat çeken Başkan Başdeğirmen, “Sporun en önemli kanatlarından birisi futbol. Dünyanın en ilgi gösterdiği spor dalı futbol. Biz de buradan Ispartaspor’umuzu ne kadar yukarı taşırsak o kadar çok isminin duyurulacağını, ülkemizde çok daha fazla tanınacağını, başarılarıyla da adından söz ettireceğine inanarak yola çıktık” diye konuştu.

Isparta 32 Spor için kulübe yakışan bir otobüs alarak yola çıktıklarını kaydeden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Güzel bir otobüs aldık, otobüsün giydirmelerini yaptık. O gün bir futbolcu arkadaşımız ‘başkanım yürüyüşümüz değişti’ dedi. Bugün o güzel otobüsümüzle her maça gidebiliyoruz. Maç Diyarbakır’daysa takımı oraya uçakla gönderiyoruz, orada otobüsümüz onları karşılıyor. Böyle güçlü bir takımız. Fenerbahçe, Galatasaray nasıl yapıyorsa biz de onu yapıyoruz” görüşlerinde bulundu.

Reklam

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, en büyük hedeflerinden bir tanesinin yeni bir stadyum olduğunu ifade ederek, bu konudaki müjdesini paylaştı. Bu sırada taraftarlar ‘Büyük başkan, seni çok seviyoruz’ diyerek tezahüratta bulunurken Başkan Başdeğirmen, “Isparta’nın merkezinde çok güzel bir stadyumumuz var. Isparta şartlarında yeterli. Ancak merkezde olması ve diğer şehirlerdeki stadyumlar gibi güzellikte olmaması yeni stadyum istememizi sağlıyor. Stadyumumuzun yerini değiştiriyoruz. Yerini aldık. Eski yerini kent ormanı yapacağız. Ağaçlar ve yürüyüş yollarıyla hepimizin vakit geçirebileceği bir alan olacak. Orası şehrimizin oksijen deposu olacak. 343.000 metrekare alanın anlaşmasını yapıyoruz. O alan içerisinde 100.000 metrekare alanı stadyum ve antrenman sahalarına ayırdık” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yaklaşık 2 ay önce taraftar grubunun kendisini ziyaret ettiğini, orada küfürsüz tribün çalışmaları hakkında istişarelerde bulunduklarını söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Küfür etmeden Türkiye’de tek il olduğumuzu gösterecek şekle getirmek zorundayız. Isparta’mıza şampiyonluğumuzun yanında yakışan karşımızdaki kişilere davranışımız da çok önemli. Arkadaşlarımızla slogan yarışması başlattık. 15 Aralık’a kadar küfür etmemekle alakalı slogan yarışmamız var. En iyi 3 sloganı getiren kişiye ödül vereceğiz. O sloganları tüm maçlarımızda kullanacağız. Küfür yok, sevgi var. Amedspor maçında deplasmana gül lokumu gönderdik. O gül lokumlarını şeref tribününe dağıttılar, futbolcu arkadaşlarımız tribünlere attı. Bu halen konuşuluyor. Bu konuda çok teşekkür aldık. Sen çiçek at o da sana çiçek verecek. Bunu yapmak zorundayız. Küfür etmediğimiz sürece, deplasmana gelen arkadaşlarımıza elimizi uzattığımız sürece futbolun tadının ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz. Bunun öncüsü de biz olacağız. O sloganlarınızı hazırlayın, ödüllerinizi ben vereceğim. Bu Türkiye’ye örnek olacak. Ne yapıyor Isparta? Gittiği yerlerde gül lokumu dağıtıyor, ne yapıyor Isparta? Küfür etmiyor. Ne yapıyor? Gelenlere hoş geldin diyor. Bu ne güzel bir şey. Gelin bunu yapalım. Bu duygu ve düşüncelerle şehrimizin ve sporumuzun gelişmesine destek veren herkese sonuna kadar teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” ifadelerinde bulundu.

Buluşma fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

Ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı için 2. etap başvuruları başladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi, şehirdeki hava kirliliğini en aza indirmek ve iyileştirmek, gelir düzeyi düşük ailelerin konutlarını doğalgazla buluşturmak amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın da destekleriyle konutlara ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşemeye devam ediyor. Bugüne kadar şartları tutan çok sayıda gelir düzeyi düşük ailelerin konutu doğalgazla buluşurken, ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı için 2. etap başvuruları başladı. Başvurular 1 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek.

Isparta’da hava kirliliğini en aza indirmek ve iyileştirmek amacıyla, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın katkıları ile Isparta Belediyesi tarafından, gelir düzeyi düşük vatandaşların konutlarının doğalgaz kullanabilmesi için bir çalışma başlatılmıştı. Bu çalışmalar kapsamında ilk etapta şartları tutan vatandaşlardan alınan müracaatların sonucunda evlere ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşenerek, doğalgaz kullanmaları sağlandı.

Isparta Belediyesi, ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşeme çalışmalarında 2. etap başvuruları almaya başladı. Belirlenen şartları taşıyan gelir düzeyi düşük aileler 1 Şubat 2024 tarihine kadar Isparta Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne başvuru yapabilecekler. Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşların ilk etapta olduğu gibi A’dan Z’ye ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatları döşenecek, kombileri bağlanacak.

Reklam

Konuya ilişkin Isparta Belediyesinden çalışmalara ilişkin başvuru kriterleri açıklandı. Yapılan açıklamada başvuru şartlarına ilişkin şu ifadelere yer verildi:

1- T.C. vatandaş olmak.

2- Isparta Belediyesi mücavir sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Reklam

3- İkamet ettiği yerin kendine ait olması veya miras yolu ile intikal etmiş olmak.

4- Hanede kişi başı gelirin 7.500,00 TL’den az olmak.

5- Oturulan konutun 5 yıl içerisinde kentsel dönüşüme veya yeniden yapım projelerine dahil edilmeyecek olması (Taahhütname alınacak).

Reklam

6- Oturulan konutun, doğalgaz bağlantısına uygun olması (sokağında doğalgaz hattı bulunması) ve standart dışı hat varsa ek yapım maliyetini üstleneceğine dair taahhüt verilmesi (toprak altı hat veya ilave kolon hattı).

7- İl içinde veya il dışında herhangi ikinci bir konutun veya işyerinin olmaması (hisseli dahi olsa).

8- İl içinde veya il dışında 2023 Türkiye Sigortalar Birliği Kasko Değerine göre değeri 40.000,00 TL üzerinde araç veya araçlara sahip olmaması.

Reklam

9- Başvuruda bulunulacak konut için başvuru yapacak kişinin kendisinin ikamet etmesi gerekmektedir.

10- Başvuruda bulunacak konutun başvuru sahibinin 01.10.2023 tarihinden sonra devir-alış, satış işlemi olanlar kabul edilmeyecektir.

11- Başvuru sahibinin arsa ve değerli tarla, bağ v.s. sahip olmaması.

Reklam

Bu kapsamda, şartlara haiz vatandaşlarımızın başvurular için gerekli belgeler ise;

1- Başvuru Dilekçesi (Belediyemizden Temin Edilecektir.)

2- Kimlik Fotokopisi

Reklam

3- Adres Beyanı (E-Devlet üzerinden Alınacaktır.) şeklindedir.”

Okumaya Devam Et

Popüler