Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Abdullah Taş

13.BALKAN SEFERİMİZ

MÜBAREK GÜNLERDEN GEÇİYORUZ.BİR İBADETİN BİN YAZILDIĞI,BİR HAYRIN BİN HAYR OLDUĞU GÜNLERDEN GEÇİYORUZ. FAKİRİN OLMADIĞI 5 YILDIZLI OTEL İFTARLARI GÖRÜYORUZ.ONBİR AY İSLAM’A KÜFÜR EDİLEN GAZETELERİN RAMAZAN İLAVELERİNİ OKUYORUZ. ,TOKLARIN DOYMADIĞI,AÇ İNSANLARIN ÇAĞRILMADIĞI SOFRALARI SEYREDİYORUZ.PEKİ BU YANLIŞLARI GÖRÜP NE YAPIYORUZ …KARANLIKLARA KÜFÜRLE ÖMÜR MÜ GEÇİRMEK, YOKSA KARANLIĞA BİRTANE DE OLSA MUM YAKMIK MI?…BİZ DE

”BIRAK BOZUK SAATLER YALAN YANLIŞ İŞLESİN”’ DİYOR, ASIL İŞİMİZE DÖNÜP,BALKAN İLLERİNE GİDİYOR, BALKAN’DAKİ TÜRK’LERLE KUCAKLAŞIYORUZ.BİR GURUP GÖNÜLDAŞ ELELE VERİYOR,GÖNÜL GÖNÜLE VERİYOR, BİR ŞEYLER YAPMAYA GAYRET EDİYORUZ.BİR PARÇA DA OLSA ACILARI DİNDİRMEYE GAYRET EDİYORUZ.

”MİSGALEZERRETİN HAYRAN YARA”EMRİNE UYARAK YOLA ÇIKTIK.BİR MİSGAL,BİR ZERRE,BİR PARÇA HAYR İÇİN YOLA ÇIKTIK.RABBİM MAKAMINDA KABUL EDER DEDİK KOLLARI SIVADIK.ELELE VERİNCE DAĞLAR TOZLU YOL OLUVERDİ.ORTAYA BİR DEYİL İKİ CAMİ ÇIKTI,OKUL ÇIKTI ,KURBANLAR ÇIKTI,BİR ÇOK HİZMETLER ARKA ARKAYA YAPILIR OLDU.

RABBİM ÖNÜMÜZÜ AÇTI,ZORLAR KOLAY KILINDI.”NİYET HAYIR OLUNCA AKİBETTE HAYR’’ OLUVERDİ.HER AY BALKAN’A YARDIM KONVOYUMUZ VAR HAYIRLISIYLA.KURBANLARIMIZ VAR KURBAN BAYRAMLARINDA. KOCA OSMANLININ BALKAN’LARI TERKİNDEN 100 YIL SONRA , KURBAN KESİLMEYEN BÖLGELERDE İLK DEFA KURBANLAR KESMEK NASİP OLUYOR,BUNDAN ŞEREFLİ,BUNDAN MÜBAREK NE OLA Kİ.BOZUK SAATLERİ TAMİR ETMEK BİZİM İŞİMİZ DEYİL.BİZİM İŞİMİZ YARA TAMİR EDEBİLMEK OLMALI. GÖNÜLLERE KÖPRÜ KURMAK OLMALI….

ISPARTA ELEELE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ HER AY BALKAN’LARA YARDIM KONVOYU GÖNDERMEKTE,KİMSESİZ KARDEŞLERİMİZE YARDIM YAPMAKTADIR.DOKTOR CANAN AYDIN VE BELMA ALTUĞ HANIMEFENDİLERİN ÖNCÜLÜĞÜNDE ELELE DERNEĞİ BALKAN’LARA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMUŞ BULUNMAKTADIR.GEÇEN YIL KESİLEN 43 KURBAN BU YIL 100 KURBAN OLMASI HEDEFLENMİŞTİR.0SMANLI SONRASI HİÇ KURBAN KESİLMEMİŞ MÜSLÜMAN TÜRK BÖLGELERİNDE KURBAN KESİLMESİ PLANLANMIŞTIR.

”BİR KURBAN’DA SİZ KESİN ” ELELE VERELİM GÖNÜLLER YAPMAYA GİDELİM.BİR ÇORAP,BİR FANİLA,BİR MENDİL,BİR DİLİM EKMEK NE BULURSAK KARDEŞLERİMİZE GÖTÜRELİM.

BALKAN’LARDA HAYRIN. AZI’NIN ÇOĞUNUN OLMADIĞINI GÖRDÜK.BİR KALEMİN ,BİR SİLGİNİN BİR İNSANI KURTARDIĞINI GÖRDÜK.MAKEDONYA’NIN,KOSOVA’NIN UNUTULMUŞ TÜRK’LERİNİN YALNIZLIĞINI GÖRDÜK.İNANIN 100 YILDIR BALKANLAR’DA BİZLERİ HASRETLE BEKLEYENLERİN OLDUĞUNU GÖRDÜK..

NOT::BU VESİLEYLE MAKEDONYA TÜRK KADINLAR TEŞKİLATI GENEL BAŞKANI OSMANLI HANIMEFENDİSİ,SIDIKA AGA’YI KAYBETTİK.TÜRK VE MÜSLÜMAN KADININDAKİ ASALET,MÜCADELE AZMİ,MİSAFİRPERVER VE SABIR TİMSALİ SIDIKA AGA, AMANSIZ HASTALIĞA YENİK DÜŞTÜ.BALKANLAR VE DOSTLARI ÖKSÜZ KALDI.RABBİM CENNETİNİ NASİP ETSİN. .

YARDIM İÇİN:ELE ELE DERNEĞİ ISPARTA.05066287500..05054882947

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER