Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2023 Yılı SDÜ İçin Yatırım Yılı Olmaya Devam Ediyor

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, TBMM Başkan Vekili ve Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile Mehmet Uğur Gökgöz’ü ziyaret etti.

2023 yılı yatırımlarının değerlendirildiği görüşmede, Keçiborlu Sivil Havacılık Yüksekokulu Hangar inşaatı ile Batı Yerleşkesi ikinci etap Spor Tesisi inşaatı yatırım programına alındı. Böylece 8 yılda SDÜ’de kamu kaynakları ile 70 bin metre kare, diğer kaynaklar ile 100 bin metre kareye yaklaşan 14 farklı tesisin yapımına imza atılmış olunacak.

2022 yılı itibariyle SDÜ Hastanesinde kullanılmak üzere 3 büyük cihaz alım süreci başlatıldı. Alınan MR Cihazı dışında BET/BT cihazı ve tomografi cihazı alım işlemleri devam etmekte olup toplamda 60 Milyon TL bütçe ödeneği, bu üç büyük cihaza tahsis edildi.

Ayrıca mevcut hastane binasına ek olarak yapımı tamamlanan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatı ve donanımı için tahsis edilen 63 Milyon TL bütçe ödeneği ayrılmıştı.

2023 yılı için SDÜ’deki en önemli gelişme ise başta sağlık hizmeti sunumunda istihdam edilmek üzere SDÜ’ye tahsis edilen 346 sözleşmeli personel kadrosu oldu. Böylece 1992 yılından bu yana tek seferde kullanılacak en çok sayıdaki sözleşmeli personel kadrosu SDÜ’ye kazandırılmış olacak.

Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, SDÜ’nün nitelik ve nicelik olarak büyümesine vermiş oldukları desteklerden dolayı TBMM Başkanvekili ve Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve Mehmet Uğur Gökgöz’e teşekkürlerini iletti.