Bağlantıda Kalın

Belediye

2,5 ay içinde 21 proje Ispartalıların hizmetinde olacak

Yayınlanma

,

Başkan Başdeğirmen tek tek anlattı

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen 31 Aralık 2023 tarihine kadar tamamlanarak hizmete açılacak projeleri tek tek anlattı. Başkan Başdeğirmen, 2,5 aylık süreç içerisinde 21 projenin Ispartalılar için faaliyete geçeceğini söyledi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yıl sonuna kadar yapımı bitme aşamasına gelen, tamamlanan ve açılışı yapılarak Ispartalıların hizmetine sunulacak 21 proje ile ilgili bilgiler verdi.

Reklam

CAM SEYİR TERASI AÇILIYOR YENİ OTOGAR YILBAŞINDA FAALİYETE GEÇİYOR

MİLLET BAHÇESİ VE 100’ÜNCÜ YIL MİLLET CAMİİ

Türkiye’nin en büyük cam seyir terasının 28 Ekim Cumartesi günü açılacağını belirten Başkan Başdeğirmen, Millet Bahçesi ile bunun yanında ISUBÜ’ye yapılan fakülte binasının açılacağını, yılbaşında yeni otogarın faaliyete geçeceğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Kirazlıdere Restoran Kafe önüne Türkiye’nin sayılı cam terasını yaptık. 28 Ekim Cumartesi günü cam seyir terasını açıyoruz” dedi.

Reklam

31 Aralık tarihine kadar Yeni Otogarın yapımının tamamlanmış olacağını ve seyahat firmalarının hazırlıklarını bu tarihe kadar bitirmiş olacaklarını aktaran Başkan Başdeğirmen, “1 Ocak 2024 itibariyle otogarımız faaliyete geçmiş olacak” ifadesinde bulundu.

Yine açılışı yapılacak tesisler arasında Millet Bahçesi ile 100’üncü Yıl Millet Camisinin bulunduğuna değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ayrıca komite başkanlığını yaptığı Kent Hizmetleri Destekleme Derneğince iş insanları ve hayırseverlerin katkılarıyla yapılan ISUBÜ eğitim binasının da 24 Ekim’de saat 14.30’da açılışının yapılacağını aktardı.

TARİHİ ÜZÜM PAZARI TAMAMLANIYOR

Reklam

Tarihi üzüm pazarının bu yıl içerisinde tamamen bitirileceğini 3’üncü etap çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Başkan Başdeğirmen, “Bu alanı sokak sağlıklaştırması dahilinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın destekleriyle ilk 2 etabı tamamlayarak teslim ettik. 3’üncü etapta bir aya kadar bitecek. Bu yıl içerisinde de bölgenin tamamının açılışını yapmış olacağız” şeklinde konuştu.

ISPARTALILARIN KİRAZLIDERE VE ANDIK’TAN SONRAKİ YENİ MEKANI: KİRAZLI TEPE

Kirazlıdere’nin hemen üzerine yaptıkları Kirazlı Tepe Sosyal Tesislerinin de yıl sonuna kadar tamamlanacağını aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Kirazlıdere’nin hemen üst bölgesine güzel bir sosyal tesis yaptık. Bu tesisi de 31 Aralık itibariyle Ispartalılarımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

Reklam

KİRAZLITEPE-GÖKÇAY ARASI ZİPLENE

İnşaat çalışmaları devam eden Kirazlı Tepe’den başlayacak ve Gökçay Mesireliğinin alt bölgesinde eski tarih konağı ile Emre Mahallesi Spor Tesisleri bölgesine kadar ulaşacak olan bir Ziplene yapılacak. Başkan Başdeğirmen, “950 metre uzunluğunda olacak ve 65 km hıza ulaşabilecek ziplene kuruyoruz. Bunun yapımı da bir aya kadar tamamlanmış olacak. Gençlerimize heyecan verecek bir çalışma yaptık” ifadesinde bulundu.

ANDIK DERESİ BEZİRGAN ŞELALESİ RESTORANI

Reklam

Andık Deresi Bezirgan Şelalesinin açılışının geçen hafta yapıldığını ve bu bölgeye de bir restoran yapımıyla ilgili inşaat çalışmalarının devam ettiğini aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Vatandaşlarımız için Kirazlıdere’de olduğu gibi çok güzel bir tesisi de Andık Deresi Bezirgan Şelalesi Mesirelik Alanı bölgesine kazandırıyoruz. Restoranda bu yıl sonuna kadar açılacak” görüşlerinde bulundu.

FATİH MAHALLESİ SPOR KAMPUSU VE AMATÖR SPORCU EVİ

Fatih Mahallesine 25 bin metrekare alanda içerisinde UEFA standartlarında sentetik çim halı saha, yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonunun da bulunduğu bir kompleks yaptıklarına işaret eden Başkan Başdeğirmen, “Bununla birlikte bu tesislerimizin yanına da Amatör Sporcu Evi yapıyoruz. 50 yataklı olacak, gelen sporcularımızın da kalabilecekleri bir yer olacak” görüşlerinde bulundu.

Reklam

2 OKULA KAPALI SPOR SALONU

Sidre Şehit Burhan Açıkkol ile İMKB okullarına spor salonları yaptıklarına değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bu yatırımlarında tamamlandığını dile getirerek açılışının yapılacağına değindi.

SOSYAL TESİSLER VE GENÇLİK MERKEZLERİ

Reklam

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Ayazmana Vatan Mahallelerinin ortak kullanacağı ve yine Akkent Mahallelerine Sosyal Tesisler kazandırdıklarını aktararak, bunun yanında Davraz ve Vatan Mahallelerine Gençlik Merkezleri kazandırdıkların ve bunlarında açılışlarının yapılacağına değindi. Bunun yanında Fatih Mahallesine yaptıkları Gençlik Merkezinin ise Siber Isparta Gençlik Merkezi olarak hizmete girdiğini dile getirdi.

KAPALI PAZARYERLERİ

Geçen kış kar yağışı sonrasında göçen Davraz Kapalı Pazaryeri ile Binbirevler Kapalı Pazaryeri inşaatlarında sona gelindiğini, Mehmet Tönge Mahallesi Kapalı Pazaryerinin ise tamamlandığına işaret eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, daha önce açılışı yapılan Çünür Kapalı Pazaryerinden sonra bu pazaryerlerinin de açılışlarının yapılacağını dile getirdi. Başkan Başdeğirmen, “Bundan sonraki hedefimiz mahallelerimizde pazaryeri yapılmaya uygun olan yerlere kapalı pazaryerleri yapacağız” dedi.

Reklam

GES YATIRIMLARINA İMZA ATILIYOR

Daha önce 7,6 Megawatlık Güneş Enerjisi Santrali kurarak hizmete açtıklarını ve enerji ürettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 7,2 Megawatlık GES yatırımının ise 30 Kasım itibariyle tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti. Başdeğirmen, “Belediyemizin enerji santrallerine ilave yapıyoruz. Bu yatırım çocuklarımızın geleceğine yapılan yatırımlardır. Belediyemiz bizden sonra da milyonlarca liralık geliri kasasına koymuş olacak” ifadelerine yer verdi.

MODERN HAYVAN HASTANESİ

Reklam

Isparta’ya kazandırılan Hayvan Barınağını genişlettiklerini ve bunun yanında modern bir Hayvan Hastanesi kurduklarına da değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Türkiye’ye örnek bir hayvan hastanesi kurduk. Bunu da hizmete sunuyoruz” dedi.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye

Senirce köyünün talepleri yerine getirildi

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından talep doğrultusunda Senirce köyünde düğün salonuna asma tavan yapılırken, Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesindeki çeşme yenilendi, spor alanının düzenlenmesi için destek verildi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ilçe, köy ve beldelerden gelen talepleri geri çevirmeden karşılamaya devam ediyor. Senirce köyünde bulunan düğün salonuna asma tavan yapılması, Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesindeki çeşmenin yenilenmesi ve oyun sahasının düzenlenmesiyle ilgili talep Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatıyla karşılandı. Isparta Belediyesi tarafından tavan kısmı açık olan düğün salonuna asma tavan yapıldı. Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesinde bulunan ve kötü durumda olan çeşme de farklı bir noktaya alınarak yenilendi. Ayrıca okul alanı içerisindeki oyun sahasının basketbol potalarının yerleştirilmesi noktasında Isparta Belediyesi tarafından ekipman ve personel desteği sağlandı.

Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri çeşmenin yenilenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler. Öğrenciler, “Çeşmemiz eskiydi Belediye Başkanımız yeniledi, çok güzel oldu. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dediler.

Reklam

Senirce köyü muhtarlığı azası Gürkan Adat, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talepleriyle ilgilendiğini belirterek, “Başkanımız çeşmenin yenilenmesi, düğün salonun tavanının yapılması ve okul bahçesindeki oyun alanıyla ilgili destek verdi. Başkanımız her konuda bize yardımcı oluyor, istediğimizi yapıyor. Gönen Belediyesi’ne bağlıyız maalesef çoğu işimiz görülmüyor. Bir kepçe dahi göndermediler ancak Isparta Belediye Başkanımız gönderdi. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Senirce Köyü Muhtarı Murat Yeşiltepe, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den köyde bulunan okulun çeşmesinin yenilenmesini, bahçedeki oyun alanının düzenlenmesini ve düğün salonu için asma tavan yapılmasını talep ettiklerini, bu taleplerinin de yerine getirildiğini söyledi. Yeşiltepe, “Isparta Belediyemiz sayesinde okulumuzun çeşmesi yenilendi. Oyun sahasının yerlerini kazdırdık, beton atılırken araç ve personel gönderdiler. Düğün salonumuzun asma tavanı yoktu. Demir iskelesi vardı, oraya asma tavan yapıldı. Başkanımıza teşekkür ediyoruz, bize yardımcı oluyorlar” dedi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

Şehrin en büyük kapasiteli yeraltı otoparkında inşaat çalışmaları sürüyor

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından İstiklal Mahallesi Subay Lojmanlarının yan tarafındaki alanda şehrin en büyük kapasiteli yeraltı 3 katlı otopark inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve geldiği günden bu yana şehirde trafik akışının daha rahat yapılması amacıyla birçok kavşakta düzenleme yapıldı, yeni bulvarlar ve Mehmet Tönge Altgeçidi açıldı. Bu kapsamda yeni projeler de uygulanmaya devam ediyor. Şehir merkezinde yaşanan otopark problemini çözmek için ise İstiklal Mahallesi’nde Subay Lojmanlarının yan tarafında yaklaşık 5 bin metrekare alanda belediyenin bugüne kadar ki en büyük kapasiteli yeraltı katlı otoparkı inşa ediliyor. 450 araç kapasiteli yeraltı 3 katlı olarak projelendirilen otopark için alanda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yüklenici firma yaklaşık 100 işçiyle otoparkı hızlı bir şekilde inşa ediyor.

Çalışmalar kapsamında ilk olarak yapı sağlamlığı için fore kazık çalışmaları gerçekleştirilmiş ardından da hafriyat alımı, altyapı ve temel beton dökümü yapılmıştı. Otoparkın kaba inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Reklam

Yüklenici firmanın şantiye şefi Erkurt Songür, otopark inşaatıyla ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Isparta Belediyesi tarafından inşa edilen yeraltı 3 katlı otoparkın toplamda 15 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu söyleyen Songür, otoparkın 450 araç kapasiteli olarak şehrin en büyük otoparkı olacağını ifade etti. Songür, “Bu projede toplam 15 bin metreküp beton, 1.300 ton demirimiz var. Yapı güvenliği için fore kazıklarla başladığımız çalışmalarda hafriyat alımı, temel beton dökümü yaptık ve şuanda kaba inşaat için yüzde 80 aşamadayız. Birinci dilatasyondason tablemizi döküyoruz, diğer dilatasyonlarda orta katlardayız. Kaba inşaatımızı hızlı bir şekilde bitirmeye çalışıyoruz. Şuanda 50 kalıpçı ve 20 demirci ile devam ediyoruz. Birinci kattan elektrik, boya, yalıtım işleri de aynı anda devam ediyor” şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Et

Belediye

Uzanacak bir elimiz olduğunu biliyorduk

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’nın Küçük Hacılar Köyünde 15 Kasım’da çıkan yangında Aktaş ailesine ait evin çatı katı yandı. Yangında çatı bölümü kullanılamaz hale gelirken, evin tamiratı Isparta Belediyesi tarafından yaptırılarak, yeni haliyle ev sahiplerine teslim edildi.

Küçük Hacılar Köyünde ikamet eden 2 çocuklu Fatime-Serdar Aktaş çiftinin evlerinin çatı bölümünde gece yarısı yangın çıktı. Yangın büyük çabalar sonrasında alt katlara sıçramadan söndürülürken, çatı katı kullanılamaz hale geldi. Olayın Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e aktarılması sonrasında ailenin evinin çatı katı onarılarak yenilenmiş haliyle kısa sürede Aktaş ailesine teslim edildi. Aktaş ailesi de evlerinin çatısının onarılmasından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Fatime-Serdar Aktaş çiftine abla Meral Say ve kuzen Abdullah Çobankaya’da eşlik etti. Serdar Aktaş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e evlerinin onarılmasından dolayı teşekkür ederken, çıkan yangına ve yaşananlara ilişkin bilgiler verdi. Serdar Aktaş, “15 Kasım saat 04.00 sularında bir sesle uyandık, bir baktık ki evimizin çatısı tutuşmuş. İtfaiye ekiplerini aradık, hepsi canla başla çalışarak kısa sürede yangını söndürdü. Ertesi gün sabah Sayın Başkanımızı aradık. Başkanımızdan Allah razı olsun her konuda bize yardımcı oldu” dedi. Fatime Aktaş ise, “Başkanım sizlerden Allah razı olsun çok teşekkür ederiz. Sizlerin desteğiyle evimiz yapıldı, çatımız yapıldı” ifadelerinde bulundu.

Reklam

Bacadan kaynaklı olarak yangının çıktığını, çatıda bulunan kuşların da telef olduğunu aktaran Serdar Aktaş’ın ablası Meral Say, itfaiyenin büyük çabalarıyla yangının söndürüldüğünü dile getirdi. Say, “Allah belediye başkanımızı da başımızdan eksik etmesin. İtfaiye 10 dakika daha geç gelseydi evimizin tamamı kül olurdu. Çaresizlik çok başka bir şey. Yangında herhangi bir can kaybı yaşamamız bizi sevindirdi. Çatımız tamamen yandı, bunların tamamı yenilendi. Uzanacak bir elimiz olduğunu ve uzanan elinde geri çevrilmeyeceğini biliyorduk. Başkanımız elini uzattı, Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz” görüşlerinde bulundu.

Yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüsünü ve geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Allah bir daha böyle bir olay yaşatmasın. Rabbimize şükürler olsun hiçbir can kaybı yaşanmadı. Bütün afetlerde bizlerde vatandaşlarımızın yanlarında oluyoruz. Vatandaşımızın yanında olmak bizim vazifemiz. İtfaiyenin zamanında müdahalesinden dolayı da ekiplere teşekkür ediyorum. İtfaiye ekiplerimizde müdahale sırasında büyük özveri gösteriyor, canlarını ortaya koyuyorlar. Vatandaşlarımız da çok kadirşinas, Serdar kardeşimizin bu durumunu görenler de hemen oraya koştular. Biliyorum ki, herkes bir şeyler yaptı. Bizlerde üzerimize düşeni yaptık. Yangında zarar gören çatıyı 10 gün içerisinde tamamladık. Türk toplumu olarak bizlerin birlik beraberlik içinde mücadele azmi çok önemli. Görevim süresince ihtiyaç doğan 100’e yakın evin yenilenmesini sağladık. Zor durumda olan vatandaşlarımızın yanında olduk. Sizlere bundan sonraki hayatınızı daha rahat idame edebilmesi için bizlerde devletimizin gücünü hayırseverlerimizin verdiği destekleri bu alanlarda kullanıyoruz. Size yaptığımız yardımı hayırseverlerimizin verdiği desteklerle yaptık. Bizim insanımız hayırseverdir. Allah bir daha size ve hiç kimseye böyle zor günler yaşatmasın” şeklinde konuştu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler